Instalacja fotowoltaiczna w domu jednorodzinnym

Mikroinstalacje fotowoltaiczne to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych w celu zdobycia alternatywnych źródeł energii. Rosnące rachunki za prąd oraz spadek cen paneli fotowoltaicznych, motywują kolejne osoby do zdecydowania się na montaż fotowoltaiki w domach jednorodzinnych. Jest to doskonały sposób na generowanie oszczędności i aplikacje ekologicznego rozwiązania w swoim domu.

Fotowoltaika w domu jednorodzinnym – jak to wygląda?

Instalacje fotowoltaiczne składają się z wielu urządzeń pozwalających na stworzenie kompleksowego systemu do wytwarzania energii elektrycznej. Najważniejszych ich elementem są panele fotowoltaiczne, na które pada promieniowanie słonecznego. Pozwala to na generowanie prądu stałego, który przemieniany jest w falowniku na prąd przemienny przekazywany do licznika dwufazowego i gniazdek elektrycznych znajdujących się w domu.

Systemy fotowoltaiczne zainstalowane w domach jednorodzinnych to układy, które pozwalające na zasilanie całego domu w darmowa energię elektryczną. Dodatkowo umożliwiają one magazynowanie nadmiarów energii w sieci energetycznej w celu wykorzystania ich okresie zimowym, kiedy wydajność paneli jest nieco niższa.

Fotowoltaika do domu jednorodzinnego – dlaczego warto?

Panele fotowoltaiczne to odnawialne źródło energii stosowane do produkcji energii elektrycznej. Ich zastosowanie w domu jednorodzinnych niesie za sobą szereg korzyści. Do podstawowych zalet płynących z zastosowania paneli fotowoltaicznych w domu wolnostojącym można zaliczyć:

• Generowanie znacznych oszczędności na rachunkach za prąd
• Nieograniczone zasoby energii słonecznej
• Brak emisji szkodliwych substancji do atmosfery
• Bezobsługowa i bezawaryjna eksploatacja
• Samowystarczalność
• Wzrost wartości nieruchomości

Instalacja fotowoltaiczna – jak zyskać najwięcej oszczędności na fotowoltaice dla domu?
Zdecydowanie się na montaż instalacji fotowoltaicznych w perspektywie długofalowej niesie za sobą duże oszczędności finansowe. Aby zapewnić sobie szybszy zwrot inwestycji istotne jest zadbanie o kilka czynności:

• Montaż paneli fotowoltaicznych w kierunku południowym, ewentualnie zachodnim lub wschodnim
• Montaż paneli słonecznych pod katem około 45 stopni, które zapewnią optymalne wykorzystanie powierzchni i generowanie największej możliwej ilości energii elektrycznej
• Dobranie odpowiednich modułów fotowoltaicznych zapewniających uzyskanie wysokiej wydajności energetycznej
• Montaż paneli w miejscu pozbawionym zacienienia
• Podłączenie instalacji fotowoltaicznej do sieci w celu uzyskania rozliczenia prosucenckiego

Pomocnym rozwiązaniem w tym zakresie jest zdecydowanie się na usługi profesjonalnej firmy zajmującej się montażem kompleksowych systemów fotowoltaicznych, która zadba o odpowiednie dostosowanie instalacji do możliwości danego domu jednorodzinnego i zagwarantowanie wysokiej wydajności instalacji fotowoltaicznej. Firma El-Sun to producent konstrukcji montażowych do paneli słonecznych, który jest specjalistą w tej dziedzinie zajmującym się realizacją instalacji fotowoltaicznych do A do Z.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here