Jak dbać o suche włosy i jakich kosmetyków

Włosy są symbolem kobiecego piękna. Za zjawiskową fryzurą obejrzy się nie tylko nie jeden facet, ale również prawie każda z pań. Włosy muszą być pełne, ładnie wystylizowane, ale przede wszystkim zdrowe. Niestety, często wskutek jednej złej decyzji czy niewprawnej ręki fryzjera włosy są w opłakanym stanie. Jak je wówczas odratować?

Zrezygnuj ze szkodliwych czynników

Częste farbowanie, suszenie, prostowanie czy kręcenie włosów negatywnie wpływa na ich stan. Zabiegi tego typu źle działają na ich strukturę. Z czasem kosmyki stają się coraz trudniejsze do ułożenia, są niemiłe w dotyku, zbijają się w kołtuny, łamią się czy wypadają. Jednakże nawet bardzo zniszczone włosy można odratować! Postaraj się wyeliminować farbowanie, suszenie, kręcenie czy przedmioty, które niekorzystnie wpływają na twoje kosmyki, takie jak gumki z metalowymi częściami. Każdy z takich grzeszków negatywnie wpływa na twoją ciężką walkę o piękne włosy. Intensywne warunki atmosferyczne, takie jak ostre słońce, słona woda czy niskie temperatury negatywnie wpływają na kondycję fryzury. Podczas tych pór roku warto stawiać na okrycia głowy, takie jak kapelusz czy wełniana czapka, które skutecznie ochronią włosy przed negatywnymi skutkami temperatury.

Jak myć włosy suche i zniszczone?

Dobry szampon do włosów suchych i zniszczonych nie wystarczy! Zweryfikuj swoją technikę mycia. W większości kobiety nie nakładają w ogóle odżywki ani masek – a to ogromny błąd. Do suchych i zniszczonych włosów należy zastosować technikę tzw. OMO. Polega ona na tym, że najpierw nakłada się odżywkę, później myje się włosy i na koniec znów nakłada się bogatą odżywkę lub maskę i trzyma się ją na głowie około pół godziny. Jej działanie warto wzmocnić poprzez ubranie specjalnego foliowego czepka, a następnie ręcznika – kosmetyk lepiej wniknie we włosy.

Dobre kosmetyki to podstawa

Dobre kosmetyki to twój prawdziwy klucz do sukcesu. Twoja kosmetyczka powinna być dopasowana do twoich potrzeb. Wśród preparatów powinien się znaleźć szampon do włosów zniszczonych, który nie tylko dobrze oczyści skórę głowy, ale również zadba o kosmyki na całej ich długości. Poszukujesz odpowiedniego produktu? Nie każdy niestety preferuje lekkie, apteczne kosmetyki. Może mają dobry skład, ale często wywołują uczulenia. Oprócz tego mogą przyczyniać się do kołtunienia włosów. Naturalnie, jeżeli przez dłuższy okres je stosujesz, to na pewno z czasem zauważysz różnicę. Jednakże kto by tyle czekał. Dobry szampon do włosów suchych i zniszczonych z drogerii również będzie mieć świetne działanie, a efekt zobaczysz już po pierwszym myciu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here