Plastyka nosa cieszy się z roku na rok coraz większa popularnością. W Polsce powstaje coraz więcej klinik, które wykonują takie operacje, dzięki temu każdy z nas ma możliwość skorygowania wad. Operacja ta wykonywana jest zazwyczaj ze względów estetycznych.

Biorąc to pod uwagę należy dodać, że nie należy ona do tanich wydatków. Mimo wszystko chcąc poprawić swoją samoocenę, a często nawet komfort życia to jesteśmy w stanie wydać na to każde swoje pieniądze. Mówiąc o plastyce nosa mówimy o dwóch metodach. Pierwsza znana nam wszystkim, kiedy to pacjent jest poddany ogólnemu znieczuleniu. Wtedy lekarz może wykonywać wszystkie potrzebne ruchy, a my możemy przejść korekcję przegrody nosowej czy usunąć sobie garb. Tutaj mamy do czynienia z krwią, która jest zupełnie zbędna podczas drugiej metody – z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Taka operacja trwa o wiele krócej – nawet kilkanaście minut.

Podczas, gdy tradycyjna operacja chirurgiczna nosa trwa ok. dwie godziny. Jednak to co najgorsze czeka pacjenta po operacji. Zazwyczaj większości pacjentów bierze sobie kilkanaście dni wolnego, by nie pokazywać się w pracy czy na uczelni. Okolice nosa są wtedy bardzo spuchnięte, a my w tym czasie możemy zażywać tylko tabletki przeciwbólowe i stosować zimne okłady. Ważną uwagą może być odpowiednie usytuowanie głowy podczas snu – nie powinniśmy leżeć na płasko. Większości lekarzy doradza, by spać pod lekkim kątem. Jak się łatwo domyśleć należy dobrze byłoby zrezygnować w pierwszych dniach z aktywności fizycznej.

W szczególności z tej, w której wykonujemy gwałtowne ruchy głową. Tak to wygląda w przypadku tradycyjnej operacji chirurgicznej plastyki nosa. Nieco szybciej dojdziemy do siebie po zastosowaniu kwasu hialuronowego. Wadą tej operacji jest jednak fakt, że jej efekty nie utrzymują się tak długo jak w przypadku tradycyjnej operacji. Tutaj już po roku musimy myśleć o powtórzeniu plastyki nosa. Warto wybrać dla siebie odpowiednią metodę na ładny nos i skorzystać ze sprawdzonej kliniki, by możliwie jak najbardziej uniknąć niepożądanych powikłań po operacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here