Okno na świat takie, jakie chcesz

Budowa domu to duże przedsięwzięcie. Kiedy stoją już ściany, a cały budynek prezentuje tak zwany surowy stan, pora zastanowić się nad stolarką okienną. Wbrew pozorom okna to jedna z ważniejszych części każdego domu i mieszkania i bagatelizowanie tego aspektu, może mieć opłakane skutki.

Jakie okna wybrać?

Wybór właściwych okien do domów, ale również mieszkań ma bardzo duże znaczenie. Dzisiejsza technologia pozwala na stosowanie wielu różnorakich udogodnień i systemów. Okna na zamówienie mają spełniać wszelkie oczekiwanie inwestora, warto więc dokładnie przyglądnąć się ofertom różnych producentów.

Oczywiście najważniejsze są względy estetyczne, a więc przy zamówieniu okien kierujemy się ich wielkością i wyglądem. Kolejną kwestią jest wybór materiału z jakiego okna będą wykonane. Drewno, plastik, a może aluminium? Naturalną sprawą jest, zwracanie uwagi na cenę okna. Tutaj jednak kupujemy produkt, który ma służyć latami, więc nie ma co oszczędzać, bowiem w tym wypadku jak najbardziej droższy znaczy lepszy.

Cena okien

Decydując się na okna na zamówienie należy liczyć się z większą ceną, aniżeli przy zakupie gotowych już „standardowych” produktów. Oprócz tego, na koszt okien na zamówienie wpływa materiał ich wykonania, sposób otwierania, wielkość, stopień izolacji termicznej oraz ilość komór.

Jak już wspomniano wyżej, na oszczędzanie na oknach jest niewskazane, bowiem tańsze produkty różnią się znacznie parametrami takimi jak przenikanie ciepła U i przepuszczalność energii cieplnej G od swoich droższych odpowiedników, inwestując więc większe kwoty w stolarkę okienną „odrobimy” wkład na ogrzewaniu domu przez najbliższe lata.

Uwaga na montaż!

Jeśli mamy już okna na zamówienie, trzeba zastanowić się, w jaki sposób je zamontować. Niewłaściwym montaż okien może pozbawić je wszelkich właściwości. Każdy fachowiec ma swój sposób montowania okna. Obecnie w większości montuje się okna na tak zwanym „ciepłym montażu”. Oznacza to tyle, że montowane okno wysuwa się na grubość ściany, eliminując tym samym występujący mostek termiczny wzdłuż obwodu ramy.

Inwestując w okna na zamówienie warto zatem ich montaż powierzyć fachowcom, by cieszyć się dobrymi parametrami produktów przez długie lata.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here