Jakie trapery męskie wybrać w tym sezonie?

0
Trapery męskie

Trapery męskie to obuwie, które doskonale sprawdzi się jesienią oraz zimą. Funkcjonalne, ciepłe i w sam raz na trudne warunki atmosferyczne. To dlatego każdy pan powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jedną uniwersalną parę, która doskonale sprawdzi się na każdą okazję. Warto wiedzieć, co brać pod uwagę podczas wyboru idealnych traperów męskich, jakie funkcje powinny spełnić oraz, w jakich stylizacjach je nosić, aby wydobyć ich charakter.

Jak wybrać najlepsze trapery męskie?

W tej chwili wybór jest naprawdę ogromny. Trapery męskie produkowane są przez praktycznie wszystkich projektantów oraz firmy odzieżowe. To dlatego łatwo znaleźć model, który dopasuje się do indywidualnych wymagań. Warto jednak wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę. W końcu trapery to buty, które powinny posłużyć przez dłuższy czas i sprawdzić się w tak trudnym okresie, jakim jest jesień oraz zima, kiedy to warunki atmosferyczne nie są zbyt sprzyjające. Trapery przede wszystkim powinny mieć grubą i stabilną podeszwę. Istotne jest także to, aby była ona całkowicie antypoślizgowa. Tylko w taki sposób można korzystać z nich, chociażby na lodzie czy podczas opadów deszczu.

Na jakie kolory natomiast zwrócić uwagę podczas zakupów? W tym sezonie, ale nie tylko, dużą popularnością cieszą się kolory uniwersalne, które zestawić można spokojnie w każdej stylizacji. Przede wszystkim trapery dla panów powinny być czarne, szare lub brązowe. Odcieni jest naprawdę wiele. Oczywiście nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby bawić się modą i tym samym zdecydować się na barwy, które od razu rzucają się w oczy. O jakich mowa? Z całą pewnością o wszelkich odcieniach niebieskiego oraz czerwieni. To właśnie one dają się zapamiętać i na pewno zrobią dużą furorę.

Z czym można zestawić trapery męskie?

Trapery są stosunkowo łatwe do połączenia w każdej stylizacji. Głównie za sprawą tego, że pasują one do wszystkiego, a więc założyć je można, zarówno do ubrań eleganckich, jak marynarka czy też do całkowicie codziennych, jak jeansy i koszulka polo. Wiele zależy też od charakteru samych traperów. Niektóre z nich są cięższe, podczas gdy inne to typowo delikatne modele, które zgrabnie wyglądają na nodze. Trapery polecane są głównie na jesień i zimę, czyli zawsze, wtedy gdy robi się mokro lub zaczyna padać śnieg. Dodatkowo wybór traperów damskich ma taki atut, że z całą pewnością doskonale będą one chronić nogę przed chłodem, co jest w tym przypadku ogromnym plusem.

Stoły transportowo-kąpielowe – jakie funkcje są niezbędne

0
Stoły transportowo-kąpielowe

Stoły kąpielowe służą do transportowania i kąpania pacjentów, którzy nie są w stanie poruszać się samodzielnie. Przeznaczone są one dla osób, które stale przebywają w pozycji leżącej, w związku z czym nie mogą o własnych siłach korzystać z prysznica lub wanny. Urządzeń tych używa się wewnątrz budynków, takich jak szpitale lub domy opieki. Stanowią one codzienne narzędzie pracy personelu medycznego i opiekunów. Są łatwe w obsłudze i charakteryzują się solidną konstrukcją. Najlepsze modele wyposażone są ponadto w szereg ułatwiających eksploatację udogodnień i funkcji. O tych właśnie ułatwieniach opowiadał będzie dzisiejszy artykuł.

Stół transportowo-kąpielowy – podstawowe elementy

Podstawę tych urządzeń stanowi rama, która powinna być wykonana z wysokiej jakości stali. Elementy te zazwyczaj są zabezpieczone przed powstawaniem korozji za pomocą malowania proszkowego. Dzięki temu są one także odporne na zarysowania, otarcia i drobne uszkodzenia mechaniczne. Na ramie zamocowana jest wanna wykonana z PCV. Jest ona wodoszczelna i łatwa do utrzymania w czystości. Wyposażona jest ona w poduszkę oraz odpływ. Po zabiegu wannę taką można z łatwością zdezynfekować.

Funkcje i udogodnienia wózków kąpielowych

Aby urządzenia te były funkcjonalne i bezpieczne wyposażone powinny być w skrętne koła, a także koło kierunkowe. Dzięki temu sterowanie stołami kąpielowymi jest wygodne i nie wymaga dużego wysiłku. Koła obowiązkowo powinny mieć pozycję blokady, co pacjentowi zapewnia bezpieczeństwo. Znacznym ułatwieniem jest także hydrauliczna regulacja wysokości. Umożliwia ona dopasowanie wysokości wanny do indywidualnych potrzeb. Wykonywanie zabiegów higienicznych znacznie ułatwiają znajdujące się po bokach odchylane barierki. W niektórych modelach podczas kąpieli pacjent może przebywać w pozycji Trendelenburga lub anty-Trendelenburga.

Gdzie kupić dobry stół transportowo-kąpielowy

Zarówno w przypadku sprzętu medycznego, jak i mebli kluczową kwestią jest oczywiście jakość wykonania. To od wytrzymałości poszczególnych elementów zależy bezpieczeństwo pacjenta. Istotną sprawą jest także wygoda personelu medycznego i opiekunów. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości mebli medycznych, skieruj swoje kroki pod sprawdzony adres. Firma www.innow.pl. jest doświadczonym producentem sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, a produkowane przez nią stoły transportowo-kapielowe wyposażone są w szereg ułatwiających codzienne użytkowanie funkcji. Sprawdź jej ofertę już dziś i przekonaj się, co możesz zyskać.

