Kiedy otyłość dotyka duszy

Nadmierne objadanie się nie wynika tylko z otyłości. Bardzo często zdarza się, że jest ona wynikiem przeżytej traumy bądź nieradzenia sobie z sytuacją. Otyłość jest uważana już za chorobę cywilizacyjną. Oczywiście usprawiedliwia się tą chorobę o świetne czasy, dobrobyt, o to, że pokarm nigdy nie był tak łatwo dostępny. Jednak zapomina się, że człowiek żyje w dużo szybszym tempie niż dwadzieścia lat temu oraz żyje w dużo większym stresie.

Życie ponad miarę czy reklamy utwierdzające nas w tym, że akurat tego nam brakuje to tylko wierzchołek góry lodowej. Żyją jeszcze osoby na naszym cudownym świecie, które wiedzą jak smakuje szynka tylko w święta, jak jedną tabliczkę czekolady dzielono na pięć osób.

Nadwaga wynika z dodatniego bilansu kalorycznego. Oznacza to, że w ciągu doby osoba przyjęła więcej kalorii w postaci pokarmu, niż mogła spalić. W taki sposób choroba zwana otyłością się rozwija.

Upośledzenie naszego ośrodka sytości w dużej mierze wynika na braku skupienia się tu i teraz. Błędem jest spożywanie pokarmu podczas oglądania tv, grania w grę czy czatowania ze znajomymi. W ten sposób bardzo szybko jesteśmy w stanie powiększać pojemność naszego żołądka.

Częste próby zrzucenia zbędnych kilogramów kończy się fiaskiem właśnie wtedy, kiedy myślimy o ograniczeniu jedzenia. Aby móc skutecznie się odchudzić oraz trwać w nowym zdrowym stylu życia, należy przede wszystkim zacząć od głowy.

Nasza psychika przyzwyczai się do każdej sytuacji. Wykazały to badania oraz historia społeczeństwa. To prawda, że żyjemy w dość luksusowych czasach i to prawda, że te czasy nas gubią jako ludzi. Powodem jest rozleniwienie, nadmierny stres, obojętność, brak chęci.

Idealnym rozwiązaniem aby zacząć się odchudzać jest hipnoza. ktoś by mógł zapytać jak ma hipnoza odchudzanie wspomagać? Odpowiedzi można mnożyć w nieskończoność. Oto kilka z nich:

1) Sesje hipnotyczne pomagają dotrzeć do źródeł przekonań, czy ograniczeń. Czasami bywa tak, że to jakieś przekonanie ogranicza Cię w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Takim przekonaniem w głowie może być ” bo u mnie w rodzinie wszyscy mają nadwagę” więc mam i ja ponieważ utożsamiam się ze swoją rodziną.

2) Hipnoza leczy traumy. Przeżyte tragedie jak na przykład gwałt młodej dziewczyny może ogromnie rzutować na jej postrzeganie ciała. Psychika może „na zapas” się zabezpieczyć przed kolejnym gwałtem powiększając swoje ciało aby było ono mniej atrakcyjne. To ważne aby po tak smutnym i trudnym doświadczeniu od razu iść do terapeuty i przerobić tą sytuację. Z czasem psychika może wyprzeć zdarzenie z pamięci i aby do niego wrócić pomoże tylko sesja hipnotyczna.

3) Hipnoza wzmocni Cię. Podczas sesji możemy zasugerować osobie pewne budujące przekonania. Mogą to być zdania o większej pewności siebie. Większość ludzi otyłych ma bardzo zaniżoną samoocenę. Niepotrzebnie, ponieważ każdy człowiek jest wyjątkowy.

Jak widać same korzyści płyną z hipnozy. Jeżeli na prawdę zależy Tobie na zmianie życia, to zanim poddasz się operacji zmniejszenia żołądka, poddaj się hipnozie.

http://www.abczdrowia.com.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here