Panele winylowe LVT

Panele LVT, czyli luksusowe płytki winylowe (ang. luxury vinyl tiles) słyną z możliwości naśladowania wysokiej klasy wzorów podłogowych w nienagannym standardzie. Tworzą wielowarstwową, solidną podłogę, która nie tylko wygląda niesamowicie, ale jest również najtwardszą podłogą na rynku. Sprawdź co warto wiedzieć na temat paneli winylowych LVT.

Podłogi winylowe LVT – jakość

Winylowe panele LVT posiadają  naprawdę solidną budowę. Kompaktowa warstwa spodnia zapewnia wsparcie strukturalne, którego winyl potrzebuje, aby dobrze funkcjonować. Trwałe podłoże z warstwą włókna szklanego zapewnia stabilność wymiarową, zapobiegając zwijaniu się i umożliwia płaskie ułożenie podłogi po zainstalowaniu. Dodatkowo włókno szklane zapewnia amortyzację i miękkość pod stopami.

Wszystko to sprawia, że panele winylowe są naprawdę trwałe i odporne na różne czynniki, jak np. wilgoć. Dzięki antystatycznym właściwościom kurz osadza się na nich w mniejszym stopniu niż w przypadku zwykłych paneli podłogowych. Podłogi winylowe LVT sprawdzą się zatem w każdym pomieszczeniu, nawet tam, gdzie ze względu na wilgoć nie można zamontować, np. podłogi drewnianej.

Podłoga LVT – elegancja w nowoczesnym wydaniu

Warto podkreślić także nienaganny wygląd paneli LVT. Tak naprawdę w niczym nie przypominają one starych winylowych podłóg rodem z PRL-u. Mamy tutaj bowiem do czynienia z niezwykle ciekawym wzornictwem i niesamowicie szeroką gamą kolorystyczną. Ogromny wybór paneli winylowych w sklepach internetowych pozwala na dopasowanie ich do każdej, nawet najbardziej wymagającej aranżacji, bez względu na to czy jest to łazienka czy też salon. Interesujące propozycje znajdziesz w ofercie: Grupamo.pl.

Co ciekawe niezwykle modnym trendem stają się panele LVT na ścianę. Należy tutaj jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach. Ich montaż nie jest wskazany w pomieszczeniach np. użyteczności publicznej, ze względu na wysoką łatwopalność winylu, jednak już w domowej łazience sprawdzą się świetnie.

Panele winylowe LVT – montaż

Dobre panele winylowe cechuje także niezwykle prosty montaż. Najczęściej polega on na łączeniu poszczególnych elementów w prostym systemie „click”, co przypomina działanie zatrzasków. Jest to najprostszy sposób montaż paneli LVT, choć można je układać także z użyciem kleju. Metoda ta jednak wymaga ogromnej precyzji, a finalny efekt może nie wyglądać w pełni zadowalająco i estetycznie. Stąd zdecydowanie częściej wybierany jest system „click” nazywany także systemem podłogi pływającej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here