Maszynista.

Praca na kolei może być pełna wyzwań, zwłaszcza jeśli mamy pasję do zawodu. Jeśli posiadamy zamiłowanie do tej branży warto zastanowić się nad pracą tam. Mamy duży wybór zawodów. Wystarczy tylko znaleźć dla siebie odpowiedni. Jeśli marzy nam się prowadzenie pociągu, może warto zostać maszynistą. Jego praca polega na przewożeniu osób z jednego miejsca do drugiego, zgodnie z rozkładem jazdy. Musi również przestrzegać przepisów BHP oraz stosować się do instrukcji i przepisów. Oczywiście nie jest to prosty zawód, nie mamy co liczyć, że wystarczy nam krótki kurs i już możemy zaczynać. Jeśli jednak będziemy konsekwentni, poświęcimy nasz czas na naukę, zdobywanie nowej wiedzy to mamy realne szanse. Jak zostać maszynistą? Oto kilka wskazówek.
Przede wszystkim będzie potrzebne nam zaświadczenie o niekaralności oraz dobry stan zdrowia. Kandydat musi mieć dobry słuch i wzrok, jego ogólny stan także musi być bardzo dobry. Przyszły maszynista przechodzi również testy psychologiczne i narkotesty. Należy wiedzieć, że wszystkie testy są bardzo szczegółowe. Jeśli na tym etapie zostaną wykryte nieprawidłowości to kandydat może się pożegnać ze swoim stanowiskiem. Jednak jeśli wszystko przebiegło w porządku, zostało wydane zaświadczenie, mówiące o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia pracy w tym zwodzenie można rozpocząć dalsze kształcenie. Zaczyna się od kursu, który trwa 2-3 miesiące. Jednak to nie koniec. Teraz zostają 2 lata nauki, przebywania na warsztacie, sprawdzania co i jak działa, przyglądanie się jak inni prowadzą pociąg, prowadzenie do samemu, jest konkretna liczba godzin do wyjeżdżenia, ciągła nauka, doskonalenie swoich umiejętności. Droga nie jest łatwa ale warta poświęcenia dla ludzi z pasją.
Oczywiście odpowiedź na pytanie jak zostać maszynistą można łatwo znaleźć. Jednak należy zastanowić się czy to jest to co chcemy w życiu robić. Jeśli już na kursie nie jesteśmy do tego przekonani, widzimy że to nas kompletnie nie interesuje to lepiej zrezygnować. Praca maszynisty powinna, jak zresztą większość zawodów być wykonywana z pasją, zaangażowaniem, chęcią. Jeśli nam tego brakuje to możemy tylko się męczyć w tym zawodzie. Jednak, gdy jesteśmy pasjonatami kolei, wiemy jak wszystko działa, na czym to polega, chcielibyśmy pracować w tej branży to mamy szansę. Odpowiedni zapał, konsekwencja i wytrwałość sprawią, że osiągniemy swój cel. Praca nie jest lekka, ale jeśli robi się to co lubi to jest łatwiej. Dlatego większość pasjonatów się w tym odnajdzie. Wystarczy spróbować.

http://www.anianotuje.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here