Lego Classic - odniesienie do tradycji marki

Kiedyś klocki Lego były jedynie niewielkimi bryłami w formie prostopadłościanu, sześcianu albo koła z wypustkami, w różnych kolorach, które można było dowolnie łączyć ze sobą, tworząc jedyne w swoim rodzaju budowle własnego autorstwa. Dzisiejsze klocki często sprzedawane są w tematycznych zestawach, z których dzieci tworzą zwierzęta, pojazdy czy budowle, które widzą na obrazku. Najbardziej tradycyjną formą klocków Lego pozostało Lego Classic. Tu projektanci kolekcji zostawili jeszcze więcej pola na wyobraźnię, bo oprócz proponowanych w instrukcji modeli, z powodzeniem można tworzyć także własne, wykreowane najpierw w umyśle, a potem przeniesione z projektu do realizacji. Jeśli więc chce się kupić dziecku klocki podobne do tych, którymi bawiło się w dzieciństwie warto postawić na Lego Classic.

Lego rozwija wyobraźnię, kreatywność, a także logiczne myślenie. Wpływa zarówno na sferę emocjonalną, jak i racjonalną, stymulując obydwie półkule mózgowe. Uczy również dopasowywania kolorów i kształtów. Pozwala na tworzenie fabuły do stworzonego z klocków świata i włączenie w nią postaci z Lego. Rozwija również zdolności manualne, szczególnie u małych dzieci, które uczą się prawidłowo chwytać przedmioty. Dzięki temu łatwiej jest dzieciom opanować np. sztukę pisania. Dzieci bawiące się klockami wyprzedzają swoich rówieśników, niekorzystających z tego typu zabawek, w pomysłowości. Zalet zabawy Lego jest tak wiele, że nie sposób je wszystkie wymienić. Jedną z ważniejszych może być spędzanie wspólnego czasu z dzieckiem na zabawie. Wspólne konstruowanie budowli zbliża jeszcze bardziej rodziców z dzieckiem i tworzy jeszcze silniejszą więź.

Budowanie z klocków Lego uczy dzieci również tzw. umiejętności miękkich, które są ważne zarówno w życiu prywatnym, jak i późniejszym zawodowym. Chodzi tu mianowicie o cierpliwość i dokładność. Aby powstała budowla należy mozolnie dokładać klocek po klocku, tak by mogła wyglądać tak jak na obrazku i była stabilna. Wiele zabaw powoduje rozproszenie uwagi, ta skłania do skupienia, aby wszystko udało się złożyć jak należy.

Wśród produktów Lego Classic, znajduje się np. Zestaw kreatywnego konstruktora. Składa się on z zestawu ponad 500 elementów, jest więc się czym bawić. W zestawie poza tradycyjnymi klockami, znajdują się elementy domu takie jak okna i drzwi, a także różne kształty specjalne potrzebne do stworzenia określonych budynków. W zestawie znajduje się również separator klocków, który ułatwia rozmontowywanie poszczególnych budowli. Jeśli nie ma się pomysłu na własne konstrukcje, w instrukcji znajdzie się gotowe szablony, które można wykorzystać. Mnogość elementów daje ogromne możliwości. Wszystkie klocki są kolorowe i dostosowane do różnego poziomu rozwojowego dzieci, gdyż oferują budowę z klocków w ramach trzech poziomów trudności. Ten wyjątkowy zestaw znajdziesz w sklepach internetowych, wśród wielu innych produktów z serii Lego Classic. To z pewnością dobrze zainwestowane pieniądze w zabawki dla dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here