Pellet

Niestety, ale ogrzewanie przy użyciu węgla to plaga w naszym kraju. Wiele regionów jest pokrytych smogiem, który tworzy wyjątkowo niekorzystne warunki do życia zwierząt. Smog potrafi zalegać przez okres całej zimy, szkodząc w tym czasie wszystkim oddychającym nim osobom. Jednym z najlepszych sposobów na wyeliminowanie tego zjawiska jest zmiana nawyków grzewczych Polaków. Wśród paliw ekologicznych zalecanych do stosowania znajduje się pellet, czyli paliwo opałowe na bazie drewna, zrębków i biomasy. Poniżej przedstawiamy najważniejsze specyfikacje pelletu oraz podpowiadamy dlaczego warto go stosować w ogrzewaniu pomieszczeń mieszkalnych. 

O wygodzie stosowania pelletu

Rozmaite zalety wiążą się z wyborem pelletu jako paliwa opałowego do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Przede wszystkim warto podkreślić, że jest to paliwo łatwe w użyciu i nieproblematyczne. Pellet spala się w specjalnych kotłach dedykowanych do paliw sypkich. Są to urządzenia wyposażone często w automatyczne podajniki, które samoczynnie wydzielają określoną porcję paliwa i transportują do komory spalania. W rezultacie, odbiorcy pelletu są zadowoleni z jego nieskomplikowanego użytkowania na co dzień.

Pellet jest dodatkowo paliwem całkowicie naturalnym. Składa się z różnych form biomasy, w której znajdziesz ścinki drewniane, słomę, trociny, łupiny orzechów i nasion oraz liczne inne składniki. Nie znajdziesz wśród nich lepiszczy, klejów ani innych substancji, które mogłyby obniżyć ekologiczne parametry tego paliwa. 

Pellet możesz z łatwością zakupić w sklepach stacjonarnych (składy opałów) jak i w sklepach internetowych. Polecamy korzystać wyłącznie z ofert uznanych dostawców, którzy swoje produkty sprzedają w wersji workowanej. Jest to najbezpieczniejsza forma zakupu, która gwarantuje, że otrzymasz pellet w pełni naturalny, pozbawiony niepożądanych dodatków oraz spełniający Twoje wymagania w zakresie wytwarzania energii cieplnej. 

Pellet Warszawa – gdzie i jaki kupować? 

Wiele osób poszukuje korzystnych ofert paliw opałowych na bazie biomasy dostępnych na terenie Warszawy. Polecamy skorzystać z oferty TOP Pellet, w której znajdują się paliwa wysokiej klasy, wykonane wyłącznie z naturalnych materiałów oraz o wyjątkowo dobrych parametrach grzewczych.

TOP Pellet oferuje między innymi dwie wersję – pellet GOLD oraz pellet PLATINUM, dedykowane dla wymagających odbiorców. Pellet GOLD posiada wysoką wartość opałową (16,5 mJ na kilogram na paliwa), przy jednocześnie niskiej zawartości wilgoci (poniżej 10%) oraz minimalnej ilości wytwarzanego popiołu (zaledwie 0,7%). Jest to duże ułatwienie dla osób nieprzepadających za sprzątaniem kotła grzewczego i usuwaniem nadmiaru zalegającego w nim popiołu.

Pellet PLATINUM to rozwiązanie z górnej półki, którego moc opałowa sięga poziomu ekogroszku i wynosi 17,5 mJ na kilogram paliwa. Dodatkowo obniżona zawartość popiołu (poniżej 0,4 procent)  oraz optymalne wymiary (średnica jak i długość) ułatwiają jego codzienne użytkowanie. Paliwa w ofercie TOP Pellet są przeznaczone do użytkowania w piecach klasy premium plus, klasy 5 i kotłów ecodesign.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here