ekogroszek

Ekogroszek spotkał się z niemałym zainteresowaniem wśród właścicieli kotłów. W tym poradniku przeczytasz, czym właściwie jest to paliwo oraz czy warto sięgnąć po takie rozwiązanie. Poznaj szczegółowe informacje i podejmij odpowiedzialną decyzję. 

Co to jest ekogroszek? 

Ta nazwa handlowa przypisana jest paliwu węglowego, z którego korzystają użytkownicy kotłów retortowych wyposażonych w podajnik mechaniczny. Paliwo to stosuje się również w kotłach zasypowych rusztowych czy w konwencjonalnych piecach kaflowych. Warto zaznaczyć, że ekogroszek jest rozwiązaniem ekologicznym, a zarazem nowoczesnym. 

Jeżeli decydujesz się na ten wyrób, sięgaj po wysokiej jakości produkty. Doskonałą propozycją może być ekogroszek, który kupisz w internetowym sklepie Sambudrol. Wybierać możesz spośród różnych rozwiązań, dzięki czemu z łatwością sięgniesz po propozycję idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Najważniejsze cechy ekogroszku

Za zakupem ekogroszku przemawia kilka korzystnych parametrów. Przede wszystkim wyróżnia go wysoka kaloryczność oraz wartość opałowa na poziomie minimum 24MJ/kg. Natomiast zawartość siarki nie przekracza 1,2%. Kolejną zaletą jest  niska zawartość wilgoci (poniżej 15%). Współczynnik RI wynosi mniej niż 25, natomiast ilość popiołu sięga maksymalnie 12%. O wysokiej jakości wyrobu świadczy brak kamienia, węgla brunatnego oraz ilość nadziarna i podziarna w granicach przyjętych norm. 

Ekologiczne rozwiązanie

Przy wyborze paliwa warto kierować się troską o środowisko naturalne. Pamiętaj, że spalanie węgla kamiennego wiąże się z wydzielaniem toksycznych związków siarki i azotu, pyłu oraz dwutlenku węgla do atmosfery. Jednak ekogroszek stanowi doskonałą alternatywę, gdyż jest dużo bardziej przyjazny dla planety. W sklepie internetowym Sambudrol z łatwością znajdziesz rozwiązanie dopasowane do Twoich potrzeb.

Czy to się opłaca?

Wybór ekogroszku może być doskonałą propozycją z uwagi na stosunek ceny do wartości opałowej. Przed zakupem należy uwzględnić wartość energetyczną ekogroszku, a także rodzaj kotła. Kocioł klasy piątej do ogrzania ocieplonego domu o powierzchni 150m2 (4-osobowego) może potrzebować około 2-3 ton ekogroszku rocznie. Warto zaznaczyć, że w sklepie Sambudrol ceny tego paliwa są bardzo atrakcyjne, dzięki czemu z powodzeniem można znaleźć rozwiązanie na każdą kieszeń.

Podaruj sobie komfort

Wybór nowoczesnego kotła na ekogroszek to rozwiązanie dla wszystkich osób, które cenią komfort użytkowania. Te profesjonalne urządzenia są wyposażone w specjalne czujniki, współpracujące z termostatami. W efekcie można utrzymać odpowiednią temperaturę. Pamiętaj jednak o właściwej konserwacji. 

Przy zakupie ekogroszku zawsze możesz liczyć na wsparcie obsługi i pomoc w doborze najlepszych rozwiązań. Dzięki temu zakupy na pewno będą udane. Przekonało się o tym wielu klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here