Stoliki metalowe – najlepszy wybór do lokalu gastronomicznego?

Urządzenie knajpki czy restauracji to równie duże wyzwanie co ustalenie menu. Meble muszą pasować do wystroju, ale przede wszystkim powinny być wygodne i wytrzymałe. Coraz większą popularnością w lokalach gastronomicznych cieszą się meble metalowe. Czy stoliki z metalu to dobre rozwiązanie do restauracji?

Jakie atuty mają stoliki metalowe?

Skąd rosnąca popularność mebli metalowych, zwłaszcza stołów i stolików? To przede wszystkim wyjątkowo udane połączenie estetyki i funkcjonalności. Metalowe meble prezentują się schludnie i nowocześnie. Idealnie wpasowują się w różne wnętrza, od tych retro, przez współczesne, bo bardzo nowoczesne. Metal doskonale współgra z innymi materiałami, od drewna, po plastik. Oprócz tego jest bardzo trwały, dzięki czemu stoliki metalowe wytrzymują przez lata, nie tracąc na wygodzie i estetyce. Meble z metalu świetnie sprawdzają się w częstym użytkowaniu, mogą służyć zarówno we wnętrzu restauracji, jak i w ogródku. Są odporne na działanie wilgoci i zmienne temperatury. Łatwo utrzymać je w czystości, w przeciwieństwie do stołów drewnianych nie wymagają częstej i kosztownej konserwacji.

Które stoły metalowe wybrać?

Na rynku dostępne są metalowe stoliki różnej wielkości, o różnym przeznaczeniu. W katalogach producentów restauratorzy znajdą zarówno duże, kilku- czy nawet kilkunastoosobowe stoły, jak i mniejsze stoliki kawiarniane, a nawet stoliki metalowe kawowe. Stoły różnią się także estetyką. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzą się proste, oszczędne formy, w tych bardziej tradycyjnych, można postawić na stoły ze zdobieniami, nawiązujące do mebli kawiarnianych z innych epok. Bez względu na wybraną estetykę, ważne, by stół był stabilny, miał mocne nogi i gładki, starannie wykończony blat. Powinien także być dopasowany do potrzeb restauracji rozmiarem, by goście mieli odpowiednio dużo miejsca i czuli się swobodnie.

Gdzie szukać stolików z metalu?

Gdzie kupić metalowe stoliki do restauracji? Mebli z metalu można szukać w sieciówkach i miejscowych sklepach meblowych, ale jeśli chodzi o lokal gastronomiczny, najlepszym wyborem będą sklepy specjalizujące się w meblach na użytek restauracyjny. Tego typu produkty cechuje zwiększona wytrzymałość, łatwiej też o zamówienie większej ilości stołów czy stolików, a także o atrakcyjne rabaty.

Stoliki metalowe dostępne są w ofercie demico.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here