Tablica cieni na narzędzia

Tablica cieni została stworzona po to, aby ułatwić pracę, kontrolować stan przedmiotów i przede wszystkim zagwarantować bezpieczeństwo narzędzi. Przechowywanie ich taką metodą, w szufladach lub na ścianie, pozwoli na zaprojektowanie stanowiska pracy tak, aby było ono ergonomiczne i przynosiło korzyści całej firmie. To właśnie od takich drobnych szczegółów mogą pojawić się opóźnienia w produkcji lub naprawie, np. samochodu. Przeczytaj,  w czym pomoże ci tablica cieni i jakie ma zalety. 

Tablica cieni – każde narzędzie ma swoje miejsce 

Tablice cienia z wyciętymi w piance konturami, odpowiadają kształtowi narzędzia, które chcemy w nim umieścić. Tablice robione na zamówienie pozwalają na dostosowanie ich do potrzeb klienta, a także preferencji działalności. Szereg korzyści dla pracowników, którzy od razu dostrzegą udogodnienia w ich pracy, po zastosowaniu tablicy cieni w warsztacie lub hali produkcyjnej. Pracownicy mogą w ten sposób dbać o narzędzia, odkładać je na miejsce po skończonej zmianie i nie powodować niepotrzebnego zamieszania przez szukanie brakujących przedmiotów. Zastosowanie tablic cieni, będzie inwestycją w bezpieczeństwo oraz w ład i porządek panujący na terenie miejsca pracy. Niezwykle proste i użyteczne rozwiązanie, jest jednym z kroków ku poprawy wydajności pracy w firmie. 

Z jakiego materiału powstają tablice cieni?

Tablice cieni na narzędzia produkowane są z pianki XPE i PE, czyli pianki polietylenowej, która ma mechaniczne i fizyko mechaniczne właściwości. Ten materiał ma swoje zastosowanie w wielu branżach. Przede wszystkim skutecznie chroni transportowane przedmioty przed czynnikami zewnętrznymi. Całkowita odporność na ścieranie jest jej najważniejszą cechą. Jest alternatywą dla styropianu, który jest bardziej kruchy i mniej przyjazny środowisku. Polietylenowe wkłady do walizek, opakowań, szuflad lub tablic będą trwałe, a natychmiastowy brak przedmiotu zostanie od razu dostrzeżony.

Efektywność pracy z systemem 5s

Tablica cieni jest częścią narzędzi niezbędnych w systemie 5s, który ma za zadanie optymalizować przebieg pracy i wpływać na jej wydajność. Dzięki temu pracownicy skutecznie mogą realizować założone cele oraz osiągnąć zamierzony cel. Przygotowane stanowisko pracy, zgodnie z systemem 5s sprawi, że będzie ono związane z pracą w tym obszarze i widoczne dla każdej osoby na nim stacjonującej, dzięki zastosowaniu kolorowych tablicy cieni na narzędzia i przedmioty niezbędne w pracy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here