Jak zrzucić brzuch? Na zawsze

Przyczyn wystającego brzucha może być wiele. Od ciąży, poprzez słodycze po przytycie ze względu na chorobę i przyjmowane leki. Tym niemniej, zawsze masz opcję, aby go po prostu wciągnąć. A co jeśli się nie uda? Wtedy do gry wkraczają ćwiczenia na odchudzanie brzucha. Popularnie nazywane są brzuszkami. Aby uzyskać wymarzony efekt, wykonać należy setki brzuszków. Do wyboru masz proste, skrętne, z ugiętymi obiema nogami lub z jedną w górze. Do treningu na mięśnie brzucha wlicza się także nożyce czy podciąganie kolan.

Niejedna modelka w pismach kobiecych zdradza tajniki super wyrzeźbionego brzucha. Zwykle są to pot i łzy wylane na siłowni. Nie daj się zwieść opowieściom o dobrych genach.

Aby brzuch wydawał się mniejszy, zrezygnuj z wzdymających produktów takich, jak fasola, groch, soczewica. Nawet kalafior czy brokuły czasem powinny pójść w odstawkę.

Ćwiczenia na odchudzanie brzucha nie pomogą, jeśli nie będą wykonywane regularnie. Stopniowo zwiększaj liczbę powtórzeń, a za miesiąc nabierzesz kondycji. Dbanie o ciało to proces, dlatego nie zniechęcaj się, gdy od razu nie widać pierwszych efektów. Jeśli stawiasz sobie jakiś cel, na przykład rozmiar mniej do wakacji, to załóż realne ramy czasowe. Na dwa tygodnie przed urlopem nie stworzysz sylwetki Adonisa.

Gdy wykonujesz ćwiczenia na odchudzanie brzucha, uważaj na odcinek szyjny kręgosłupa. Łatwo go przeciążyć, gdy nie masz odpowiedniego ułożenia ciała. Nie ciągnij brody do klatki piersiowej na siłę. Przy robieniu brzuszków patrz do góry. I pamiętaj o oddechu. To on nadaje rytm i pozwala łatwiej znieść bardziej wymagające ćwiczenia.

Inną sytuacją jest, gdy Twój powiększony brzuch, to pozostałość po przebytej ciąży. W takim przypadku absolutnie nie rozpoczynaj treningów sama, tylko poczekaj na pozwolenie od lekarza ginekologa. Potem porozciagaj się bez szaleństw na zajęciach z pilatesu lub tych dedykowanych kobietom w ciąży albo po porodzie. Ostatnio niemal każdy klub fitness ma takie w ofercie. Z reguły można na nie przyjść z dzidziusiami, co bardzo ułatwia świeżo upieczonej mamie w ogóle wpisanie ćwiczeń do planu dnia. Bardzo ważne jest, żeby nic samej nie przyspieszać. Jeśli rozeszły Ci się na przykład mięśnie gładkie brzucha, to możesz sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Ćwiczenia na odchudzanie brzucha różnią się też intensywnością oraz tym, na jakiej jego części się koncentrują. Na przykład kręcenie hula-hop modeluje talię, a nożyce powodują, że pracują dolne partie brzucha. To właśnie je i tłuszczyk wokół bioder najciężej rzucić. W chwilach zwątpienia pomyśl o tym, jak cudownie będziesz prezentować się z płaskim brzuchem w obcisłej czerwonej sukience.

Brzuchaci bywają także panowie. Tutaj zazwyczaj jest to kwestia kalorycznego jedzenie i picia zbyt dużej ilości piwa. Zasiedziałych mężczyzn wcale nie tak łatwo przekonać do odrobiny ruchu. Jak jednak już wstaną z fotela, wtedy zazwyczaj łapią bakcyla sportowego. Panowie zwykle modelują swój brzuch na siłowni. Że względów anatomicznych nie potrzebują ćwiczeń na biodra, ale recepty na tak zwany kaloryfer.

http://www.muscular.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here