Teatr doskonały także dla najmłodszych

Spektakle teatralne, specjalne warsztaty w teatrach – to doskonały wybór także dla dzieci.

Chociaż wielu rodzicom wydaje się, że teatr nie jest zbyt atrakcyjnym miejscem dla dzieci, to jednak w rzeczywistości także w tym przypadku możemy mówić o świetnej propozycji dla najmłodszych.

Teatry coraz częściej kierują swoją ofertę kulturalną także do dzieci. Powstając nawet specjalne teatry, które są skoncentrowane wyłącznie na małych widzach, na przykład Teatr Małego Widza w Warszawie. Wiele z nich organizuje również własne zajęcia dla dzieci, podczas których można bliżej zapoznać się z działaniem teatru od podszewki.

Dlaczego warto chodzić z dzieckiem do teatru?

Wizyta w teatrze może być dla dziecka doskonałą alternatywą dla kolejnego seansu kinowego. Teatr to gra aktorska na żywo, nowe przeżycia, fascynujące opowieści, które zapadają na długo w pamięć.

Teatry dziecięce dbają o to, aby ich mali widzowie byli zadowoleni – dostępne spektakle nie tylko opierają się na popularnych baśniach, ale również prezentują całkowicie nowe historie. Dostępne są także spektakle dla dzieci w wieku już od pierwszego roku życia – potrafią zaciekawić każdego malucha intrygującymi kolorami i dźwiękami.

Regularne chodzenie z dzieckiem do teatru to wsparcie jego rozwoju – teatr pomaga w rozwijaniu kreatywności, otwiera na sztukę, uczy empatii, poszerza słownictwo. Również zapewnia mnóstwo dobrej zabawy!

Warsztaty teatralne – dla małych amatorów teatru

Gdy maluchowi spodobała się wizyta w teatrze, w takim przypadku doskonałym wyborem będą także warsztaty teatralne dla dzieci – dzięki nim maluch może poznać teatr od podszewki i sam może zacząć tworzyć sztuki pod okiem doświadczonych aktorów i innych pracowników teatrów.

Warsztaty teatralne prezentują małym uczestnikom teatr za kulisami, opowiadają o jego działaniu. Dzieci mogą wtedy przygotowywać same elementy scenografii, własne kostiumy, a następnie odegrać spektakl przygotowany przez siebie przed widzami – rodzicami i innymi bliskimi osobami. To wspaniała przygoda i być może początek kariery!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here