Cellulit to typowo kobieca przypadłość. Jest ona zazwyczaj spowodowana nadmiarem żeńskich hormonów płciowych- estrogenów, które przyczyniają się do odkładania nieestetycznej tkani tłuszczowej. Pomimo, iż cellulit nie pojawia się z dnia na dzień, to jednak warto reagować i walczyć z nim już we wczesnym stadium. Im mniej zaawansowany jest cellulit, tym większe szanse na to, aby całkowicie się go pozbyć.

Cellulit to nie tylko wina hormonów. Do jego powstawania także przyczyniają się takie nawyki, jak choćby noszenie zbyt obcisłych spodni, zła dieta, czy też siedzący tryb życia.

Kluczem do sukcesu w walce z cellulitem jest odpowiednia dieta. Należy wyeliminować z niej całkowicie bądź w znacznym stopniu ograniczyć produkty, które zawierają tłuszcze zwierzęce, cukry proste, białe pieczywo i używki. Warto natomiast włączyć do codziennej diety zdrowe pełnoziarniste pieczywo, warzywa i produkty bogate w błonnik. Należy pamiętać też o tym, aby pić dużo wody niegazowanej.

Ćwiczenia to kolejny ważny krok w walce z cellulitem. Aby został on zlikwidowany koniecznie trzeba też zmniejszyć powierzchnię tkanki tłuszczowej. Aktywność fizyczna powinna być wykonywana przynajmniej trzy razy w tygodniu. Niezwykle ważna jest zatem regularność. Każda aktywność fizyczna jest wartościowa, zarówno bieganie, jak i wchodzenie po schodach, aerobik, czy jazda na rowerze.

Odpowiednie kosmetyki również są bardzo pomocne podczas walki z tą przypadłością. Warto wybierać takie, które zawierają wyciągi z ziół, a także mają w swoim składzie kofeinę, która to skutecznie pobudza krążenie. Aplikację takich kosmetyków warto połączyć z masażem, który usprawnia przepływ krwi, a tym samym usuwanie produktów przemiany materii z tych problematycznych partii.

W walce z cellulitem ważne jest to, aby rozpocząć walkę najszybciej, jak tylko zostanie on zauważany. Nie bez znaczenia jest też regularność ćwiczeń, czy aplikacji kosmetyków i masaży, ponieważ tylko wtedy mogą one być w pełni skuteczne i pomocne w osiągnięciu celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here