Jak dobrać rower dla dziecka

0
Dzieci na rowerach

Dzieci rozsadza energia, biegają, skaczą i nigdy nie są zmęczone. Zadaniem rodziców jest ukierunkowanie tej naturalnej aktywności. Możliwości jest wiele, ważne aby dziecko jak najwięcej przebywało na świeżym powietrzu.

Idealnym rozwiązaniem jest jazda na rowerze, zwłaszcza gdy rodzice również lubią wycieczki rowerowe. To nie tylko okazja do aktywności fizycznej, ale także do wspólnego spędzania czasu i zwiedzania najbliższych okolic. Dla budowania wzajemnych relacji jest to bezcenne. Nim jednak zaczną się wspólne wycieczki rowerowe, trzeba kupić maluchowi rower i nauczyć go na nim jeździć. Nasz krótki artykuł podpowie jak to zrobić prawidłowo.

Jak dobrać rower dla dziecka?

Dzieci uwielbiają jeździć na rowerze i mogą to robić przez cały dzień. Warunek jest jednak jeden, w początkowym okresie nauki nie mogą zrazić się do roweru. To zadanie spoczywa głównie na rodzicach. Źle dobrane pierwsze rowerki mogą spowodować uraz dziecka i nie będzie chciało jeździć na rowerze, dotyczy to zwłaszcza dziewczynek. Rower dla dziecka zawsze należy dobrać indywidualnie, nie do jego wieku, ale do wzrostu, wagi i siły dziecka.

Rowerek biegowy

To najczęściej pierwszy rowerek kupowany dla dziecka. Jest to bardzo prosty sprzęt mający tylko ramę, kierownicę i dwa koła. Napędem w rowerku biegowym są nóżki malucha. Dzięki takiemu rowerkowi dziecko uczy się przede wszystkim utrzymywać równowagę, koncentrować na jeździe i panować nad kierunkiem jazdy. Wszystkie te umiejętności bardzo przydadzą mu się, gdy przesiądzie się już na prawdziwy rower.

Rowerek biegowy można kupić dziecku, które dobrze opanowało umiejętność chodzenia. Najczęściej jest to między 2 a 3 rokiem życia. Wybierając rowerek biegowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego wagę. Tak małe dziecko nie ma dużo siły, a musi nad nim dobrze panować, dobrym rozwiązaniem są rowerki drewniane lub aluminiowe. Mała waga rowerku biegowego ważna jest także dla rodziców, którzy często w drodze powrotnej muszą go nieść, bo dziecko się zmęczyło.

Wielkość rowerku biegowego musi być także dopasowana do wzrostu dziecka, które bez problemu powinno na niego wsiadać. Siedząc na siodełku musi całymi stopami dotykać ziemi, umożliwi mu to swobodne odpychanie nogami i hamowanie w razie potrzeby.

rowerek dla chłopca

Rowery dla przedszkolaków

Już dla 3-latka można kupić tradycyjny rower z pedałami i łańcuchem. Pierwsze dni mogą być trudne, ale dobrze dobrany rozmiar roweru znacznie ułatwi zadanie. Rower dla 3-latki na początek powinien posiadać dodatkowe kółka boczne. Dziewczynki z zasady są ostrożniejsze i odczuwają lęk. W miarę opanowania równowagi można kółka boczne najpierw nieco podnieść a później odpiąć.

Z reguły chłopcy lepiej radzą sobie z jazdą na rowerze, więc rower dla chłopców w wieku 3 lat nie musi mieć bocznych kółek, zwłaszcza jeżeli wcześniej jeździł na rowerze biegowym.

Jak wybrać rowerek dla dziecka?

Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ należy brać pod uwagę kilka bardzo ważnych kryteriów:

  • wzrost dziecka.
  • wysokość kroku,
  • długość rączek.

W zależności od tych wymiarów można wybrać rower najlepiej dostosowany do wzrostu dziecka i jego możliwości. Wybierając rozmiar roweru trzeba brać pod uwagę rozmiar kół, rozmiar ramy, wysokość kierownicy i siodełka. Te dwa ostatnie najczęściej mają możliwość regulacji.

Aby wybrać rower dla dziecka najlepiej jest dokonać przymiarki w sklepie. Można wtedy sprawdzić czy dziecko czuje się na nim swobodnie, odpowiada mu model i kolor. Nie zawsze jest to możliwe, bo rower dla dzieci to najczęściej prezent z okazji urodzin, imienin lub komunii. Pozostaje wybór sprzętu na podstawie ogólnych tabel.

Najważniejsza jest wysokość kroku, która daje dziecku swobodę wsiadania na rower, panowania nad nim i hamowania w nagłych sytuacjach. W celu zmierzenia tej wysokości należy umieścić między nogami dziecka książkę (jak najbliżej krocza) i zmierzyć odległość między podłogą a górną krawędzią książki. Jest to bardzo istotne dla wyboru wysokości ramy, dziecko musi swobodnie wsiadać na rower i z niego schodzić.

Drugą ważną wielkością jest rozmiar kół, która podawana jest w calach. Rowery dla 3-latków mają najczęściej 12 cali. Większy dla 4-latka ma koła wielkości 16 cali, taki rower może posłużyć przez 2-3 lata, potem trzeba będzie zmienić na rower o kołach wielkości 18 cali.

Rowerów dziecięcych jest bardzo dużo, więc nie ma problemu wybrania tego idealnego. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci w wieku 4-6 lat. Rower dla 4-latki musi być zdecydowanie lżejszy niż dla chłopca w tym samym wieku. Po prostu ma zdecydowanie mniej siły. Łatwiej jej będzie ruszać i utrzymać rower w równowadze. Najlepsze będą rowerki wykonane z aluminium.

rower dla dziewczynki

Jak nauczyć dziecko jazdy na rowerze?

