Jesień to czas, kiedy nasłonecznienie w naszym kraju jest zdecydowanie mniejsze niż latem, czy wiosną. Jest to zatem wymarzony czas do tego, aby poddać się różnego rodzaju zabiegom, po których ekspozycja na słońce nie jest wskazana. Warto pomyśleć na przykład o kuracjach złuszczających naskórek, czy też o depilacji laserowej, na którą nie można sobie pozwolić latem.

Stosowanie na twarz peelingów chemicznych w postaci kwasów może przynosić naprawdę rewelacyjne efekty. Jest wiele rodzajów, które są przeznaczone do danego problemu, czy też typu cery. Warto wspomnieć tutaj, iż niektóre z nich mają działanie wygładzające, odmładzające, przeciw trądzikowe, czy też rozjaśniające blizny bądź przebarwienia. Warto zatem udać się do specjalisty, który dobierze stężenie kwasów, a także dostosuje odpowiedni typ. Szczególną popularnością cieszy się na przykład kwas migdałowy. Który odmładza, wygładza i widocznie rozjaśnia naskórek. Odpowiednio stosowany nie powoduje nadmiernego przesuszenia, czy łuszczenia się skóry. W przypadku zabiegów przy pomocy kwasów na pewno trzeba mieć odpowiednią wiedzę, dlatego też wato udać się z tym do profesjonalisty.

Kolejnym polecanym jesienią zabiegiem upiększającym jest mikrodermabrazja. To taki zabieg, który polega z kolei na mechanicznym złuszczaniu martwego naskórka. Tym samym skutecznie można pozbyć się zanieczyszczeń, zaskórników, a także można wyraźnie odmłodzić i wygładzić skórę. Jest ona promienna, ma zdecydowanie ładniejszy koloryt oraz lepiej przyjmuje składniki odżywcze, które zawarte są w kremach, czy preparatach pielęgnacyjnych.

Depilacja laserowa to wybawienie oraz niebywały komfort dla wielu kobiet, które nie muszą już usuwać zbędnego owłosienia. Kilka serii w zależności predyspozycji i różnych czynników zazwyczaj wystarczają do tego, aby trwale pozbyć się owłosienia na danych partiach ciała. Zabiegi skuteczne są o wiele bardziej jeśli skóra jest jasna, a włosy ciemne. W tym przypadku notuje się największą skuteczność depilacji laserowej.

Wszystkie te zabiegi łączy to, iż skóra po nich nie powinna być narażana na działanie promieni słonecznych. Dlatego też warto wykonywać je właśnie jesienią, choć mimo to nie należy też zapominać o stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here