Kiedy producenci zauważają rosnący rynek od razu myślą o produkcji ciekawych urządzeń. Ostatnimi czasy coraz więcej z nas decyduje się na zakup konsol. Urządzenia mobilne rosną w siłę w roku na rok. Coraz częściej słyszymy o premierach różnego rodzaju przenośnych konsol. Posiadanie takiego sprzętu to spory wydatek, mimo to znajduje się na nie coraz więcej chętnych. Producenci zauważyli ten trend i oferują nam coraz lepsze tablety i konsole przeznaczone głównie do gier.

Szacuje się, że osoby, które kupiły wyżej wymienione sprzęty właśnie z uwagi na chęć grania zakupiło około miliona sztuk tych urządzeń mobilnych. Nie są to bardzo dobrej jakości sprzęty, zazwyczaj ich ceny oscylują w granicach tysiąca złoty. Biorąc pod uwagę dynamiczny wzrost popytu na te urządzeni na rynek wchodzi coraz więcej firm. Oprócz takich gigantów jak Samsung czy Asus coraz więcej możemy znaleźć chińskiego sprzętu, który z pewnością narobi jeszcze więcej konkurencji. Jeśli chodzi o samych graczy to ci rezygnują już ze stacjonarnych konsoli (głównie Microsoft – Xbox 360 i Sony PlayStation). Co daje graczom możliwość gry na urządzeniach mobilnych?

Przede wszystkim inne doznania. Poza tym jest kilka innych ważnych kwestii. Tablety czy przenośne konsole są na tyle niewielkie, że możemy je spokojnie zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Jadąc pociągiem wiele godzin możemy grać w swoje ulubione gry. Cieszą się również producenci gier. Co prawda według nich nie zobaczymy tu żadnej rewolucji. Mimo wszystko liczą na to, że ich produkty będą jeszcze chętniej kupowane i dostępne dla większej rzeszy fanów. Jest to zatem układ idealny, w którym każdy jest zadowolony. Wracając do stacjonarnych konsol to eksperci uważają, że wciąż można na nie patrzeć pod kątem przyszłości. Z pewnością nie odejdą tak szybko w zapomnienie.

Obecnie na owe konsole jest wiele ciekawych gier, których radość sprawia granie w zaciszu domowym. Rozkręcają też wiele zabaw domowych. Wielcy giganci nie zamierzają rezygnować również z tego segmentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here