przestrzeń na rowery

Rower to coraz bardziej popularny środek transportu. Moda na jeżdżenie na dwóch kółkach nie przemija, i choć wydaje się, że ten sposób podróżowania ma same plusy, to problemem może okazać się przechowywanie pojazdu. Właściciele domów z garażem mają zwykle problem z głowy, ale co jeśli mieszkamy w budynku wielorodzinnym? Na szczęście i w takim przypadku istnieje wygodne rozwiązanie.

Boksy rowerowe w nowoczesnym budownictwie

Z myślą o osobach aktywnych, które chcą mieć rower zawsze pod ręką, a jednocześnie nie obawiać się o jego bezpieczeństwo, stworzono boksy rowerowe. Co to takiego? Mówiąc najprościej, to sprytne przestrzenne konstrukcje stworzone z siatki stalowej, podobnej do tej, z której produkuje się ogrodzenia. Panele są estetyczne i tak zmontowane, aby tworzyć zamkniętą konstrukcję, w której możemy przechowywać nawet kilka rowerów.

Konstrukcja, która nie rzuca się w oczy

Tego rodzaju boksy rowerowe mogą być montowane wszędzie tam, gdzie dostępna jest odpowiednia przestrzeń. Zwykle jest to podziemna hala garażowa, piwnica, ogólnodostępny zadaszony parking lub inny rodzaj hali, do której mamy wygodny dostęp. Boksy rowerowe nie zajmują dużo przestrzeni. Dzięki temu mogą zostać zainstalowane nawet w ciasnych i mocno zatłoczonych parkingach podziemnych, gdzie wygospodarowanie miejsca na tradycyjną komórkę lokatorską byłoby nie lada wyzwaniem.

Niewątpliwą zaletą boksów jest ich lekka konstrukcja – zarówno pod względem technicznym, jak i wizualnym. Ażurowe panele wykonane z drutu nie blokują dostępu światła, a stworzona z nich konstrukcja z daleka nie rzuca się w oczy. Na plus trzeba zaliczyć to, że boksy rowerowe można dopasować do wymiarów pomieszczenia, w którym mają zostać zainstalowane. Przestrzeń tego typu można wydzielić na przykład pod schodami, obok urządzeń technologicznych czy w różnego rodzaju wnękach, których nie da się wydzielić miejsca postojowego dla samochodów.

Bezpieczne boksy rowerowe

Każdy, kto na co dzień jeździ rowerem, wie, jak ważną kwestią jest bezpieczeństwo jednośladu. Zostawiając swój pojazd w stworzonym do tego celu boksie, mamy pewność, że nikt niepowołany nie dostanie się do wnętrza. Stalowa konstrukcja jest mocna i wytrzymała, a odległości między poszczególnymi lamelami są na tyle niewielkie, że standardowymi narzędziami nie da się uszkodzić zaparkowanego roweru. Producent zadbał również o solidne drzwi i mocne zamki o podwyższonej odporności na włamanie. Amatorzy cudzej własności, widząc tak zabezpieczone jednoślady, zwykle rezygnują, gdyż próba sforsowania zabezpieczeń wymaga zbyt dużo czasu i generuje spory hałas.

Schowasz nie tylko rower

Profesjonalne boksy rowerowe https://drconstruct.pl/boks-rowerowy/ można wykorzystywać również do przechowywania innych przedmiotów, w tym na przykład skuterów, hulajnóg, a nawet akcesoriów ogrodniczych. Po odpowiednim zaadaptowaniu wnętrza, Boksy rowerowe mogą służyć do przechowywania narzędzi czy stroju używanego do jazdy na dwóch kółkach.

Konstrukcje tego rodzaju mogą być instalowane jako samodzielne boksy lub być częścią większego garażu rowerowego w ramach inwestycji deweloperskiej. Korzyścią dla inwestora jest relatywnie niski koszt zakupu, a także nieskomplikowana instalacja, która nie wymaga angażowania szeregu specjalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here