social media

Dzisiejsze czasy zostały opanowane przez internet. Na początku miał on ułatwiające kontakt z innymi ludźmi, jednak dziś wpływa on na całą opinię publiczną i wyniki wyborów. Internet, a precyzyjniej mówiąc social media są potężnym narzędziem marketingowym. Sporo osób zauważa, że nie odczuwa już radości z korzystania z mediów społecznościowych, jak kiedyś. Dzisiaj postaramy się omówić nieco temat tego, dlaczego czasami warto jest zrezygnować z profilu w social mediach. 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/skasuj-swoje-social-media-wyjasniamy-dlaczego-warto-to-zrobic/

Dlaczego social media zyskały tak dużą popularność?

Social media w dzisiejszych czasach odpowiadają dzisiejszym, opartym na szybkości i informacji czasom. Na początku pozwalały one na oglądanie zdjęć i pisanie do znajomych. Dystans między nami zdawał się być mniejszy, a odnowienie kontaktów dawało poczucie wspólnoty i tego, że nie jesteśmy sami. Z coraz większą popularnością social mediów, otworzyła się szansę na zarobek nie tylko największym przedsiębiorstwom, ale też pojedynczym jednostkom. Z platformy do kontaktów międzyludzkich stały się ogromnym narzędziem biznesowym, które dla wielu jest głównym źródłem utrzymania. Powstał nawet zawód który opiera się na działalności w internecie – Influencer.

Dlaczego więc powinniśmy zrezygnować z social mediów?

Wpływ Social mediów na psychikę człowieka nie jest obojętny. Taki przez informacji, zarówno o charakterze prywatnym jak i publicznym może być niebezpieczny. Media społecznościowe zaczęły dzielić coraz większą liczbę osób. Widząc, że nasi znajomi mają inne poglądy polityczne niż my, zaczynamy trzymać dystans. Co więcej, mało kto dzieli się swoim niepowodzeniem w internecie. Widzimy tylko same sukcesy, piękne wyjazdy na wakacje, nowe domy i awanse. Wszystko w internecie wygląda znacznie lepiej, niż w rzeczywistości. Ktoś kto tylko obserwuje swoich znajomych, może zacząć porównywać się z innymi.

Za usunięciem swojego profilu w social mediach przemawia wiele czynników. Głównym powodem może być pochłanianie dużej ilości czasu. Lajkowanie zdjęć ludzi, których nawet nie znamy czy w dawanie się w internetowe dyskusja, które niczego nie wniosą, zawierają bardzo dużą ilość cennego czasu. Poza tym media społecznościowe są uzależniające. Powinniśmy więc zastanowić się nad ich usunięciem, ponieważ w większości przypadków nie wnoszą one do naszego życia niczego pożytecznego.

Zobacz też: http://www.sztukapielegnowania.pl/jak-wyglada-praca-na-magazynie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here