Najlepiej zacząć to jak najwcześniej, już kilkunastomiesięczne dziecko można stopniowo oswajać z jazdą na rowerze. Wozić je na dodatkowym siodełku lub w specjalnej przyczepce rowerowej. Dziecko oswoi się z pędem powietrza, zmienną prędkością roweru. 

Pierwszy etap to rowerek biegowy, który uczy dziecko łapania równowagi. Już na tym wstępnym etapie warto uczyć dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa. Podstawą jest kask na głowę chroniący przed urazami. Na początkowym etapie wskazane są także ochraniacze na kolana i łokcie, ewentualne upadki będą mniej bolesne.

W wieku 3-4 lat przychodzi czas na rower napędzany pedałami. Początki mogą być trudne, więc warto wybrać rower z bocznymi kółkami. W zależności od dziecka mogą być potrzebne na kilka tygodni lub kilka miesięcy. W miarę opanowywania przez dziecko roweru można podnieść kółka boczne i po jakimś czasie ostatecznie z nich zrezygnować. Nie należy robić nic na siłę, wcześniej czy później dziecko opanuje jazdę na dwóch kółkach. 

Inną metodą jest uczenie jazdy za pomocą kija wsadzonego za siodełko. Wymaga to większego wysiłku od rodzica, ale jest szybszą metodą, zwłaszcza w przypadku dzieci, które wcześniej jeździły na rowerku biegowym.

Przy wyborze roweru dla dziecka nie można brać pod uwagę tylko wzrostu i wieku, bo u dzieci może wyglądać to bardzo różnie. Prawidłowe dobranie roweru dziecięcego powinno przede wszystkim uwzględniać rozmiar ramy i rozmiar kół. Nie można zapomnieć o hamulcach, które zapewniają bezpieczeństwo. Muszą być umieszczone na kierownicy blisko manetki, by mała dłoń dziecka bez problemu je objęła. Dzieciom znacznie łatwiej jest opanować hamowanie za pomocą hamulców tylnych uruchamianych pedałami.

Zakup roweru dla dziecka to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla rodziców, ale przede wszystkim dla malucha. Własny rowerek oznacza dla niego większą samodzielność, możliwość pochwalenia się przed innymi dziećmi i oczywiście dłuższe wycieczki wspólnie z rodzicami.

Gdzie warto używać preparatu do dezynfekcji rąk?

0
dezynfekcja rąk

Lekarze ostrzegają dziś, że przed zarażeniem się koronawirusem może nas uchronić częste mycie rąk i ich dezynfekcja. Działanie takie, jak się okazało, chroni nie tylko przed koronawirusem, ale także przed zakażeniem infekcjami bakteryjnymi czy grzybiczymi. Nie zawsze jednak mamy możliwość umyć ręce, dlatego warto nosić przy sobie preparat do dezynfekcji rąk. Gdzie szczególnie należy go używać?

W pracy i w drodze

Każdy, kto tylko może, powinien dziś pracować zdalnie. Nie zawsze jednak jest to możliwe, dlatego w niektórych firmach wprowadzono tryb pracy mieszanej, który jednak wymaga stawienia się w miejscu pracy przynajmniej raz na jakiś czas. W zakładzie pracy jesteśmy narażeni na kontakt z patogenami w tak zwanych przestrzeniach wspólnych, czyli w toalecie, szatni czy w kuchni. Dostępu pracowników do tego typu miejsc nie można całkowicie ograniczyć, dlatego też warto nosić do pracy preparat do dezynfekcji rąk. Po każdej wizycie w toalecie, kuchni, szatni, a także po przejęciu od innej osoby dokumentów dobrze jest użyć preparatu do dezynfekcji rąk. To samo należy uczynić wychodząc z autobusu, tramwaju czy metra. Na barierkach czy przyciskach mogą bowiem znajdować się szkodliwe patogeny.

Na zakupach, a nawet w domu

Będąc na zakupach większość z nas zwyczajnie nie ma czasu na dezynfekcję rąk. Co prawda dużą uwagę zwraca się dziś na to, aby robić zakupy w rękawiczkach, jednak ich używanie w nieprawidłowy sposób również powoduje przenoszenie się wirusów na produkty. Robiąc zakupy na przykład w galerii handlowej dobrze jest po wyjściu z każdego sklepu odkazić ręce za pomocą preparatu do dezynfekcji rąk. To samo dotyczy sklepów spożywczych, w których często w popłochu zapominamy o zasadach bezpieczeństwa. Chęć jak najszybszego opuszczenia sklepu nie powinna przysłaniać nam konieczności zdezynfekowania rąk. I choć sklepy teoretycznie mają obowiązek zapewnić nam niezbędne płyny dezynfekcyjne, w praktyce możemy spotkać się z sytuacją, w której zbiornik na płyn stoi pusty, a rękawiczek jednorazowych również w sklepie brakuje. Preparat do dezynfekcji rąk, taki jak https://softmm.com.pl/pl/c/Preparaty-do-dezynfekcji-rak/123 powinien nam towarzyszyć także w domu. Choć wydaje się to sprzeczne z celem jego używania, w rzeczywistości zdarza nam się przecież odebrać przesyłkę od kuriera czy wynieść śmieci do wspólnego, osiedlowego kosza. Tym samym dotykamy rzeczy, na których mogą znajdować się różnego rodzaju zarazki. Aby zapobiec przeniesieniu ich w okolice ust, nosa czy oczu dobrze jest stosować preparaty do dezynfekcji rąk – ich użycie jest bardzo praktyczne, a nie wymaga dużego wysiłku.

Jakie są objawy odwodnienia u niemowlaka?

