Nowy sposób kupowania biletów autobusowych w Krakowie – poznaj szczegóły

Jeżeli po Krakowie podróżujesz komunikacją miejską, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Możesz zapomnieć o staniu w kolejkach do biletomatów lub kiosków z biletami, nie musisz już też nosić drobnych w kieszeni – teraz bilety możesz kupić przez smartfona.

E-bilety również w Krakowie

Włodarze polskich miast coraz częściej proponują podróżującym nowoczesne rozwiązania, które mają zastąpić tradycyjne sposoby kupowania biletów. Świetnym przykładem jest możliwość zakupu biletów za pośrednictwem smartfona. Elektroniczne bilety autobusowe są akceptowane w wielu miastach Polski, np. Warszawie, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim czy Poznaniu. W ostatnim czasie do tej listy dołączył również Kraków.

Aby zakupić elektroniczne bilety autobusowe w Krakowie, niezbędne jest zainstalowanie w smartfonie specjalnej aplikacji – mPay. Jest ona dostępna tutaj: https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-krakow/, można też ją pobrać:

  • w sklepie z aplikacjami – po wejściu na stronę wystarczy wpisać „mPay płatności mobilne”,
  • wpisując w przeglądarce internetowej adres „www.app.mpay.pl”.

Ponieważ aplikacja mPay działa na różnych systemach (Android, Windows Phone i iOS), jest ona dostępna dla każdej osoby, która posiada smartfona. Teraz również Ty możesz kupić bilety autobusowe w Krakowie przez telefon.

Po zainstalowaniu aplikacji pozostaje jeszcze utworzenie konta i określenie sposobu płatności (płatność kartą płatniczą podpiętą do konta lub za pomocą elektronicznej portmonetki).

Jak kupić bilety autobusowe w Krakowie przez telefon?

Aplikacja mPay została tak zaprojektowana, aby bilety autobusowe Krakowie czy innym mieście można było zakupić szybko i wygodnie. Proces kupowania składa się jedynie z kilku kroków:

  • wybrania opcji „Bilety” i Komunikacji Miejskiej w Krakowie – ZIKiT,
  • wybrania biletu normalnego lub ulgowego oraz jego rodzaju,
  • wskazania formy płatności,
  • zaakceptowania podsumowania.

Ze względów bezpieczeństwa każda transakcja jest potwierdzana kodem PIN. Kod ustala każdy użytkownik na etapie zakładania swojego konta.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji mPay?

Korzystanie z aplikacji mPay ma sporo zalet. Dzięki niej możesz ominąć uciążliwe kolejki, nie jesteś też uzależniony od godzin pracy kiosków czy kas sprzedających bilety. Nie musisz również martwić się o zgubienie biletu – wszystkie zakupy są rejestrowane w historii aplikacji.

Aplikacja mPay pozwala na znacznie więcej niż zakup biletów na komunikację miejską. Po jej zainstalowaniu będziesz mógł też płacić bezgotówkowo m.in. za bilety na wydarzenia sportowe czy zakupy w sklepie internetowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here