karma dla kotów sterylizowanychkarma dla kotów sterylizowanych

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich sterylizowane koty wymagają specjalnego żywienia. Przez to wiele futerkowych pupili boryka się z problemem otyłości, a także innymi dolegliwościami. Jak więc prawidłowo karmić kota? Jaka karma dla kotów sterylizowanych jest godna polecenia? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Czy warto sterylizować koty?

Warto poddawać koty sterylizacji. Szczególnie wtedy, gdy mogą wychodzić z domu bez opieki właściciela. Dzięki temu kocia populacja nie jest tak liczna i łatwiej jest walczyć z problemem bezdomności wśród tych zwierzaków. Dodatkowo to duża wygoda dla właścicieli. Każdy kto chociaż raz przeżył okres kociej cieczki wie, o czym mowa. Oznaczanie terenu przez koty oraz żałosne zawodzenie kotek to nie jedyne problemy, z którymi trzeba się borykać w tym okresie. Należy tylko zadbać, aby sterylizacja została przeprowadzona w odpowiednim momencie, a także przez profesjonalistę. Ten zabieg może być wykonywany wyłącznie w gabinecie weterynaryjnym. Jak natomiast radzić sobie z kotem po sterylizacji? Opieka nad nim wcale nie jest wymagająca. Tak naprawdę warto tylko zadbać o odpowiednią karmę dla kotów sterylizowanych.

Jaka karma dla kota po sterylizacji?

Sterylizowane koty znacznie szybciej przybierają na wadze. Winnym tego stanu rzeczy jest tak zwany hormon głodu, czyli grelina. Ona sprawia, że koty po zabiegu nieustannie odczuwają chęć spożywania pokarmu. Nie można jednak ulegać tym zachciankom, bo to pierwszy krok do kociej otyłości. Należy trzymać się reguł dawkowania karmy wskazanych na opakowaniu danego produktu. Poza tym specjalistyczna karma dla kotów sterylizowanych będzie zawierała składniki, które zwiększą tempo metabolizmu i ułatwią pozbycia się zbędnych kilogramów. Wiele znanych i cenionych na rynku marek oferuje natomiast specjalistyczną karmę dla kotów sterylizowanych. Można ją znaleźć chociażby w ofercie takich producentów, jak Rafi, Dolina Noteci, Piper i wiele innych.

Jak wybrać najlepszy produkt?

Specjalistyczna karma dla kotów sterylizowanych dostępna jest przy tym w różnorodnych smakach. Można postawić zarówno na wariant mięsny – z wołowiną, cielęciną albo drobiem – jak i na opcję rybną – z tuńczykiem, łososiem albo dorszem. Wysokiej jakości karma powinna przy tym zawierać przynajmniej 60-80 procent mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego albo ryb i produktów rybnych. Karma dla kotów sterylizowanych nie może nadto mieć w swoim składzie żadnych sztucznych konserwantów, aromatów, barwników, polepszaczy smaku i innych szkodliwych komponentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here