Lista filmów kostiumowych

Znalezienie odpowiedniego filmu na wieczór często może okazać się trudniejsze, niż się wydaje. Produkcja, która nas nie zmęczy, a tym samym będzie na odpowiednim poziomie jakościowym może, ale wcale nie musi, być tak oczywistym wyborem. Prezentujemy więc listę filmów kostiumowych, które obejrzysz online, które powinny dostarczyć rozrywki, romansu oraz niezbędnej odrobiny dramatu.

1. Duma i uprzedzenie (2005)

Duma i uprzedzenie to film kostiumowy z 2005. roku, który przeniósł na duży ekran ponadczasową opowieść Jane Austen o tym samym tytule. Może on być przez niektórych uważany za jeden z najlepszych filmów kostiumowych ostatnich lat, gdyż zdobył on między innymi nagrody za najlepszą reżyserię oraz najlepsze kostiumy.

Skupiając się na fabule, można powiedzieć, że jest to film kostiumowy romantyczny oraz obyczajowy. Opowiada on historię, rodem z georgiańskiej Anglii, a główną rolę gra

Keira Knightley, która wciela się w Elizabeth Bennet. Produkcja Joe Wright’a jest godna polecenia, a korzystając z tego, że filmy kostiumowe dostępne są też w Player.pl, łatwo obejrzeć tę klasyczną historię, nie wychodząc z domu.

2. Księżna (2008)

Księżna może zostać uznany za film historyczny kostiumowy, jednak przedstawione w nim wątki nie mają na celu wyłącznie zrelacjonowania faktycznych wydarzeń historycznych. Twórcy skupili się w głównej mierze na odwzorowaniu nastroju epoki, korzystając z odpowiednich kostiumów.

Można nawet powiedzieć, że jest to dość dobry kostiumowy romantyczny jeśli chodzi właśnie o aspekt wizualny, ponieważ zdobył on Oscara w kategorii najlepsze kostiumy. Fabuła tego filmu kostiumowego o miłości opiera się na perypetiach Georgiany Spencer, graną przez Keire Knightley, która wydana zostaje za księcia Devonshire.

3. Z dala od zgiełku (2015)

Z dala od zgiełku to najnowsza produkcja w zestawieniu, Ten film kostiumowy o miłości opowiada historię Bathsheby Everdene, która po raz pierwszy zaprezentowana została w powieści o tym samym tytule, autorstwa Thomasa Hardy’ego.

Ten film kostiumowy osadzony jest w czasach wiktoriańskiej Anglii i skupia się na historii kobiety, która dąży do swojej niezależności.

4. Titanic (1997)

Titanic Jamesa Camerona może wchodzić do grona najlepszych filmów kostiumowych. Zdobył on bowiem 11 Oscarów, w tym za najlepszy film oraz najlepszą reżyserię. Ten klasyczny już film kostiumowy o miłości opowiada historię Jacka i Rose, którzy brali udział w tragicznym dziewiczym rejsie RMS Titanic w 1912 roku.

Jest to produkcja, która powinna przypaść do gustu osobom, które lubią dobre filmy kostiumowe romantyczne, które w pewnym stopniu oparte są na faktach historycznych.

5. Robin Hood: Książę złodziei (1991)

Robin Hood: Książę złodziei to amerykański film kostiumowy, który skupia się na przygodach bohatera znanego ze średniowiecznych angielskich opowieści ludowych. Może być on uznany za jeden z najlepszych filmów kostiumowych jeśli chodzi o wykorzystaną muzykę. Zdobył od bowiem nagrodę Grammy w kategorii „Najlepsza piosenka napisana specjalnie dla filmu kinowego”.

Powyższa lista, jednych z najlepszych filmów kostiumowych może się przydać, podczas wyboru filmu, który nie powinien nas zmęczyć, a tym samym będzie niósł ze sobą określona wartość. Warto zaznaczyć, że większość z wymienionych pozycji można wygodnie oglądać online, nie ruszając się z domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here