Jakie witaminy i minerały stosować aby prawidłowo wspomóc proces odchudzania

Otyłość to według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) jedna z przewlekłych, niezakaźnych chorób cywilizacyjnych, Co roku na całym świecie umiera z jej powodu około 2,5 miliona ludzi.

Otyłość a nadwaga — czy się różnią i jak je wykryć?

Otyłość diagnozuje się przy wykorzystaniu współczynnika BMI. Jeśli przekracza on 30 kg / m2, Oznacza to, że mamy do czynienia z otyłością. Choroba dotyka już ponad 400 milionów ludzi na całym świecie, i to, co istotne — rozwija się we wszystkich grupach wiekowych.

Z kolei nadwaga to stan, w którym współczynnik BMI waha się w przedziale 25,0 – 29,9 kg / m2. W skali globalnej na nadwagę cierpi około 1,6 miliarda osób.

Jaka jest patogeneza otyłości?

Przyczyn powodujących odchylenia od prawidłowej wagi ciała może być naprawdę wiele. Należą do nich czynniki endogenne — genetyczne czy hormonalne, jak i egzogenne — środowiskowe, w tym kulturowe oraz społeczne. Nadmierna nadwaga może być też efektem stosowania terapii lekowych, w tym, chociażby sterydowych. Może być zatem i efektem choroby, jak i stanowić preludium do rozwoju innych jednostek chorobowych.

Do jakich chorób prowadzi otyłość?

Długotrwały nadmiar tkanki tłuszczowej może być naprawdę niebezpieczny. Wiąże się z nim rozwój takich schorzeń jak cukrzyca, choroby układu krążenia takie jak nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, miażdżyca, zawał serca bądź udar mózgu. Otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia raka jelita grubego, a nawet nowotworów prostaty, jajników czy szyjki macicy.

Jak się skutecznie odchudzać?

Na wstępie należy zaznaczyć, że odchudzanie nie może być procesem szybkim. Albowiem zbyt szybka utrata masy ciała jest groźna dla zdrowia. Poza tym efekt takiej terapii będzie krótkotrwały i możemy spodziewać się szybkiego, ponownego nabrania masy, w postaci tzw. efektu jojo.

Aby dieta prowadząca do utraty nadmiaru tłuszczu była skuteczna, warto ją skonsultować z dietetykiem, jak również wspomóc się odpowiednimi suplementami diety, w postaci cennych dla organizmu witamin i minerałów.

Z jakich preparatów korzystać podczas odchudzania?

Przy suplementacji wspierającej proces odchudzania, warto korzystać z bezpiecznych i przebadanych suplementów. Takimi z pewnością są te, oferowane przez zdobywcę wielu nagród konsumenckich — Avetpharma – https://avetpharma.pl/.

W portfolio tego producenta odnajdziemy m.in. wartościowe witaminy oraz minerały.

Witaminy:

  • Witaminy z grupy B — pełnią one ważną funkcję w procesach przemiany materii. Sterują one m.in. metabolizmem tłuszczów (lipidów), białek oraz węglowodanów (cukrów prostych i złożonych). W przypadku niedoboru warto sięgnąć po Witamina B12 500 μg AVET.
  • Witamina D — jej prawidłowy poziom odpowiada nie tylko za dobry nastrój, ale również za właściwą gospodarkę lipidową. Współuczestniczy ona w wydzielaniu insuliny oraz prawidłowym funkcjonowaniu trzustki. Pomocnym przy niskim jej poziomie będzie suplement Avetin D3 + K2, Diaxy D3 czy Avenitol D + czosnek.

Minerały i cenne pierwiastki:

  • Żelazo — również stymuluje właściwy metabolizm materii. Ponadto odpowiada za właściwy transport tlenu i wentylację mięśni. Dzięki niemu organizm będzie właściwie funkcjonował podczas diety odchudzającej.
  • Magnez — bez niego nie ma mowy o prawidłowym poziomie glukozy czy sprawnym przebiegu ponad trzystu reakcji enzymatycznych. Odnajdziemy go m.in. w suplemencie Magnez B6.
  • Cynk — wspomaga procesy trawienne i szybszą przemianę materii. Zabezpieczy też nasz organizm dzięki wzmocnieniu odporności. Pomoże zachować równowagę kwasowo-zasadowa. Sporą dawkę cynku odnajdziemy w wegańskich kapsułkach Avet Premium Cynk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here