Co zrobić jak boli brzuch?

Częstym problemem zdrowotnym we współczesnym świecie jest ból brzucha. Wynikać on może z niewłaściwego odżywiania się, przejedzenia, alergii pokarmowej, a nawet ze zbyt dużej ilości stresu w życiu. Co zrobić jak boli brzuch?

1. Postaraj się nie denerwować. U niektórych osób stres nasila objawy związane z dolegliwościami brzucha.

2. Jeśli jesteś głodny, jedz delikatne rzeczy. Unikaj tłustego, smażonego pożywienia.

3. Wypij miętę lub ziołową herbatkę. Możesz także wypróbować leki rozkurczowe, łagodzące objawy, np. Iberogast.

4. Połóż się w wygodnej pozycji, odpocznij. Poczekaj aż ból nieco ustanie.

5. Postaraj się zadbać o regularność posiłków, spożywanie jedzenia w spokoju, nie rozpraszając się innymi rzeczami. Nie najadaj się na noc i nie jedz śniadania chwilę po przebudzeniu. Postaraj się jeść stosunkowo często, ale małe porcje.

Jeśli ból brzucha występuje u ciebie często, zwróć uwagę, po jakich pokarmach. Dużo osób źle toleruje gluten (pieczywo, zboża), laktozę (mleko, przetwory mleczne) czy produkty wzdymające i fermentujące (kalafior, kukurydza, grzyby, fasola). Jeśli to nie pomaga, możesz udać się do lekarza. Możesz cierpieć na rozmaite choroby, jak np. IBS – zespół jelita drażliwego, w którym jelita są zbyt silnie unerwione i ich czynnościowe procesy są zaburzone. U takich osób wystarczy delikatnie niezdrowe jedzenie lub to, że się na coś zdenerwują bądź zestresują i w efekcie bardzo boli ich brzuch. Lekarz może wykonać dodatkowe badania, jak np. USG brzucha i doradzić co dalej robić.

http://www.bycmama.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka nad morze
Następny artykułWarzywa w diecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here