0
niemowlak

Odwodnienie jest bardzo niebezpieczne, i w przypadku dorosłych, i osób młodszych, jednak skrajnym zagrożeniem staje się właśnie w przypadku niemowlaków. To właśnie dlatego każdy rodzic powinien zdawać sobie sprawę z tego, jakie są objawy odwiedzenia u niemowlaka. Jak je poznać, jakie są przyczyny odwodnienia i kiedy powinniśmy martwić się o zdrowie naszego dziecka?

O odwodnieniu mówimy w sytuacji, kiedy ilość wody w organizmie jest mniejszy od tej, która potrzebna jest do jego prawidłowego funkcjonowania. Chociaż brzmi to, jak sytuacja, w której spadek ilości wody w organizmie jest spory, wbrew pozorom, jest inaczej. Kiedy brakuje takiej ilości wody, która odpowiada 2% masy naszego ciała, zaczynają pojawiać się naprawdę poważne problemy. W momencie, kiedy wartość ta podnosi się do 4%, skutki zdrowotne stają się coraz poważniejsze. Warto pamiętać, że w momencie, w którym człowiek umiera z pragnienia, wartość ta wynosi około 15%.

 

https://biogaia.pl/

Odwodnienie w przypadku osób dorosłych jest mniej niebezpieczne, głównie dlatego, że trudniej do niego doprowadzić. Osoba dorosła może przeżyć bez wody około 6-7 dni. Jednak w przypadku niemowlaków, nie ma mowy o takim czasie, a skutki zdrowotne mogą pojawić się już po jednym dniu odwodnienia. Wynika to z tego, że:

– woda stanowi większy procent masy ciała niemowlaka, niż osoby dorosłej,
– nerki niemowląt nie są na tyle rozwinięte, by móc w pełni przejść w tryb oszczędzania wody, podczas którego m.in. dochodzi do zagęszczenia moczu, by chronić wodę w organizmie,
– dziecko samo w sobie nie jest w stanie zadbać o swoje nawodnienie, jest w 100% zależne od swoich rodziców.

Objawy odwodnienia u niemowlaka

Rozpoznanie ich nie jest proste dla naprawdę wielu rodziców. Jednocześnie, dziecko samo nie poinformuje nas o problemie, a same objawy mogą być mylące, i być związane z innymi problemami natury zdrowotnej naszego dziecka. Jednocześnie, w przypadku niemowlaka w kontekście odwodnienia powinno nas zaniepokoić naprawdę wiele objawów:

– Wysuszone śluzówki, wargi, język niemowlaka. Nie jest to jeszcze objaw poważny, lecz może wskazywać na to, że dziecko zaczyna mieć problemy z odwodnieniem,

– Gdy dziecko karmione jest piersią, może pojawić się potrzeba krótkiego, lecz częstego ssania. Wynika to z faktu, że pokarm – w początkowej fazie ssania – jest znacznie bardziej wodnisty, dzięki czemu lepiej zaspokaja pragnienie dziecka. Jednocześnie, częste ssanie pokazuje nam, że wody dziecku po prostu brakuje, a ono czuje potrzebę jej uzupełnienia,

– Sucha pieluszka, która jest oczywistą przyczyną rzadszego oddawania moczu przez dziecko. Od 7-8 dnia życia aż do 6 tygodnia życia dziecko powinno moczyć od 6-7 do nawet 8 pieluszek na dobę. Jeżeli ilość ta zaczyna spadać, może być to oznaka odwodnienia organizmu. Powyżej 6 miesiąca życia ilość ta naturalnie spada, jednak cały czas jest dość wysoka, i wynosi około 5 pieluszek na dobę. W obu przypadkach głównie powinno zaniepokoić nas zjawisko nie drobnych odchyleń od podanych wartości w skali doby, lecz suche pieluszki przez naprawdę wiele godzin.

– Mocz o ciemnej barwie – oznacza to, że organizm może go zagęszczać, jednak objaw ten będzie pojawiał się raczej u starszych niemowlaków, gdyż nerki młodszych będą miały problem z zagęszczaniem,

– Wiotkość całego ciała, osłabienie, wiotka skóra – o ile pierwsze objawów bez problemu zaobserwujemy po zachowaniu dziecka, skórę – by sprawdzić jej wiotkość – warto złapać delikatnie dwoma palcami, unieść ku górze, po czym opuścić. Powinna ona szybko i bezproblemowo ułożyć się do pierwotnej pozycji i kształtu. Jeżeli jest inaczej, to oznaka tego, że jest wiotka, co może znów oznaczać właśnie odwodnienie niemowlaka,

– Apatia, bycie marudnym, pogorszenie nastroju to problemy, które zauważyć dość łatwo, łączą się one z ogólnym osłabieniem organizmu, jednak w tym przypadku nie powinniśmy skupiać się tylko na nich. Jeżeli podejrzewamy odwodnienie, te akurat przypadki powinny łączyć się z innymi z tej listy, gdyż same w sobie mogą być spowodowane naprawdę wieloma problemami.

– Płacz bez łez to kolejna wskazówka dodatkowa. Może ona wskazywać odwodnienie, jednak sama w sobie może być powodem czegoś zupełnie innego, jednocześnie, płacz bez łez czasem występuje bez jakichkolwiek problemów zdrowotnych. Będzie on wskazówką, gdy pojawi się nagle, głównie w połączeniu z innymi objawami z niniejszej listy.

– Zapadnięte ciemiączko również może być oznaką odwonienia. Warto je zaobserwować, gdy podejrzewamy właśnie odwodnienie. Jeżeli ciemiączko jest wklęsłe, może być to oznaka właśnie tego problemu.

Kliknij i dowiedz się więcej o biegunce u dzieci i niemowląt https://biogaia.pl/zastosowanie/dzieci-i-niemowleta-0-3-lat/biegunka/

Kiedy może pojawić się odwonienie?

