higiena w pracy

DDD, czyli dezynsekcja, dezynfekcja i deratyzacja. Tym skrótem określają się specjalistyczne firmy, które chronią zakłady przed szeroko pojętymi szkodnikami. Problem dotyczy nie tylko branży spożywczej czy tekstylnej ale też przemysłowej, a nawet budowlanej. Po usługi serwisu DDD sięgają też firmy z segmentu HORECA, a nawet osoby indywidualne, które mają problem z pozbyciem się niechcianych „gości” ze swoich mieszkań oraz domów.

Dezynsekcja

Usługa związana z dezynsekcją polega nie tylko na wyeliminowaniu owadów (biegających, pełzających czy latających). To również monitoring ich obecności. Zadaniem profesjonalisty jest przede wszystkim ustalenie czy istnieje problem oraz określenie jego skali. Następnie przedstawia on proponowane rozwiązania i wdraża je w życie. Insektów nie powinniśmy lekceważyć. Ich obecność może mieć wpływ nie tylko na zdrowie, ale nawet i na życie zwierząt oraz ludzi. Owady są problematyczne nie tylko w branży spożywczej czy tekstylnej. Niewiele osób wie, ale potrafią nawet niekorzystnie wpłynąć na stabilność bryły budynku! Z tego względu, jeśli tylko podejrzewamy, że możemy mieć problem ze szkodnikami, powinniśmy wezwać serwis DDD.

Zapach czystości

To prawda. Czystość ma swój zapach, a nich nie pachnie tak, jak pomieszczenie, które zostało dokładnie wyczyszczone i zdezynfekowane. Dezynfekcja polega na zredukowaniu lub nawet całkowitym wyeliminowaniu mikroorganizmów, odpowiedzialnych za wywoływanie chorób. Mowa tu o bakteriach, wirusach, grzybach czy pleśni. Usługa dotyczy konkretnego budynku lub pojedynczego pomieszczenia. Sięgnięcie po serwis DDD https://protect24h.pl/ jest bardzo istotne w takiej sytuacji, ponieważ obecność mikroorganizmów może wpływać negatywnie na zdrowie personelu, klientów czy domowników. Tylko profesjonalne przeprowadzenie dezynfekcji gwarantuje powodzenie.

Wolni od gryzoni

Serwis DDD zajmuje się też deratyzacją. Usługa ta polega na walce z niechcianymi gryzoniami, a więc głównie z myszami i szczurami. Pojawiają się one na terenie zakładów pracy, hoteli, lokali gastronomicznych, a nawet naszych domostw. Szkodniki odpowiedzialne są nie tylko za straty finansowe, ale są również roznosicielami różnych, niebezpiecznych dla zdrowia i życia chorób.

Kompleksowa opieka

Jeśli zdecydujemy się na sięgnięcie po profesjonalny serwis DDD, możemy być pewni, że otrzymamy kompleksową usługę. Specjaliści zbadają wskazany obszar pod kątem zagrożeń. Gdy potwierdzą występowanie problemu, przygotowywana jest strategia działania i określane są metody, które najlepiej poradzą sobie z sytuacją. Eksperci zajmą się przeprowadzaniem dezynsekcji, dezynfekcji czy deratyzacji, ale też przekażą nam wskazówki, jak nie dopuścić w przyszłości to ponownego wystąpienia problemu.

Dobrze jest postawić również na serwis, który oferuje regularny monitoring, szczególnie, jeśli mówimy o zakładzie pracy lub branży HORECA. Przeprowadzając systematyczne kontrole, możemy uniknąć nawrotu szkodników lub zdusić problem jeszcze w zarodku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here