Jak się pozbyć cieni pod oczami?

Cienie pod oczami są jednym z tych problemów estetycznych, na które kobiety narzekają zdecydowanie najczęściej – zwłaszcza w wieku starszym, czyli mniej więcej po ukończeniu czterdziestego roku życia. Dzięki domowym i specjalistycznym zabiegom można się ich jednak pozbyć. A jak to zrobić?

Zmiana codziennych nawyków

Cienie pod oczami stają się znacznie bardziej widoczne u osób prowadzących stresujących tryb życia. Aby je usunąć, tego stresu należy się pozbyć – warto codziennie się relaksować i na sam sen poświęcać każdego dnia przynajmniej te siedem lub najlepiej osiem godzin.

Na usuwanie cieni pod oczami zazwyczaj decydują się palacze, gdyż to właśnie znajdująca się w papierosach nikotyna oraz inne substancje smoliste zdecydowanie pogarszają wygląd skóry, zmniejszają jej elastyczność i barwią ją na nieestetyczny szary odcień. Najlepiej zatem raz na zawsze skończyć z tym uzależnieniem, aby poprawić swój ogólny wygląd.

Domowa pielęgnacja

Przed skorzystaniem z bardziej profesjonalnych zabiegów usuwających cienie pod oczami warto skupić się na domowej i w pełni naturalnej pielęgnacji. Musi ona uwzględniać nawilżanie okolic oczu. Nawet kobiety często zapominają o tym miejscu i smarują kremami wyłącznie swoją twarz, kompletnie pomijając partie występujące pod samymi oczami.

Te miejsca należy bowiem intensywnie nawilżać. Zwykły krem tutaj nie wystarczy – lepiej użyć preparatu przeznaczonego do pielęgnowania skóry pod oczami. Stworzony z intensywniej działających składników odpowiednio nawilży naskórek i zminimalizuje ryzyko pojawienia się nowych cieni lub zaostrzenia się stanu tych, które już występują.

Specjalistyczne zabiegi

Jeżeli jednak domowe metody okażą się zawodne, trzeba będzie udać się na specjalistyczne usuwanie cieni pod oczami. Zabiegi tego rodzaju przeprowadza się już każdym gabinecie medycyny estetycznej i w wielu klinikach urody.

Wprowadzenie kwasu hialuronowego pod skórę poprawi jej elastyczność, a przeszczepienie tkanki tłuszczowej w okolice oczu podwyższy poziom nawilżenia naskórka i efektywnie go wygładzi. Po szczegółowym zapoznaniu się z różnymi odmianami takich zabiegów należy wspólnie z lekarzem spróbować przypasować jeden z nich do siebie, uwzględniając tutaj aktualny stan skóry.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here