Powyższych objawów nie powinniśmy dopatrywać się w standardowym dniu życia dziecka, gdyż zdrowe dziecko w normalnych warunkach nie powinno się odwodnić. Do odwodnienia może jednak dojść:

– w porze letniej lub w dniach, gdy temperatura jest naprawdę wysoka,
– ze względu na infekcje oraz choroby układu trawiennego,
– z powodu biegunki oraz wymiotów – to stany, w których zdrowie dziecka jest naprawdę zagrożone, więc w ich przypadku powinniśmy szybko konsultować się z naszym lekarzem pediatrą.

Co zrobić, gdy pojawi się odwodnienie?

Kluczowe jest szybkie i regularne nawadnianie dziecka. W niektórych przypadkach dobrze sprawdzą się elektrolity dla najmłodszych. Jeżeli jednak obserwujemy objawy odwodnienia, lecz dziecko nie chce pić, koniecznie powinniśmy szybko skonsultować się z lekarzem, gdyż stan dziecka może szybko się pogorszyć.

Jak wyćwiczyć mięśnie pleców?

0
umięśnione plecy

Szerokie i mocne plecy to znak rozpoznawczy atletycznej budowy człowieka. Co więcej, wykonywanie ćwiczeń na plecy angażuje mięśnie ramion i obręczy barkowej i pomaga w budowanie muskularnej sylwetki. Podstawowym ćwiczeniem na plecy z masą ciała jest doskonale znane podciąganie, które rozwija mięsień najszerszy grzbietu. Nie jest to jednak jedyne ćwiczenie, które pomaga zbudować silne mięśnie pleców.

Jak są zbudowane mięśnie pleców?

Z anatomicznego punktu widzenia mięśnie pleców są podzielone na cztery części – mięsień najszerszy grzbietu, mięsień czworoboczny grzbietu, mięsień równoległoboczny i mięśnie prostownika grzbietu. Trening mięśni czworobocznych nadaje plecom (i całej sylwetce) masywność i sprawia, że mięśnie stają się szersze. Przy opracowywaniu programu treningowego należy pamiętać, że wszelkie ćwiczenia na plecy obejmują pracę nie tylko pleców, ale również ramion – dlatego, jeżeli treningi pleców są łączone z treningami ramion, ćwiczenia na biceps i triceps należy wykonywać w drugiej części treningu, a na plecy na samym początku. Ćwiczenia pleców dzielimy na podstawowe i izolujące. W pierwszym przypadku mówimy o ciężkich ćwiczeniach (zazwyczaj) ze sztangą, które zwiększają siłę mięśni. Ćwiczenia izolacyjne na plecy wykonuje się z hantlami i lżejszymi ciężarami. Do podstawowych ćwiczeń zalicza się podciąganie, martwy ciąg, wiosłowanie ze sztangą, wiosłowanie z hantlami, przyciąganie drążka siedząc oraz szrugsy z hantlami lub sztangą.

Plan treningowy na budowę silnych pleców

Przedstawiony poniżej program treningu pleców opiera się na połączeniu podstawowych ćwiczeń rozwijających wszystkie grupy mięśni pleców.  Co więcej, na koniec wykonywane są ćwiczenia wzmacniające dolną część pleców. Po wykonaniu rozgrzewki zaczynamy od pierwszego ćwiczenia, którym jest wiosłowanie ze sztangą. Wykonujemy 4 serie po 12 powtórzeń każda. Następnym ćwiczeniem jest podciąganie. W 3 seriach staramy się wykonać maksymalną ilość powtórzeń. Z czasem, kiedy ćwiczenie stanie się zbyt łatwe, można dodać ciężar i podciągać się z ciężarem. Kolejnym ćwiczeniem jest wiosłowanie z hantlami. Wykonujemy po 3 serie na każdą ze stron po 10 powtórzeń. Bardzo ważny jest odpowiedni dobór ciężaru, aby podnosić go przede wszystkim silą pleców i ramion, a nie całym ciałem. Jeśli ćwiczymy na siłowni to kolejnym ćwiczeniem powinno być przyciąganie drążka na maszynie, które wykonujemy w 3 seriach po 15 powtórzeń. Poza ćwiczeniami bardzo dużą rolę w pracy nad mięśniami pleców ma nasza dieta, którą może zapewnić catering dietetyczny Rybnik.

Samodzielne mocowanie pasemek typu clip in

0
Samodzielne mocowanie pasemek typu clip in

Niektórzy z naszych klientów z różnych powodów nie chcą lub też nie mogą odbyć wizyty w zakładzie medycyny estetycznej lub salonie fryzjerskim celem poddania się zabiegowi przedłużania lub zwiększania długości ich fryzury. Niemniej jednak, uważamy, że one także powinny mieć możliwość zadbania o swoją prezencję oraz poprawy samopoczucia – choćby w zaciszu własnego domu. To właśnie takim konsumentom dedykowana jest nasza seria pasemek typu Clip In, które to można przytwierdzić, przesunąć, a także zdjąć kilkoma wprawnymi ruchami. W telegraficznym skrócie powiedzieć można, że są to wysokiej jakości pukle powstające na bazie włosia naturalnego lub włókien syntetycznych, które to mocowane są przy pomocy niewielkich, czułych na dotyk klipsów, które po aplikacji stają się niemalże niewidoczne gołym okiem.

Aby jednak ich nakładanie przebiegało prawidłowo, musimy nabrać choć odrobinę wprawy. Zalecamy regularne ćwiczenie przypinania i odpinania modułów Clip In przed lustrem, co pozwoli wypracować prawidłowe ruchy oraz sprawi, że zmiana wyglądu oraz zamaskowanie powodujących dyskomfort obszarów, w których włosów jest zauważalnie mniej zajmie nam wyłącznie kilka minut. Jednocześnie zachęcamy, by po zakończonym dniu a przed udaniem się na spoczynek odpinać klipsy – sprawi to, że będą one nam służyły dłużej, a same pasemka podczas wykonywania raptownych ruchów głową podczas snu nie skołtunią się, nie będą się mechacić, jak również nie przesuną się, sprawiając, że całość uczesania będzie wyglądać nienaturalnie.

