Olej 5w40

Wybór oleju samochodowego to bardzo istotny element dbania o pojazd. Wszystko dlatego, że silnik stanowi niejako serce auta, dlatego też warto o niego zadbać w szczególny sposób. Olej 5w40 będzie idealnym wyborem bez względu na to, czy posiadamy nowy samochód, który dopiero co wyjechał z salonu, czy też dysponujemy wieloletnim pojazdem. Dlaczego warto postawić na olej 5w40?

Olej wielosezonowy

Olej 5w40 charakteryzuje się tym, że może nam posłużyć o każdej porze roku, w niemal każdych warunkach pogodowych. Jest to produkt wielosezonowy, to oznacza odporność na działanie nawet bardzo niskich temperatur, sięgających -30 stopni. Z drugiej strony doskonale sprawdzi się także wtedy, gdy silnik pracuje na naprawdę wysokich obrotach, osiągając znacznie wyższe temperatury. Dzięki temu olej 5w40 korzystnie wpływa na funkcjonowanie podzespołów silnika, przedłużając ich żywotność. Warto zainwestować w dobrej jakości olej, bowiem to właśnie dzięki niemu serce naszego samochodu, czyli silnik, jest w stanie pracować przez długie lata.

Dla nowych i starszych samochodów

Jeśli dysponujemy nowym samochodem, który dopiero co wyjechał z salonu, doskonałą decyzją będzie zakup oleju 5w40. Nowe silniki wymagają bowiem odpowiedniego zakonserwowania i ochrony, tak aby nie przecierały się zbyt szybko. O nowy samochód zazwyczaj dbamy najlepiej, jak tylko umiemy – często jeździmy z nim na myjnię, garażujemy czy czyścimy wnętrza pojazdu, gdy tylko ulegną zabrudzeniu. Nie zapominajmy jednak o dbaniu o części, których nie widać na pierwszy rzut oka, w tym właśnie o silnik. Niech nie zwiedzie nas, że nowy samochód jeździ tak, jak byśmy sobie tego życzyli – aby utrzymać taką tendencję, należy zadbać o jego silnik, na przykład poprzez zastosowanie oleju 5w40. Sprawdzi się on także w sytuacji, gdy potrzebujemy dobrej jakości oleju do nieco starszych pojazdów, których silnik jest w dobrym stanie. Dzięki olejowi 5w40 może on posłużyć nam znacznie dłużej.

Olej do samochodów firmowych

Szczególnej troski wymagają od nas samochody firmowe, które zwykle pokonują długie trasy i często są w ruchu. Zadbajmy o nie, tak aby nie tylko wyglądały reprezentacyjnie, ale również mogły służyć nam i naszym pracownikom jak najdłużej. Wybierając olej 5w40 mamy pewność, że stawiamy przede wszystkim na wysoką jakość. Olej wielosezonowy to idealny wybór dla samochodów osobowych bądź osobowych przekształconych w ciężarowe. Dobrze sprawdzi się zarówno w przypadku nowych modeli aut, jak i tych, które po drogach poruszają się już od dłuższego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here