Co to jest oczyszczanie wodorowe i jak działa?
Oczyszczanie wodorowe polega na wprowadzaniu w głąb skóry, za pomocą strugi wody pod ciśnieniem, cząsteczek aktywnego wodoru, co umożliwia jej oczyszczenie i usunięcie wolnych rodników.
Wodór ma bardzo małą masę i średnicę cząsteczki można go więc wprowadzić stosunkowo łatwo do głębokich struktur skóry. Będąc tam wspomaga usuwanie wolnych rodników, które odpowiadają za procesy starzenia. Część wolnych rodników ma niestabilną budowę, a w związku z tym wysoką energię. Energia ta powoduje niszczenie komórek, ale jednocześnie sprawia, że rodniki chętnie łączą się z innymi cząsteczkami. Wprowadzony do skóry wodór jest również bardzo aktywny jeśli chodzi o łączenie się. Dzięki połączeniu z wodorem rodniki stają się nieaktywne i nie mogą już szkodzić. Rezultatem tego połączenia jest powstanie wody.
Jakie są zalety oczyszczania wodorowego?
Efekty zabiegu są widoczne od razu. Zabieg jest nieinwazyjny, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Można go wykonywać przez cały rok. Dzięki oczyszczaniu wodorowemu skóra jest nawilżona, odświeżona, gładka i napięta. Zmarszczki są wygładzone.
Skóra jest oczyszczona i gładka, dzięki złuszczaniu naskórka. Usunięcie wolnych rodników, spowalnia natomiast procesy starzenia. Dodatkowo zabieg ten stymuluje odbudowę i wzrost tkanek.
Dla kogo polecany jest zabieg oczyszczania wodorowego?
Zabieg polecany jest szczególnie dla:
- skóry wystawionej na działanie zanieczyszczonego powietrza miejskiego,
- cery wymagającej głębokiego oczyszczenia i nawilżenia
- cery trądzikowej – reguluje bowiem wydzielanie sebum, koi skórę oraz łagodzi stany zapalne, dodatkowo wyrównuje koloryt skóry,
- cery naczynkowej – w tym przypadku poprawia uszczelnienie naczyń krwionośnych oraz poprawia koloryt skóry,
- skóry zmęczonej i odwodnionej – gdyż poprawia poziom jej nawilżenia oraz koloryt,
- skóry z oznakami starzenia – ma bowiem działanie ujędrniające, następuje także wypełnienie zmarszczek i wzrost napięcia skóry.
Jak często przeprowadzać zabieg oczyszczania?
Jeśli skóra jest w nie najlepszym stanie to warto wykonać serię zabiegów oczyszczania, co pozwoli jej odzyskać świeżość i dobrą kondycję. O ilości zabiegów zadecyduje personel salonu po analizie stanu skóry. Zabieg powinno się wykonywać nie częściej niż raz na dwa tygodnie. Po przywróceniu skóry do dobrego stanu zabieg można powtarzać raz w miesiącu, celem utrzymania jego efektów.
Czy są jakieś przeciwwskazania?
Przeciwwskazaniami do zabiegu oczyszczania wodorowego są: opryszczka, infekcje, ciąża, karmienie piersią, nowotwory, cukrzyca, alergia, epilepsja. Warto przed zabiegiem skonsultować swoje problemy z osobą wykonującą, aby być pewnym czy można go bezpiecznie przeprowadzić.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie urządzenia do oczyszczania wodorowego?
Kupując urządzenie do oczyszczania wodorowego należy się upewnić, że faktycznie posiada ono taką funkcję. Na rynku dostępne są bowiem urządzenia, określane jako hydropeelingi, które owszem oczyszczają skórę, ale ich zasada działania jest inna niż w przypadku oczyszczania wodorowego.
Warto zastanowić się nad dodatkowymi opcjami pielęgnacyjnymi, które uatrakcyjnią zabieg. Może to być dotlenienie skóry, złuszczanie mieszanką kwasów, lifting falą radiową, wprowadzanie substancji aktywnych w głąb skóry.
Aby zabezpieczyć się na wypadek awarii warto wybrać urządzenia z długą gwarancją i takie gdzie serwis jest realizowany szybko lub na czas naprawy oferowane jest urządzenie zastępcze.
Jakie są ceny?
Jeśli chodzi o oczyszczanie wodorowe sprzęt może być bardzo zróżnicowany cenowo. Urządzenia tego typu można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Ale na rynku są też dostępne takie za 70 tysięcy. Nie zawsze te najdroższe są najlepsze. Warto więc dokładnie przeanalizować wszystkie aspekty przed podjęciem decyzji.
Więcej tutaj: https://maxmedik.pl/