kostiumograf

Praca kostiumografa/kostiumologa nie należy do najłatwiejszych. Taką pracę mogą podjąć jedynie osoby z wiedzą historyczną a także rozwiniętymi zdolnościami manualnymi. Dobry kostiumograf powinien posiadać umiejętności artystyczne, a dodatkowo być kreatywny. Ile jesteśmy w stanie zarobić pracując na planie filmowych i projektując stroje na potrzeby filmów czy seriali? Dzisiaj odpowiemy na te pytania! Nie ma na co czekać. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-kostiumograf-kostiumolog/ 

Praca kostiumologia – czy jest to praca dla każdego?

Praca kosmologa czy też kostiumografa z pewnością nie jest zajęciem, które może wykonywać garnek. Nie jest zadanie dla osób, które nie potrafią myśleć i nieszablonowe. Będzie ona też uciążliwa dla tych, którzy nie potrafią pracować pod presją czasu. Tylko osoby pracowita i kreatywne mogą myśleć o podjęciu się takiej ścieżki zawodowej. Nie każdy jest w stanie być na tyle pomysłowym, aby poradzić sobie z tak ciężkim zadaniem. Nie wystarczy tutaj jedynie poczucie estetyki oraz tworzenie własnych projektów. Muszą one wyglądali wiarygodnie, czyli tak jakby należały do świata przedstawionego w filmie czy spektaklu teatralnym. Muszę oddawać cechy danej epoki lub otoczenia, w którym odbywa się czas akcji.

Ile zarabia kostiumolog?

Kostiumolog ze swoją pracę otrzymuje od 4500 zł do aż 8000 zł miesięcznie. Jest to kwota powyżej średniej krajowej. Jeżeli chcemy realizować swoją pasję w takim zawodzie. Nie są one kosmicznie wysokie, ale z pewnością pozwolą nam na dogodne życie.

Jak wyglądają stawki kostiumografa za granicą?

W Stanach Zjednoczonych średnia stawka w tej branży to około 12 $ za godzinę. Jest to około 47 zł. Na jednej z wyższych zarobków w takiej branży podaje się około 30 $ za godzinę w, czyli około 108 zł. Za granicą koszty utrzymania są jednak dużo wyższe niż w naszym kraju. Jednak tam jako kostiumograf jesteśmy w stanie zarobić dużo więcej, a także znajdziemy dużo więcej ofert pracy na takim stanowisku.

Zobacz też: http://www.piotrnatanek.pl/inspektor-ruchu-drogowego-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here