Zakup nowego auta zazwyczaj oznacza konieczność pozbycia się starego pojazdu. Nadal popularną opcją jest samodzielna sprzedaż osobie prywatnej, jednak często jest to dość czasochłonne i wymaga choć odrobiny wiedzy o samochodach. Znacznie łatwiejsze i korzystniejsze może okazać się w takiej sytuacji oddanie używanego auta do skupu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie.
Minimum formalności
Jednym z największych wyzwań związanych ze sprzedażą używanego samochodu samodzielnie znalezionemu nabywcy jest konieczność dopełnienia wszystkich formalności na własną rękę. Po zbyciu i kupnie auta w ciągu 30 dni należy zgłosić ten fakt do wydziału komunikacji. Czasami jednak zdarza się, że nabywca nie przerejestruje pojazdu lub przed upływem 30 dni wykorzysta go do np. kradzieży paliwa. To z kolei może oznaczać spore problemy dla byłego właściciela.
Niektóre osoby decydują się też na samodzielną sprzedaż części samochodowych. Warto jednak wiedzieć, że w takiej sytuacji konieczne jest udanie się do stacji demontażu pojazdów. Natomiast skup aut Szczecin i okolice obsługuje natychmiastowo, wliczając w to załatwienie wszystkich formalności. W ten sposób można uzyskać profesjonalną umowę kupna-sprzedaży, zaświadczenie o demontażu czy też dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu.
Szybka gotówka
Możliwość zarobienia większej ilości pieniędzy, gdy próbuje się samodzielnie sprzedać samochód, jest zazwyczaj tylko pozorna. W rzeczywistości często trzeba poświęcić naprawdę mnóstwo czasu na kontakt z potencjalnymi nabywcami, spotkania w celu obejrzenia auta czy też dopełnienie niezbędnych formalności. Ponadto nie każdy potrafi dobrze wycenić samochód czy też nie ulec podczas negocjacji.
Łatwym zadaniem z pewnością nie będzie próba sprzedaży auta uszkodzonego, w kiepskim stanie technicznym czy też po prostu bardzo wiekowego. W skupie aut Car-Gryf przyjmowane są natomiast pojazdy w każdym stanie. Co więcej, proces sprzedaży samochodu jest naprawdę szybki, a pieniądze z dokonanej transakcji można dostać od razu do ręki lub na wskazany rachunek bankowy. Dodatkowo zazwyczaj można liczyć na bezpłatny transport auta do skupu.
Brak problemów z prawem
Bez wątpienia sporą zaletą profesjonalnych skupów samochodów jest to, że działają legalnie i umożliwiają uniknięcia wielu problemów z prawem. Prawdopodobieństwo wykorzystania pojazdu do nielegalnych działań przed przerejestrowaniem jest raczej zerowe, zwłaszcza w przypadku renomowanych firm. Niezbyt opłacalny może okazać się również samodzielny demontaż części samochodowych, który jest nielegalny i zagrożony wysoką karą.
Zakaz rozbiórki samochodu na własną ręką ma związek z bezpieczeństwem ekologicznym. Ponadto wiele skupów aut przyjmuje nawet zniszczone pojazdy i następnie zajmuje się ich demontażem, jeśli ma do tego uprawnienia. Warto jednak pamiętać, że oddany samochód powinien m.in. posiadać podstawowe elementy. Na dodatek nie można wyrejestrować auta bez oddania go do legalnej kasacji, co oznacza konieczność dalszego opłacania ubezpieczenia OC.