opryskiwacz spalinowy

Jednym z ciekawszych akcesoriów ogrodowych, które znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach jest opryskiwacz ogrodowy. Jak sama nazwa wskazuje urządzenie to sprawdzi się w celu rozpylania cieczy bądź zawiesiny. Jest to niezwykle łatwy, a przede wszystkim szybki sposób, który w znacznym stopniu zaoszczędzi nam czasu. Na jakie więc konkretnie modele warto zwrócić szczególną uwagę?

Rodzaje opryskiwaczy

Pierwszym z rodzajów jest opryskiwaczy pulsacyjny, który dość często nazywany jest miane, opryskiwacza ręcznego z pompką. Jest to model cechujący się stosunkowo prostą konstrukcją, który z założenia będzie wykorzystywany raczej sporadycznie. Ponadto sama ilość cieczy wydostającej się na zewnątrz jest niewielka. To wszystko sprawia, że mimo swojej niskiej ceny opryskiwacze pulsacyjne średnio sprawdzają się w trakcie pracy.

Kolejnym typem jest opryskiwacz kompresyjny przez wielu nazywany ciśnieniowym, którego zasada działania opiera się na wtłaczaniu powietrza przy pomocy pompki ręcznej. Tutaj dobór urządzeń w tej kategorii jest dość spory. Można tu wziąć pod uwagę przede wszystkim lwią część opryskiwaczy plecakowych, jak i wersji ręcznych.

Następnym znacznie ciekawszym rodzajem jest opryskiwacz plecakowy, który charakteryzuje się bardzo dużą wygodą użytkowania. Jak sama nazwa wskazuje taki opryskiwacz można założyć na plecy dzięki zastosowaniu specjalnych szelek oraz wykorzystaniu dyszy wraz z wężem. Przy jego pomocy można bez najmniejszego problemu rozpylać ciecz po bardzo dużych powierzchniach.

Pojemność takiego sprzętu sięga nawet do 25 litrów

Ostatnim już modelem jest opryskiwacz spalinowy, który najczęściej jest wersją wózkową, ale również dotyczy to kategorii opryskiwaczy plecakowych. W tym przypadku można odnaleźć przede wszystkim kompresor, który zasilany jest przy pomocy niewielkiego silnika spalinowego. Takie rozwiązanie konstrukcyjne pozwala na korzystanie z opryskiwacza przez dłuższy czas bez konieczności przerywanie.

Który model wybrać?

Sam dobór modelu opryskiwacza jest w dużej części uzależniony od rodzaju pracy. W przypadku korzystanie z urządzenia w sadzie najlepiej sprawdzi się opryskiwacz plecakowy z lancą. Jeśli potrzebujemy zaś modelu do ogrodów o różnych wielkościach to wówczas najlepiej sprawdzą się opryskiwacze kompresyjne, a w przypadku bardzo małych ogrodów także i pulsacyjne.

Podsumowanie

Reasumując, wybór opryskiwacza jest niezwykle istotnym aspektem jeśli mówimy o prawidłowym dbaniu o sad czy ogród. Sam dobór uzależniony jest przede wszystkim od wielkości powierzchni. Stosując się jednak do wyżej wymienionych wskazówek z całą pewnością zakupimy dobry sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here