Wybór torby dla yorka

Torba dla yorka to świetny wynalazek – wie to doskonale każdy miłośnik tych małych przyjaciół. Dawniejsze klatki na pieski były bardzo nieporęczne, a ponadto każdy piesek umieszczony na czas wyjazdu w takiej klatce, choćby i najwygodniejszej bał się i niepokoił. A to oznaczało najzwyczajniej w świecie bardzo męczącą podróż. Jednak – jak wybrać dobrą torbę dla yorka?

1) Materiał

Na początku zawsze musimy sprawdzić dokładnie materiał. Co jest tutaj najważniejsze? Otóż to, aby był on naturalny i oddychający – nasz piesek przecież nie może się czuć niekomfortowo. Zresztą nawet jeśli jest malutki to i tak my nie chcemy odczuwać w gorące dni dodatkowo jego ciężaru, jakbyśmy nosili ciężki plecak. Torba dla yorka ma być wygodna zarówno dla pieska, jak i dla jego właściciela.

To jednak nie wszystko w kwestii materiału. Otóż często tańsze torby dla yorka produkowane są z kiepskiej jakości barwionych sztucznie materiałów. Pamiętajmy, że mogą one podrażnić delikatną skórkę naszego pupila oraz dodatkowo spowodować u niego alergię!

2) Akcesoria dodatkowe

Za każdym razem kiedy kupujemy torbę dla yorka, zwróćmy koniecznie uwagę na wszelkiego rodzaju akcesoria dodatkowe. Co się w zasadzie kryje pod tym pojęciem? Otóż nasza torba dla yorka koniecznie musi posiadać jakąś wygodną kieszonkę na dokumenty. W innym wypadku wszystko pogubi się nam i powypada.

Ponadto dobra torba dla yorka musi mieć w środku jakąś smycz, tudzież inny mechanizm, który będzie zabezpieczał naszego pieska przed wypadnięciem tudzież wyskoczeniem z torebki. Warto także zwrócić uwagę na mocowania, zapięcia i szwy – czy są dostatecznie mocne, czy nie wystają itd.

3) Wzór i design

No i oczywiście, koniecznie musimy wybrać jakiś interesujący nas design. Jakie mamy tutaj możliwości? Przede wszystkim dzisiaj bardzo popularną formą torby dla yorka są chusty dla tych małych piesków. Jak one wyglądają? Dość podobnie do chust dla małych dzieci – nasz piesek jest blisko nas, a my możemy w tym czasie np. swobodnie robić zakupy czy zajmować się inną czynnością, ponieważ mamy obydwie ręce wolne.

Jakie jeszcze inne torby dla yorka spotkamy w sklepie? Otóż na pewno będą to przeróżne torebki wzorowane na styl torebek damskich – eleganckie, na ramię, wręcz idealne na wypady do miasta czy zakupy. Często także spotyka się torby dla yorka na rower tudzież takie stylizowane na męskie torby sportowe. Którą z nich wybrać? Tu już wybór należy praktycznie do każdego z nas oddzielnie – każdy bowiem będzie wolał coś innego ze względu na swój tryb życia i preferencje.

Artykuł powstał we współpracy z Lile Tink

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here