Co to znaczy keep calm?

W naszym języku zaczęło funkcjonować bardzo wiele sformułowań, które nie dla wszystkich są jasne. Często są to skróty i zapożyczenia z innych języków, nowe zwroty, z którymi na bieżąco jest wyłącznie młodzież. Dzisiejszym tematem będzie pytanie: co znaczy keep calm?

Keep calm to napis, który w ostatnim czasie pojawiał się dosłownie wszędzie. Widzieliśmy go na memach internetowych, w komentarzach na portalach społecznościowych, a nawet jako nadruki. Hasło to pojawiało się na zeszytach, brulionach, koszulkach. O co w tym wszystkim chodzi?

Słowa keep calm możemy dosłownie przetłumaczyć z języka angielskiego, gdzie oznaczają one „zachowaj spokój”. Hasło pojawiało się w dwóch sytuacjach: kiedy ktoś chciał kogoś uspokoić lub zasygnalizować rozmówcy, że za bardzo angażuje się w dyskusję, mówiono „keep calm”, sygnalizując drugiej osobie, aby się nieco uspokoiła. Drugi rodzaj sytuacji, gdzie pojawiało się to hasło, to jego dłuższe wersje. Często widzieliśmy nadruki na ubraniach i artykułach papierniczych „keep calm and…”. Dopisek na końcu mógł być dowolny, w ten sposób promowały się różne firmy, instytucje, organizacje, pasjonaci jakiejś aktywności. Przykładowo, fani muzyki nosili koszulki z napisem „keep calm and listening to music”. Nie stało za tym nic specjalnego, po prostu chcieli zwrócić uwagę na swoją pasję, za pomocą wykorzystania popularnego hasła, wzoru, czcionki. Efekt ten zazwyczaj przynosił rezultaty. Z hasłem „keep calm and…” powstawały nawet tapety na telefon, co niejednokrotnie można było zauważyć u znajomych.

http://www.guzikcidotego.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChudnięcie
Następny artykułWycieczka nad morze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here