Co zrobić, by mieć płaski brzuch?

W ostatnim czasie coraz więcej osób bierze się za odchudzanie. Oczywiście, absolutnie nie ma w tym nic dziwnego. Ostatecznie chyba każdy z nas chciałby być piękny, a na to piękno składa się właśnie szczupła sylwetka. Według przeprowadzonej wśród mężczyzn ankiety, najbardziej powszechny ideał kobiecej figury to szczupła sylwetka, ale nie chuda – mięśnie powinny być lekko zarysowane, jednakże z tym również nie należy przesadzać. Jak powszechnie wiadomo, to co najbardziej pociąga nas w płci przeciwnej i co uważamy za najbardziej atrakcyjne, to różnice między płciami. I tak na przykład dla większości mężczyzn kobieta umięśniona, z bicepsami i sześciopakiem na brzuchu nie będzie się wydawała zbyt atrakcyjna, ponieważ oczywiście są to cechy typowo męskie. Kobieca figura według kanonów powinna być szczupła, smukła i delikatna. Oczywiście, znajdziemy na pewno mężczyzn, których pociągać będą kobiety podnoszące ciężary, ale wśród płci brzydkiej jest to zdecydowana mniejszość. Niestety, osiągnięcie ładnej i smukłej sylwetki nie jest wcale takie łatwe, jak mogłoby się wydawać. Najczęstsze pytanie, jakie zadają kobiety pragnące schudnąć, to jak szybko schudnąć z brzucha. Ta część ciała bowiem okazuje się być najbardziej problematyczna. Poniżej zamieszczamy więc kilka wskazówek.
Przede wszystkim, mówi się, że płaski brzuch robi się nie na siłowni, a w kuchni. Jest w tym bardzo dużo prawdy. Wiele zależy bowiem od naszego sposobu odżywiania się. Jeśli będziemy spożywać mało przetworzone produkty, a także bogate w witaminy i minerały, będziemy mieli za sobą już kawał dobrej roboty. Musimy również pamiętać o tym, by pić dużo wody. Paradoksalnie, niedobór płynów powoduje zatrzymanie wody w organizmie. Dlatego powinniśmy spożywać jej jak najwięcej, aby nie gromadziła się w okolicy brzucha.
Kolejną istotną rzeczą jest aktywność fizyczna. Powinniśmy wykonywać dużo ćwiczeń typu cardio. Pomogą one nie tylko spalić tkankę tłuszczową, ale również przyspieszyć metabolizm. No i oczywiście, ćwiczenia typowo na brzuch, aby mięśnie były delikatnie widoczne.

http://zapasczasu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here