Permanentne usunięcie konta instagram

Pragnąc usunąć swoje konto na Instagramie zazwyczaj w pierwszym kroku szukamy opcji, która nam to umożliwi w aplikacji zainstalowanej na urządzeniu mobilnym. W tym momencie jednak spotyka nas przykra niespodzianka ponieważ nigdzie takowej nie odnajdziemy. Nie oznacza to jednak, że usunięcie konta nie jest możliwe.

Pomimo tego, że większość aplikacji tudzież platform służących do kontaktowania się ze światem w końcu umiera śmiercią naturalną wyparta przez nowo powstałe media społecznościowe, tak Instagram wydaje się zaprzeczać temu schematowi. Jego popularność wciąż rośnie co z kolei sprawia, że korzystając z aplikacji czujemy się częścią czegoś wielkiego i chcemy w tym świecie czynnie uczestniczyć. Przez wzgląd na ciągłe aktualizacje oraz zmiany zachodzące w aplikacji, trudno jest znudzić się Instagramem, lecz każdy z nas ma prawo usunąć swoje konto oraz każdy z nas ma oczywiście tę możliwość.

Zatem jak usunąć konto na instagramie?
Pomimo wspomnianych powyżej ciągłych aktualizacji, na ten moment Instagram uniemożliwia nam usunięcie konta, albo chociaż jego zawieszenie z pozycji aplikacji. Jeżeli chcemy zniknąć z instagrama mamy w tej sytuacji dwie opcje: albo usunąć konto tymczasowo i jednocześnie zachować możliwość powrotu bez utracenia danych, albo spalić za sobą wszystkie mosty i wykasować swój profil permanentnie.
W pierwszym kroku skupimy się na zawieszeniu konta, czyli na jego tymczasowym wyłączeniu.

Tymczasowe wyłączanie konta
W tym przypadku należy zalogować się na instagram z komputera, lecz nie z aplikacji, a po prostu na stronie głównej tej platformy. W następnym kroku klikamy na „edytuj profil” na swoim profilu, a następnie „tymczasowe wyłączenie konta” znajdujące się na samym dole po prawej stronie. Wówczas pojawi nam się okienko z możliwością wyboru powodu zawieszenia konta, a tuż pod spodem informacja o wpisaniu swojego hasła, aby kontynuować zawieszanie konta. Oczywiście w ostatnim kroku klikamy na dole na „Wyłącz tymczasowo konto” i gotowe!

Kasowanie konta na Instagramie
Jeżeli z kolei chcemy całkowicie usunąć nasze konto, niestety nie możemy tego uczynić ani przez aplikację, ani nawet przez zalogowanie się na stronę internetową. Nie oznacza to jednakowoż, że nie mamy tej możliwości w ogóle. Zanim jednak wykasujemy całkowicie nasz profil, warto wcześniej zapisać publikowane na nim zdjęcia, ot chociażby dla pamiątki, lub, aby kiedyś, jeśli zapragniemy powrócić, znów móc je opublikować już w przerobionej przez nas wcześniej wersji. Jeżeli wszystko już uporządkujemy należy skopiować ten link do nowej karty w przeglądarce:
https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/
Kolejny i ostatni krok jest bardzo podobny na tym etapie do poprzedniego, bowiem podajemy powód kasowania profilu i podążamy za dalszymi instrukcjami.

Pamiętajmy o tym, że nie odzyskamy danych z permanentnie wykasowanego konta, a zatem jeżeli nie jesteśmy do końca pewni swojej decyzji, warto na początek po prostu zawiesić swoje konto, a następnie przemyśleć, czy aby na pewno chcemy je usunąć.

http://www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here