W sytuacji, gdy nie mają Państwo problemów z opuszczaniem własnego domu i mogą Państwo wybrać się do naszego salonu online: http://zageszczaniewlosow.pl – serdecznie zapraszamy do powzięcia tego kroku, nawet w sytuacji jeżeli w przyszłości mają Państwo zamiar samodzielnie przypinać oraz odpinać moduły przedłużające włosy. To właśnie pod okiem naszych ekspertów będą Państwo mogli zaobserwować jak należy to robić, a także uzyskają Państwo możliwość zadania profesjonalistom nurtujących Państwa pytań, na które to postarają się oni odpowiedzieć w najbardziej wyczerpujący sposób.

Istotne jest również, by pamiętać sposób w jaki ma być montowany zestaw pasemek. Najczęściej składa się on z siedmiu komponentów, z których najdłuższe przytwierdzić należy z tyłu głowy, a krótsze – po bokach oraz z przodu. Oczywiście wraz z nabywanym doświadczeniem wyrobimy w sobie prawidłowe nawyki, jednakże początkowo po zdjęciu warto moduły posegregować i położyć w kolejności nakładania przed lustrem lub na szafce nocnej. Z pewnością zaoszczędzi nam to problemów oraz sprawi, że aplikacja z nieprzyjemnej konieczności stanie się wyczekiwanym, przyjemnym doświadczeniem. Pamiętajmy, aby po zamocowaniu systemu uzupełnień typu clip in dokładnie go rozczesać przy pomocy miękkiego grzebienia lub szczotki o szerokim rozstawie zębów, dzięki czemu nie zruszymy klipsów, jednocześnie upewniając się, że poszczególne pasma układają się prawidłowo, nie zachodzą na siebie oraz nie plączą się. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza jeżeli zależy nam, aby zakupiony zestaw posłużył nam jak najdłużej bez konieczności jego wymiany na nowy.

5 warunków, które musi spełniać idealny apartament

0
idealny apartament

Wynajem apartamentu na czas wakacji to wspaniały pomysł. Dzięki temu, ma się zapewnioną prywatność, można odpocząć w komfortowych i domowych warunkach. Apartament świetnie sprawdzi się zwłaszcza, gdy za oknem będzie zimno i deszczowo, pozwalając nam przeczekać niekorzystną pogodę. Apartament apartamentowi jednak nie równy. Na co zwrócić uwagę, by był idealny?

Lokalizacja

Wybierając apartament, należy zwrócić uwagę na jego lokalizację. Ważne, by było łatwo do niego dojechać. Równie istotne jest to, by znajdował się on w pobliżu lokalnych atrakcji. Przykładowo, apartament nad morzem powinien znajdować się niedaleko od plaży, zaś apartament w dużym mieście niedaleko od centrum bądź ciekawych muzeów, parków, restauracji i pubów. Jednocześnie powinien on zapewniać ciszę i komfort, a także prywatność.

Wyposażenie

Apartament powinien być kompletnie wyposażony. Powinniśmy się czuć w nim jak w domu. Jeśli chcemy ugotować obiad – mamy odpowiedni ku temu sprzęt i garnki. Jeśli chcemy obejrzeć film – w pokoju znajduje się telewizor. Sprawa staje się szczególnie ważna, jeśli planujemy podróż z dziećmi. Wówczas apartament powinien być idealnie przygotowany na ich przyjazd.

Wystrój

Decydując się na apartament, zależy nam na tym, by estetycznie się prezentował. Odpoczynek w miłym, czystym i ładnie urządzonym mieszkaniu to jedno z oczywistych oczekiwań. Niektóre osoby bardzo zwracają uwagę chociażby na styl aranżacji czy kolorystkę apartamentu – jeśli jednak rzeczywistość jest inna jak na zdjęciu, słusznie czują się oszukane.

Korzystna cena

Idealny apartament wcale nie musi być bardzo drogi. Tak naprawdę, jego cena powinna być rozsądna, zwłaszcza, jeśli planujemy w nim spędzić dłuższy okres czasu. Istnieje możliwość zarezerwowania dobrego apartamentu w atrakcyjnej cenie. Przykładem są chociażby JLS Apartamenty w Zakopanem – https://www.zakopaneapartamenty24.eu/.

Darmowy parking

Każdy apartament powinien oferować także darmowy parking. Często na wakacje przyjeżdża się samochodem, z którego później korzysta się do lokalnych przejazdów i jednodniowych wycieczek. Rezerwując więc apartament, warto się upewnić, że w cenie mamy zapewnione również miejsce parkingowe.

Znalezienie idealnego apartamentu nie musi być trudne, choć oferty bywają bardzo zróżnicowane. Najważniejsze, by wyselekcjonować je pod kątem kilku czynników. Następnie można już kierować się intuicją, gustem czy po prostu dostępnością miejsc. Wyjeżdżając na wakacje, mamy prawo spędzić je w świetnych i komfortowych warunkach, zwłaszcza jeśli decydujemy się na apartament.

Czym kierować się wybierając butelki do domowych alkoholi?

0
butelki do domowych alkoholi

Nie ulega wątpliwości, iż trunki domowej roboty od wielu lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do najpopularniejszych możemy zaliczyć nalewki i wina, które z pewnością niejednokrotnie widzieliśmy w spiżarniach naszych dziadków i babć. Dlatego śmiało możemy stwierdzić, iż receptura domowych alkoholi jest znana od pokoleń. Trunki własnoręcznej roboty są świetnym uzupełnieniem spotkań w gronie najbliższych. Rozgrzewająca nalewka sprawdzi się także podczas mroźnych, zimowych wieczorów.

