Stoły transportowo-kąpielowe – jakie funkcje są niezbędne

0
1288

Stoły kąpielowe służą do transportowania i kąpania pacjentów, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Przeznaczone są one dla osób, które stale przebywają w pozycji leżącej, w związku z czym nie mogą o własnych siłach korzystać z prysznica lub wanny. Urządzeń tych używa się wewnątrz budynków, takich jak szpitale lub domy opieki. Stanowią one codzienne narzędzie pracy personelu medycznego i opiekunów. Są łatwe w obsłudze i charakteryzują się solidną konstrukcją. Najlepsze modele wyposażone są ponadto w szereg ułatwiających eksploatację udogodnień i funkcji. O tych właśnie ułatwieniach opowiadał będzie dzisiejszy artykuł.

Stół transportowo-kąpielowy – podstawowe elementy

Podstawę tych urządzeń stanowi rama, która powinna być wykonana z wysokiej jakości stali. Elementy te zazwyczaj są zabezpieczone przed powstawaniem korozji za pomocą malowania proszkowego. Dzięki temu są one także odporne na zarysowania, otarcia i drobne uszkodzenia mechaniczne. Na ramie zamocowana jest wanna wykonana z PCV. Jest ona wodoszczelna i łatwa do utrzymania w czystości. Wyposażona jest ona w poduszkę oraz odpływ. Po zabiegu wannę taką można z łatwością zdezynfekować.

Funkcje i udogodnienia wózków kąpielowych

Aby urządzenia te były funkcjonalne i bezpieczne wyposażone powinny być w skrętne koła, a także koło kierunkowe. Dzięki temu sterowanie stołami kąpielowymi jest wygodne i nie wymaga dużego wysiłku. Koła obowiązkowo powinny mieć pozycję blokady, co pacjentowi zapewnia bezpieczeństwo. Znacznym ułatwieniem jest także hydrauliczna regulacja wysokości. Umożliwia ona dopasowanie wysokości wanny do indywidualnych potrzeb. Wykonywanie zabiegów higienicznych znacznie ułatwiają znajdujące się po bokach odchylane barierki. W niektórych modelach podczas kąpieli pacjent może przebywać w pozycji Trendelenburga lub anty-Trendelenburga.

Gdzie kupić dobry stół transportowo-kąpielowy

Zarówno w przypadku sprzętu medycznego, jak i mebli kluczową kwestią jest oczywiście jakość wykonania. To od wytrzymałości poszczególnych elementów zależy bezpieczeństwo pacjenta. Istotną sprawą jest także wygoda personelu medycznego i opiekunów. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości mebli medycznych, skieruj swoje kroki pod sprawdzony adres. Firma www.innow.pl. jest doświadczonym producentem sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, a produkowane przez nią stoły transportowo-kapielowe wyposażone są w szereg ułatwiających codzienne użytkowanie funkcji. Sprawdź jej ofertę już dziś i przekonaj się, co możesz zyskać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here