Monetyzacja bloga: współpraca z markami, wtyczki blogowe i AdSense

Sposobów na zarabianie na blogowaniu jest w obecnych czasach wiele. Większość z nich niestety jest słabo płatna, nawet gdy na blogu mamy mnóstwo wyświetleń i wejść. Warto jednak aktywnie szukać sposobów na monetyzację bloga, bo pieniądze same nie przyjdą.

Zarabianie przez Ceneo i AdSense
Pierwszy ze sposobów na zarabianie na blogu to oczywiście zarabianie przez AdSense, przez Ceneo oraz przez AdTaily i przez AdKontekst. Wdrożenie tych programów do zarabiania na naszym blogu jest niestety dość pracochłonne, warto jednak przez nie przejść, aby mieć stał comiesięczny dochód.

Zarabianie przez współpracę z markami
Tutaj panuje wolna amerykanka. Jak poszukiwać marek do współpracy z naszym blogiem? Można nawiązać współpracę z domem mediowym, można też samodzielnie odzywać się do marek. Warto jednak wiedzieć, że to domy mediowe mają największe doświadczenie w negocjowaniu umów i znają rynek. Mogą nam zaproponować możliwości, na które sami nie wpadlibyśmy i nie mają sobie równych pod kątem negocjowania stawek. Dodatkowo, mają też swoje umowy z reklamodawcami, których my siłą rzeczy nie jesteśmy w stanie sobie wyrobić. Wszystko to oczywiście za wynagrodzenie płacone domowi mediowemu, jednak warto.

Jak zarabiać na blogu przez samodzielną współpracę z markami?
Samodzielna współpraca z markami może oczywiście niekiedy okazać się bardzo owocna, warto jednak tutaj przygotować się na przestoje: jednego miesiąca nie zarobimy nic, innego miesiąca przyjdą złote żniwa.

Zarabianie na blogu: wtyczka zakupowa
Zarabianie na blogu poprzez zainstalowanie wtyczki zakupowej jest opłacalne jedynie wówczas, gdy nasz blog rejestruje miesięcznie pokaźną ilość oglądających, zwłaszcza tych aktywnie zaangażowanych. Aby zainstalować sobie taką wtyczkę (na przykład do WordPress), należy zarejestrować się w platformie, która pośredniczy między reklamodawca a influencerami. Nie ma praktycznie nic prostszego – nie trzeba mieć działalności gospodarczej, nie trzeba też wystawiać rachunków ani też w zasadzie niepotrzebny jest wówczas kontakt z reklamodawcą. Wszystko odbywa się automatycznie. Do nas jako blogerów należy tylko zainstalowanie sobie wtyczki.

https://www.bloggers.tips/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here