Oczywiście do przygotowania trunków w zaciszu domowym potrzebne są odpowiednie sprzęty. Kluczową rolę odgrywają butelki, w których finalnie będziemy przechowywać nasz alkohol. Gustowna, estetyczna butelka bez wątpienia dodaje atrakcyjności oraz zachęca do posmakowania trunku. Zatem, czym kierować się wybierając butelki do domowych alkoholi? Przeczytaj poradnik i dowiedz się więcej!

Butelki szklane na nalewki

Domowej roboty nalewkę najczęściej przygotowuje się z owoców lub ziół z dodatkiem cukru, miodu lub syropu. Całość zalewana jest alkoholem, który pozwala wydobyć najcenniejsze składniki, aromat i smak. Warto wiedzieć, iż oprócz znamienitego smaku, nalewki wykazują również właściwości lecznicze. Spożywane w umiarkowanej ilości wspomagają krążenie, trawienie oraz ogólne funkcjonowanie organizmu.

Oczywiście do przygotowania trunku – w tym przypadku nalewki niezbędne jest odpowiednie naczynie. W tym celu najlepiej zdecydować się na butelkę przeznaczoną dla tego typu trunków. 

butelki Malinowy Nos

Zdjęcie pochodzi ze strony https://www.malinowynos.pl/kategoria/244/butelki-szklane.

W wyborze butelek na nalewki bardzo ważna jest wysoka jakość szkła. Bez wątpienia wpływa ona na smak i aromat trunku. Ponadto należy uwzględnić pojemność naczynia. Klienci mogą wybierać spośród kilku pojemności – 250, 500 ml i więcej. Niewątpliwie jest to sporym udogodnieniem w procesie przygotowania przepysznego trunku. Grube szkło, z którego wykonane jest naczynie skutecznie chroni przed wstrząsami oraz wszelkimi uszkodzeniami. Równie istotne jest zamknięcie naczynia. W tym celu możemy wybrać wersję bez zatyczki lub korek umożliwiający wielokrotnie otwieranie butelki. Bogate wzornictwo oraz rozmaite formy butelek sprawiają, iż są one świetną dekoracją barków, kredensów czy półek.

Butelki na wino

Jak doskonale wiemy, wino jest bardzo szlachetnym, a zarazem wymagającym trunkiem. Powstaje w wyniku fermentacji winogron bądź innych owoców. Kluczową rolę odgrywa leżakowanie wina. Proces ten powinien odbywać się w ciemnym, suchym pomieszczeniu. Butelka powinna znajdować się w pozycji poziomej w taki sposób, by korek cały czas miał kontakt z winem. Obecność tlenu w butelce powinna być całkowicie wyeliminowana. Warto również zwrócić uwagę, aby w pomieszczeniu panowała stała temperatura. Wówczas zyskamy pewność, iż własnoręcznie wykonany trunek będzie odznaczał się najwyższą jakością.

Wybór odpowiedniej butelki to nadrzędna kwestia. Szkło powinno odznaczać się wysoką jakością, dzięki czemu trunek nie ulegnie zepsuciu ani nie zmieni smaku. Ponadto napój przelany do przeznaczonych dla niego butelek prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Bez cienia wątpliwości zachęca to do skosztowania napoju. Dodatkowo butelkę zawsze możemy ozdobić etykietą, na której zapiszemy rok produkcji wina oraz wszelkie niezbędne informacje, co znacznie ułatwi nam poszukiwanie napoju. Na rynku znajdziemy wiele butelek w rozmaitych formach. Począwszy od tradycyjnych, aż po nieszablonowe kształty.

Przy wyborze butelek do wina należy zwrócić uwagę na kolor szkła. Jasne, w pełni przezroczyste szkło wybieramy do win jasnych, które nie będą długo czekać na spożycie. Butelki szklane zielone skutecznie ochronią trunek przed zbrązowieniem powstałym na skutek nadmiernego działania promieni słonecznych. Z kolei szkło oliwkowe jest świetnym rozwiązaniem w przypadku długotrwałego leżakowania wina. Warto nadmienić, iż ciemne szkło również chroni przed słońcem oraz usprawnia proces klarowania napoju. Klienci mogą wybierać spośród kilku pojemności – od mniejszych aż po większe. Ozdobne butelki pięknie prezentują się w barku z trunkami czy po prostu piwnicy.

przechowywanie wina

Butelki na piwo

Bez wątpienia piwo to jeden z najczęściej spożywanych trunków w Polsce. Nic dziwnego – napój ten ma pyszny smak a ponadto spożywany w umiarkowanej ilości niesie za sobą mnóstwo korzyści dla zdrowia. Głównie dlatego, iż powstaje na bazie surowców zbożowych, które jak wiemy są bardzo zdrowe. Niektórzy miłośnicy trunków decydują się przygotować piwo domowej roboty. Istnieje kilka rodzajów piwa. To, na jakie się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od osobistych upodobań.

Proces tworzenia piwa jest długotrwały. Nie da się ukryć, iż składa się na to wiele czynników. Finalnie piwo, jak każdy inny trunek jest rozlewane do naczyń. Niezbędne do tego są odpowiednie butelki szklane. Wbrew pozorom właściwe naczynie ma bardzo duże znaczenie. Szklana butelka na piwo wygląda profesjonalnie, dzięki czemu możemy poczuć się prawdziwymi producentami tego trunku. Na co zwrócić uwagę wybierając butelkę na piwo? Nie ulega wątpliwości, iż powinna być ona poręczna – umożliwiać łatwe skosztowanie napoju, jak i samo przechowywanie. Do przechowywania warto wybierać ciemne szkło, ponieważ zapobiega to utlenianiu się piwa, co w konsekwencji powoduje utratę smaku.

