Depilacja woskiem czy laserowa

Usuwanie niechcianego owłosienia to standard we współczesnym świecie. Depilujemy nogi, pachy, okolice bikini, a niekiedy również miejsca na twarzy. Wśród różnych metod depilacji najczęściej stosowane są depilacja woskiem i depilacja laserowa. Zobaczmy, jakie są między nimi podobieństwa i różnice, by wybrać zabieg najlepszy dla siebie.

Przygotowanie do zabiegu

Jeśli chcemy poddać się zabiegowi depilacji woskiem, to należy pamiętać, że w miejscu depilowanym musimy mieć włosy o długości 0,5-0,7cm. Oznacza to, że kilka dni przed zabiegiem nasza skóra pozostanie owłosiona co u niektórych pań może powodować znaczny dyskomfort.

Do zabiegu depilacji laserowej nie musimy mieć długich włosów. Możemy nawet dzień wcześniej skorzystać z maszynki do golenia, by przygotować miejsce depilacji laserowej.

Przebieg zabiegu

Podczas zabiegu depilacji woskiem kosmetyczka nakłada na depilowane miejsce ciepły wosk, a następnie przykłada do niego pasy materiału i zdecydowanym ruchem odrywa je wraz z włoskami. Niektóre osoby skarżą się, że jest to bardzo nieprzyjemne i bolesne, a inne mówią, że nie czuły podczas zabiegu dyskomfortu, co oznacza, że odczucia zależą zarówno od indywidualnego progu bólu, jak i umiejętności osoby wykonującej zabieg.

Do zabiegu depilacji laserowej wykorzystywane jest specjalne urządzenie. Depilacja laserowa w krakowskim salonie J’adore Instytut odbywa się przy użyciu najwyższej klasy lasera Soprano XL, który należy do najnowocześniejszych laserów używanych do depilacji laserowej. Podczas zabiegu, delikatnie zasysając, wypala on włosy wraz z cebulkami, dzięki czemu są one trwale usunięte.

Efekty po zabiegu

Po depilacji woskiem włosy odrastają w ciągu 2-3 tygodni i wówczas zabieg należy powtórzyć. Odrastające włosy są zwykle słabsze i cieńsze.

Depilacja laserowa daje trwałe efekty, co oznacza, że usunięte z pomocą lasera włosy nie odrastają. Do pełnego efektu należy wykonać kilka zabiegów, gdyż włosy są w różnych stadiach wzrostu i nie wszystkie cebulki mogą być usunięte za pierwszym razem.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu depilacji woskiem nie ma niemal żadnych ograniczeń. Natomiast w przypadku depilacji laserowej po zabiegu ograniczeń jest nieco więcej. Przede wszystkim należy pamiętać, że nie wolno opalać wydepilowanej skóry do 2 tygodni po zabiegu. Powinno się również unikać dezodorantów (przy depilacji pach) oraz basenu przez 1-2 dni po zabiegu.

Przeciwskazania

Należy również pamiętać, że zabiegi depilacji laserowej nie mogą być stosowane u kobiet w ciąży, osób z uczuleniem na słońce oraz w niektórych chorobach – epilepsja, łuszczyca, nowotwory. Łuszczyca i choroby skóry wyłączają również możliwość depilacji woskiem i w takich sytuacjach należy się wstrzymać z zabiegiem do czasu wyleczenia.

Skorzystaj z usług salonu kosmetycznego J’adore Instytut – jadoreinstytut.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here