oczyszczanie powietrza w domu

Bardzo mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu wewnątrz naszego domu. Oczywiście pewne jest, że powietrze jest bardziej zanieczyszczone na zewnątrz domu. Niestety ale ma to wpływ na zanieczyszczenia w domu i szkodliwe związki chemiczne na rzeczach codziennego użytku. Na przykład na naczyniach i ubraniach. Długotrwałe wdychanie toksycznych gazów może spowodować: podrażnienie oczu, wysypkę, kaszel oraz astmę.

W jaki sposób można to zrobić?

Bardzo skutecznie oczyścić i odświeżyć powietrze w domu potrafią rośliny doniczkowe. Jest to najlepszy sposób na zanieczyszczenia powietrza w domu. Wystarczy mieć jedną roślinę na 30m2, a skutecznie oczyścimy powietrze w pomieszczeniu. Oczywiście jeśli chodzi o filtrację powietrza to jest podział na lepsze i gorsze rośliny. Najlepszym wyborem będą skrzydłokwiat i rapis.

Innym sposobem jest zwiększenie wentylacji.  Chodzi tu o tworzenie krótkiego przeciągu. Jednak warto pamiętać, żeby unikać wietrzenia mieszkań kiedy jakość powietrza na dworze jest gorsza, ponieważ wpuścimy do środka jeszcze więcej zanieczyszczeń z zewnątrz. Warto jest również zamontować otwory wentylacyjne. Bardzo dobrze polepszają cyrkulację i oczyszczają wdychane powietrze.

oczyszczanie powietrza w mieszkaniu naturalnie

Do naturalnych jonowych oczyszczaczy powietrza można zaliczyć też himalajską sól różową . Neutralizuje ona toksyny z powietrza. Można więc kupić lampę z himalajskiej soli różowej, problem rozwiąże się sam. Wiele świec, a w szczególności te zapachowe, uwalniają bardzo dużo różnego typu związków toksycznych do powietrza. Bardzo pomocne dla alergików i astmatyków są świeczki woskowe, gdyż usuwają powszechne alergeny, w tym na przykład kurz.

Dodatkowo wycieranie kurzu także pomoże nam oczyścić powietrze. Najlepiej używać zwilżonej ściereczki lub specjalnego preparatu do kurzu. Możemy również przygotować preparat z wody i octu lub sody, jest to naturalny płyn idealny do wycierania kurzu. Do okurzania podłóg najlepszy będzie odkurzacz z filtrami HEPA, są one nie tylko szczelne, ale również zatrzymują zanieczyszczenia.

Warto jest tez pozbyć się z domu z domu wszystkiego, na czym może zbierać się kurz. Na przykład dywany, firany i zasłony. To przede wszystkim one sprzyjają rozwojowi roztoczy i przez to domownicy mogą cierpieć na różne typy alergii.

Warto jest zadbać o powietrze w naszych domach. Im czystsze będzie, tym będziemy cieszyć się lepszym samopoczuciem. Będziemy mieć tez mniejsze szanse na złapanie alergii. Oczyszczanie powietrza wcale nie wymaga od nas wiele pracy, a na pewno da nam oczekiwane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here