Urządzamy elegancki apartament

Apartamentem nazywano niegdyś luksusowe, duże pomieszczenie, później duże mieszkanie lub zespół pomieszczeń, które były używane przez jedną osobę. Dzisiaj słowo “apartament” jest nieco nadużywane, bo pojawia się nawet w przypadku mieszkań o wielkości 40 metrów, albo w kontekście mieszkania do wynajęcia nad morzem. Jednak w urządzaniu eleganckiego apartamentu należy pamiętać o kilku ważnych aspektach.

Naturalne barwy i materiały
Elegancki apartament to przede wszystkim pomieszczenie wysmakowane, wykończone najwyższej jakości dodatkami i meblami trwałymi, często robionymi na zamówienie. Jego wystrój powinien być uniwersalny – trzeba sprawić, by każda osoba, która do niego wejdzie czuła się jak w domu. Dlatego projektanci wnętrz wybierają neutralne barwy ścian i mebli planując urządzenie apartamentu. Na ścianach pojawić się musi szarość, biel, beż, wszelkie kolory piaskowe. Łączy się je z naturalnymi materiałami, dlatego w wysmakowanych, eleganckich apartamentach króluje drewno i kamień, czasami bardzo dobrze połączony z nowoczesnym metalem i szkłem, w zależności od charakteru całego mieszkania. Wyjątkowe wnętrza skupiają uwagę użytkowników i gości na ekskluzywnych dodatkach – miękkiej, wygodnej sofie, dywanie z długim włosie, ułożonym na naturalnej, drewnianej, olejowanej podłodze, niecodziennym oświetleniu.

Otwarte przestrzenie
W apartamencie z prawdziwego zdarzenia powinno być także dużo przestrzeni. To dlatego jest to mieszkanie z otwartą kuchnią i jadalnią, ewentualnie oddzieloną ażurowym przepierzeniem. Dodatkowe poczucie przestrzeni powinny dawać olbrzymie okna, a nawet przeszklone ściany. Kolejnych metrów może dodać loggia czy taras.

http://www.klinikafinansowa.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRodzaje rusztowań
Następny artykułEkrany akustyczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here