Wybieramy maskę do włosów – sprawdź, na co zwrócić uwagę

Maska do włosów, obok szamponu i odżywki, powinna się znaleźć na łazienkowej półce każdej dbającej o swój wygląd kobiety. Pomaga ona w wielu sytuacjach, w których szampon z odżywką mogą nie dawać sobie rady. Wśród wielu masek do włosów z drogerii warto wybrać tę najlepszą – sprawdź, czym się kierować na zakupach!

Po co stosować maskę?

Maska do włosów jest dla naszej głowy tym, czym dla skóry odżywcza maseczka do twarzy, szyi i dekoltu. Zawiera więcej skoncentrowanych składników odżywczych niż odżywka do spłukiwania, dlatego stosuje się ją nie przy każdym myciu, ale na przykład co trzy lub cztery mycia, w zależności od potrzeb. Skoncentrowana dawka składników odżywczych działa niczym koktajl witaminowy – bombarduje włosy dobroczynnymi substancjami, pomaga im wniknąć głęboko we włosy i tym samym odbudować ich strukturę i doprowadzić do poprawy stanu kosmyków.

Jak prawidłowo dobrać maskę?

Podobnie jak szampony czy odżywki, maski również dedykowane są włosom: przetłuszczającym się, zniszczonym, farbowanymi – i tak dalej. Dlatego trzeba wybrać maskę zgodnie z tym, jakie ma się problemy z włosami. Kręcone włosy najlepiej będą reagowały na zawartą w masce keratynę, która świetnie podkreśli ich skręt i nada im elastyczności. Maska do włosów przetłuszczających się jest produktem, który ma działać niwelująco na wydzielanie nadmiaru sebum, jednak trzeba pamiętać, by nie nakładać jej na skórę głowy, aby nie dopuścić do jeszcze większego łojotoku. Nakładając maskę do włosów cienkich trzeba pamiętać, że musi ona być do nich specjalnie dostosowana – ma lżejszą formułę i nie obciąża włosów, nie powoduje ich „klapnięcia” tuż po umyciu. Takie maski stosuje się tylko na końcówki włosów, nigdy na skórę i u nasady, a także przestrzega zalecanego przez producenta czasu stosowania. Do włosów farbowanych najlepsza będzie oczywiście maska do włosów dedykowana osobom farbującym, chroniąca przed blaknięciem koloru.

Jak stosować maski?

Na opakowaniu maski zawsze znajduje się instrukcja użytkowania, której należy przestrzegać. Nakłada się porcję kosmetyku roztartego w dłoniach na całej powierzchni umytych, jeszcze wilgotnych włosów – pomijając okolice włosów u nasady oraz skórę głowy. Można owinąć głowę folią spożywczą, a potem ciepłym ręcznikiem. Pozostawia się na głowie kilka minut, a następnie bardzo dokładnie spłukuje – najpierw letnią, a później chłodną wodą. W ten sposób kosmetyk najefektywniej się wchłonie i zadziała!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here