Kartony klapowe

Kartony klapowe to często wykorzystywane akcesoria. Znajdują zastosowanie nie tylko w czasie przeprowadzki, ale również w magazynach, sklepach, hurtowniach i licznych innych miejscach. Za ich pomocą przygotowujemy przesyłki, przechowujemy różnego typu przedmioty oraz organizujemy przestrzeń magazynową. By zastosowane kartony klapowe były maksymalnie pomocne, warto dołożyć starań i zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów. Dzięki temu unikniemy nieudanego zakupu. O czym warto pamiętać, przeglądając oferty dostępnych kartonów? O tym opowiemy poniżej.  

Kartony klapowe – kilka zalet, o których warto wspomnieć

Kartony klapowe to jedne z najchętniej wykorzystywanych typów kartonów. Ich mniej popularnym zamiennikiem (choć w wielu sytuacjach również użytecznym) są kartony fasonowe. Kartony klapowe są stosowane zarówno w przygotowywaniu przesyłek kurierskich jak i w czasie pakowania „manatków” na czas wyprowadzki.

Zdecydowaną zaletą kartonów klapowych jest – ich niska cena. Wynika ona z materiałów wykorzystanych do ich produkcji. Oczywiście – jest to przede wszystkim tektura, która choć niezwykle tania, jest również wytrzymała. Dzięki jej odpowiedniemu sklejeniu oraz wykorzystaniu wysokiej jakości masy papierniczej, kartony są wytrzymałe i solidne. Ponadto, są w pełni ekologiczne – po zużyciu nadają się do recyklingu i ponownego przetworzenia.

Co można przechowywać w kartonach klapowych? Zakres potencjalnych przedmiotów jest bardzo szeroki. Najczęściej są to artykuły papiernicze, sprzęt elektryczny lub elektroniczny, ubrania, obiekty plastikowe. Ponadto, w kartonach można przechowywać przedmioty o nietypowym kształcie, a wolną przestrzeń wypełnić styropianem, makulaturą lub folią bąbelkową.

Kartony klapowe – rodzaje, gramatura, ilość warstw i inne ważne sprawy

Wybór kartonów klapowych warto rozpocząć od ustalenia – co dokładnie będziemy w nich przechowywać. Warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rozmiar oraz wagę towarów, które się w nich znajdą. Do przedmiotów lekkich, polecamy wybór kartonów 3-warstwowych. Do tych cięższych – przydadzą się kartony 5-warstwowe. Za ich pomocą możemy przenosić nawet tak ciężkie przedmioty jak książki lub gazety.

Warto też zwrócić uwagę na rodzaj fali zastosowanej w budowie danego kartonu. Chodzi oczywiście o warstwę tekstury pofalowanej, która pełni istotną funkcję w stabilizacji kartonu i jego zabezpieczaniu przed niepożądanym wygięciem. Fala typu B – odznacza się wysokością rzędu 2,5 do nawet 3 mm. Fale wyższe to te oznaczone literką C – których wysokość może wynosić nawet 4 mm. Fale mieszane EB mogą być wysokie nawet na 5 mm.

Z wysokością fali wiąże się również gramatura, która może być mniejsza lub większa. Dolna granica wynosi zazwyczaj ok. 340 g na metr kwadratowy, a górna – nawet 660 g. Najbardziej wytrzymałe kartony to oczywiście te o fali EB i wysokiej gramaturze. Ich parametry wytrzymałościowe są najwyższe – gwarantują odporność nie tylko na nacisk sił fizycznych, ale również przedziurawienia, odkształcenie, rozdarcie.

Na koniec warto podkreślić, że wiele sklepów oferujących kartony klapowe sprzedaje je w zbiorczych opakowaniach, w których znajduje się od 10 do 20 sztuk. Jest to oferta dedykowana dla przedsiębiorców, którzy korzystają z dużej ilości kartonów do przechowywania swojego asortymentu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here