Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym

Zdrowie jest najważniejsze. Każdy z nas powinien zawsze na pierwszym miejscu stawiać zdrowie, gdyż dzięki niemu możemy zająć się pracą zawodową, spełniać swoje marzenia i tworzyć dom. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż często choroba przychodzi niespodziewanie i potrzebne jest skorzystanie ze specjalistycznych badań, które pomogą diagnozować problem i przyjąć odpowiednie leczenie. Bardzo skuteczną i nieinwazyjną metodą jest rezonans magnetyczny – https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-pacjentow/oferta/rezonans-magnetyczny

Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym?

Badanie te umożliwia uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego za pomocą wytworzonego pola magnetycznego i generowanych komputerowo fal radiowych. Jest to bardzo bezpieczne badanie, które ma na celu zdiagnozowanie mnóstwa schorzeń między innymi stwardnienia rozsianego, urazów głowy, uszkodzeń rdzenia nerwowego, nowotworów, zaburzeń ucha i oka czy urazów jamy brzusznej. Badanie trwa od 20 do 60 minut, dzięki czemu jest bardzo dokładnie oraz precyzyjne. Dzięki stosowanym do badania fal radiowych można wytworzyć wysokiej jakości, szczegółowe obrazy narządów i tkanek w ciele. Przygotowanie do badanie nie wymaga jakichś specjalnych wytycznych, jeśli ma być zastosowany kontrast podczas badania ostatnie 6 godzin przed badaniem pacjent nie powinien spożywać pokarmów, ani pić płynów. Czasami, aby uzyskać wiarygodny obraz podaje się pacjentowi leki uspokajające, dzięki których wykonywane ruchy będą ograniczone, a obraz badania dużo bardziej wiarygodny. Podstawową zasadą podczas badanie jest zachowanie spokoju oraz ściągnięcie wszelkich metalowych elementów np. biżuterii, które mają wpływ na przebieg badania. Należy również zrezygnować z makijażu oraz pomalowanych paznokci.

Liczy się czas i jakość badania

Jeśli zależy wam na czasie i chcecie mieć pewność, że badanie zostało przeprowadzone za pomocą nowoczesnego sprzętu to warto zgłosić się do placówki Lux-Med. Lux-Med Diagnostyka zapewnia bardzo szybkie terminy, dzięki którym podjęcie leczenia będzie szybsze. Od umówienia do wykonania badania zazwyczaj mija maksymalnie kilka dni. Bardzo dużą zaletą, która zapewnia bezpieczeństwo pacjentów jest możliwość odebrania wyników poprzez Portal Pacjenta, który jest bardzo prosty w obsłudze, a pacjenci nie muszą ponownie udawać się do placówki celem odbioru wyników. Co ważne badanie jest wykonywane jednokrotnie, gdyż operatorzy zajmujący się badaniem mają sporą wiedzę i doświadczenie, więc cały proces badania będzie odbywał się w komfortowej atmosferze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here