Śruby - konwersja norm ISO/DIN/PN

Borykacie się z takim problemem? Nie wiecie bowiem, co oznaczają poszczególne skróty? Zastanawiacie się, jak wygląda konwersja norm ISO/DIN/PN? W takim razie nie traćcie czasu i zabierajcie się do dzisiejszego artykułu. Znajdują się w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące powyższych zagadnień.

Normy ISO/DIN/PN

Bez wątpienia warto kupować śruby, które spełniają określone normy. Nie będziecie mieli wtedy wątpliwości, co do jakości elementów łączących czy regulujących rozmaite urządzenia. Najbardziej powszechne są normy ISO. Są one ustanowione przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Powstała ona w 1947 roku, w Londynie. Wcześniej działała Międzynarodowa Federacja Narodowych Stowarzyszeń Normalizacyjnych. Jakie fakty są jeszcze istotne? W tym momencie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna ma 162 państwa członkowskie – jest to także Polska. Jakie są jej najważniejsze zadania? Między innymi rozwój normalizacji na skalę światową. Ułatwia to na przykład międzynarodową wymianę dóbr i usług. Ma też zapobiegać powstawaniu barier technicznych. Normy DIN są stanowione przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Stowarzyszenie powstało w 1917 roku. Natomiast skrót PN pochodzi od Polskich Norm. Odpowiada za nie Polski Komitet Normalizacyjny. Niestety, PN mają tylko zasięg krajowy. To oznacza, że ich znajomość nie jest wystarczająca, aby na przykład bez przeszkód handlować z innymi przedsiębiorstwami.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-iso-7380-lbem-kulistym-gniazdem-szesciokatnym/

Konwersja norm ISO/DIN/PN

Jak w praktyce wygląda konwersja norm? Najlepiej wyjaśnić to na przykładzie. Nierzadko stosowane są śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem. Mają one na przykład oznaczenie DIN 961. Jak poznać skrót pochodzący od międzynarodowej organizacji normalizacyjnej? Nie jest to takie trudne, jak pewnie wydaje Wam się w tym momencie. Trzeba bez wątpienia skorzystać z odpowiedniej tabeli konwersji norm. Następnie musicie wpisać w odpowiednie miejsce normę ustanowioną przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Szybko dowiecie się, że w tym wypadku Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna oznaczyła śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem jako ISO 8676. Kiedy zatem taka tabela się przydaje? Na pewno jest to przydatne narzędzie dla ludzi, którzy kupują lub sprzedają elementy łączące albo regulujące urządzenia. Nierzadko dzieje się tak, że polskie firmy współpracują z podmiotami zagranicznymi. Wtedy znajomość na przykład tylko polskich norm to nie wszystko. Najlepiej znać najbardziej uniwersalne, czyli ISO, aby transakcje odbywały się bez żadnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here