Szczelne zamknięcie butelek

Przy wyborze butelek na domowy alkohol należy bezwzględnie zwrócić uwagę na sposób zamknięcia. W przypadku każdego trunku powinno być ono przede wszystkim szczelne. Dzięki temu możemy być pewni, że napój nie będzie się ulatniał i w konsekwencji nie ulegnie zepsuciu, a nasza praca nie pójdzie na marne. Warto wiedzieć, iż tzw. zamknięcia gwintowe są najczęściej wybierane w przypadku nalewek, destylatów lub wódki. Zakrętki można stosować również w przypadku wina, niemniej jednak wtedy butelkę należy przechowywać w pozycji pionowej, ponieważ trunek nie może mieć styczności z metalowymi elementami. Tego typu rozwiązanie jest również nie wskazane w przypadku producentów złocistego trunku, gdyż mogą mieć trudności z zakapslowaniem.

Najczęstszym elementem wybieranym do uszczelnienia butelki z winem, ale również nalewkami są korki. Warto uwzględnić, aby jego rozmiar był adekwatny do średnicy szyjki. Umożliwi to prawidłowe uszczelnienie butelki. Na rynku dostępne są różne kształty korków. Korki stożkowe idealnie nadają się do uszczelnienia zarówno butelek, jak i naczyń typu galony, balony itp. Najczęściej wykonany jest z naturalnych surowców. Innym przykładem są korki w formie grzybka. Ich nieodłącznym elementem jest trzon oraz główka. Rewelacyjnie sprawdzają się w przypadku wielokrotnego otwierania trunków – napój w żadnym wypadku nie utraci jakości. Wykonane są z tworzyw syntetycznych. Z powodzeniem można je dezynfekować, co z pewnością jest sporym udogodnieniem dla wielu miłośników domowych trunków.

szczelne zamknięcie

Podsumowanie

O tym, jak cenione są trunki domowej roboty nie trzeba długo przekonywać. Już od najdawniejszych czasów nasi przodkowie przygotowywali własnoręczne nalewki, wina bądź inne trunki. W dzisiejszych czasach wielu koneserów również podejmuje tego typu wyzwania i stara się przygotować pyszne napoje wysokoprocentowe w zaciszu domowym.

Oczywiście do tego celu potrzebne są niezbędne akcesoria. W zależności od specyfiki przygotowanego trunku należą do nich określone naczynia i sprzęty. Kluczowym elementem w procesie przygotowania trunku są szklane butelki. Nadają one elegancji i atrakcyjności oraz zachęcają do skosztowania. Produkty dostępne są w wielu formach, kolorystyce oraz zdobieniach. Ich wybór należy od indywidualnych potrzeb producenta.

Dobrej jakości smar do broni ze sklepu specjalistycznego

0
Dobrej jakości smar do broni ze sklepu specjalistycznego

Strzelectwo jest ciekawym hobbystycznym zajęciem, zajmuje się nim coraz więcej osób nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Można go uprawiać zarówno na strzelnicach, których jest dużo na terenie Polski, jak i w zewnętrznych obszarach specjalnie do tego przeznaczonych. Broń palna, żeby działała prawidłowo przez długi czas, musi być dobrze konserwowana, przyda się do tego zadania smar do broni, najkorzystniej kupić ją w specjalistycznym sklepie strzelniczym. Taki zakup w odpowiednio do tego wyznaczonych punktach sprzedażowych jest okazją do zdobywania większej, bardziej pożytecznej wiedzy na temat akcesoriów i samej broni, jej pielęgnacji. Tylko fachowe informacje pomogą zachować zakupioną broń w dobrym stanie niezależnie od intensywności jej użytkowania. Po użyciu konieczne jest jej prawidłowe wyczyszczenie, usunięcie resztek prochu strzelniczego, za pomocą zwykłych preparatów czyszczących nie da się tego zrobić.

Konserwacja broni a jakość materiału

Do użytkowania broni palnej wpisane są dwie czynności wykonywane tuż po jej użyciu, czyli czyszczenie i konserwacja właściwymi środkami. Bez użycia smaru do broni użytkownik nie byłby w stanie dostać się do wszystkich ważnych wewnętrznych elementów i je zabezpieczyć przed niszczeniem. Substancje zawarte w tym specjalistycznym produkcie wypierają one wodę, chronią przed wilgocią, dzięki temu wnętrze lufy jest bezpieczne. Smar do broni może występować w różnych wersjach, dzięki różnorodności tego artykułu właściciel broni bezproblemowo dopasuje do swoich osobistych preferencji. Regularne czyszczenie znacznie polepszy celność, a to przyczyni się do zwiększenia umiejętności. Raz poprawnie wyczyszczona broń pozwoli na wykonanie całej serii dobrych, trafnych strzałów. Pociski nie będą blokowały się w lufie, co będzie nie tylko bezpieczne, ale także będzie wpływało na poziom satysfakcji z wykonywania tego hobby.

Co jest w składzie?

W smarach do broni odchodzi się już od ciężkich, sztucznych składników, wartościowi producenci tak tworzą swoje wyroby, żeby można było w nich znaleźć naturalne, pozytywnie wpływające na broń komponenty. Materiał, z którego zrobiona jest broń, nie jest narażona na działanie szkodzących jej czynników. W takiej sytuacji można zachować regularność czyszczenia i konserwacji. Smar do broni to przede wszystkich naturalne olejki, wosk pszczeli, łój wołowy, tłuszcze roślinne, płynne, między innymi oliwa z oliwek, olej słonecznikowy, rycynowy, wazelina. Stosowane są w różnych kombinacjach, zawsze są to delikatne, lecz skuteczne formuły.

ZOBACZ TEŻ