Odpowiednie wymiary stołu

Lubisz gości i co weekend masz kogoś u siebie w domu. Jak sprawić, żeby czuli się u nas przyjemnie i mieli chęć nas odwiedzać? Oczywiste jest, że najważniejsza jest atmosfera, którą wytworzymy. Im bardziej nasi goście będą się mogli czuć u nas swobodnie, tym milej będą wspominać wspólnie spędzony czas.

Idealne wymiary stołu

Jeśli w naszym mieszkaniu często goszczą różnego rodzaju ludzie, to z pewnością zależałoby nam na tym, żeby wszyscy mogli wygodnie siedzieć. Jednym z elementów, o które można zadbać jest wygodne miejsce do siedzenia i spożywania posiłków. Jaki wymiar stołu jest najbardziej optymalny? Najbardziej standardowe wysokości stołu do jadalni w Platforma Mebli wynoszą 75 lub 80 centymetrów. Osoby, które są niskie będą zadowolone z wysokości około 75 centymetrów. Z kolei osoby wysokie lepiej, żeby wybrały stół o wysokości 80 centymetrów. Decydując się na którykolwiek z tych wymiarów, trzeba także dopasować wysokość krzeseł, żeby wygodnie się siedziało. W celu skompletowania wygodnego zestawu konieczne jest także zwrócenie uwagi na grubość blatu, elementów znajdujących się pod stołem, wysokość siedzisk, oraz wzrost domowników. Jeśli wzięliśmy pod uwagę wysokość członków rodziny i dopasowaliśmy wysokość stołu, to optymalna różnica między siedziskiem a dolną krawędzią stołu powinna wynosić przynajmniej 15 centymetrów. Przyjęło się, że wysokość między siedziskiem a górną krawędzią blat stołu powinna wynosić minimum 26 centymetrów. Jeśli przestrzeń między krzesłem a stołem byłaby za mała, to za każdym razem można byłoby się uderzyć o dolną krawędź stołu. Oczywiste jest, że gospodarzowi zależy na tym, aby wszystkim zasiadającym do stołu zapewnić wysoki poziom komfortu. Oprócz wysokości stołu ważna jest więc także jego szerokość i długość. Chodzi przecież o to, żeby zapewnić właściwą odległość między poszczególnymi siedzeniami oraz, żeby bez problemu rozłożyć zastawę stołową i przygotowane potrawy.

Stół wykonany na indywidualne zamówienie

Kupując gotowy stół nie mamy możliwości dostosować jego wymiarów do indywidualnych potrzeb. Z tego względu wiele osób wybiera wykonanie stołu na zamówienie w Dom Dębu. Dzięki temu każdy szczegół stołu będzie wykonany według naszych oczekiwań i życzeń. Jest to o tyle wygodne, że nie trzeba dokonywać przeróbek stołu, które mogłyby wpłynąć na stabilność tego często eksploatowanego mebla. Stoły wykonane z naturalnego drewna są niepowtarzalne, szczególnie dotyczy to stołów, które w całości wykonane są z jednego plastra na przykład dębowego drewna. Bardzo dużym popytem cieszą się stoły rozkładane. W zależności od potrzeb można zamówić różnej wielkości dokładkę do stołu. Dzięki możliwościom jakie zapewniają rozkładane stoły, na co dzień można korzystać z mniejszego stołu, a w dniu, w którym spodziewamy się wizyty gości, można rozłożyć stół i komfortowo cieszyć się wspólnym towarzystwem. Oferta marki Dom Dębu jak sama nazwa wskazuje dotyczy solidnych schodów wykonanych z dębowego drewna. Oczywiście faktura i wybarwienie powierzchni może być różne. Na stronie internetowej producenta można zapoznać się z wyczerpującą ofertą. W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się dąb szczotkowany.

Bez względu na to, czy wybierzemy gotowy stół, czy zdecydujemy się wykonać stół na specjalne zamówienie, istotne jest, aby dopilnować wymiarów. Odpowiednia wysokość, szerokość i długość sprawi, że nie zagracimy pomieszczenia, a jednocześnie będziemy mieli miejsce na godne przyjęcie gości. Jednym ze sprawdzonych sposobów na sprawdzenie jak będzie prezentował się w pomieszczeniu stół o określonych wymiarach może być stworzenie jego papierowej atrapy – oczywiście sposób dobry dla osób, które nie mają doświadczenia w projektowaniu wnętrz. Szczególnie jeśli pierwszy raz planujemy zakup dużego stołu do salonu bądź jadalni, takie rozwiązanie pozwoli dostrzec ewentualne aranżacyjne błędy.

Artykuł opracowany przy współpracy z redakcją serwisu Ogrzany.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here