uszczelka

Uszczelki gumowe, zgodnie z nazwą, są zrobione z gumy. Guma to tworzywo, jakie pozwoli na tworzenie produktów w rozmaitych formach oraz rodzajach. Uszczelki gumowe to różnorodne produkty gumowe stosowane do uszczelniania. W skład artykułów tego typu wchodzą nie tylko uszczelki płaskie, jednak także zrobione w postaci profili o rozmaitych modelach – od przekroju kwadratowego, prostokątnego, okrągłego, aż po niezwykle wymyślne kształty robione na bazie projektów klienta.

Charakterystyka uszczelek gumowych

Czemu to akurat guma jest najchętniej stosowanym materiałem w produkcji uszczelek? Gdyż łączy ona w sobie wszelkie cechy do tego potrzebne – uniwersalność, pozwalającą przystosować się do kształtu elementów, na jakie jest zakładana, elastyczność, umożliwiającą działać z niej artykuły właściwie każdego typu, natomiast także wytrzymałość oraz trwałość na rozmaitego typu elementy zewnętrzne. Niewątpliwie do produkcji uszczelek stosuje się gumy rozmaitych typów – każdy spośród nich ma inny skład, co determinuje posiadane poprzez uszczelkę wartości, natomiast tymże samym wykorzystanie.

Uszczelki gumowe mogą być zrobione z formy, metodą wtryskową czy prasowalniczą. Technologia ta stosowana jest przede wszystkim wtedy, jeśli potrzebne jest zrobienie dużej ilości uszczelek czy ich kształt potrzebuje stworzenia właściwej formy. Koszt specjalnie skonstruowanej formy jest stosunkowo duży, zatem to wyjście sprawdzi się tylko w wypadku, jeśli jest potrzeba zrobienia ogromnej ilości uszczelek.

Wykorzystanie uszczelek gumowych

Zgodnie z tym, co zostało napisane – wykorzystanie wyrobów gumowych jest uwarunkowane od typu produktu oraz formy, jaka została wybrana do jego zrobienia. Z reguły uszczelki gumowe stosowane są w branży budownictwa, motoryzacji, w dziedzinie wentylacyjnej lub filtracyjnej, w szeroko zrozumianym rynku produkcyjnym oraz przemysłowym, natomiast również przy fabrykacji rozmaitego rodzaju maszyn.

Uszczelki z gumy litej oraz komórkowej

Przeważnie widziane są uszczelki zrobione z gumy litej czy komórkowej, odpowiednio – pełnej oraz porowatej. Guma komórkowa ma wykorzystanie w budownictwie, motoryzacji, maszynach rolniczych, konstrukcjach stalowych oraz branży reklamowej. Można je dobrać do określonych rozwiązań, gdyż są w rozmaitego typu kształtach oraz rozmiarach. Zdarza się, iż wytwórcy umożliwiają na dostosowanie tychże parametrów do danych potrzeb klientów. Guma pełna służy do produkcji uszczelek, jakie nasuwane są na różnorodne krawędzie, również ostre (guma zabezpiecza w takim wypadku wystający element).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here