Modne dodatki, które każda z nas powinna mieć w swojej szafie

0
Dodatki, jak torebka czy portfel uzupełnią nasz styl
fot. Pixabay.com

Każda kobieta lubi wyglądać pięknie, a gdy przygotowuje się na ważne spotkanie, potrafi przed lustrem spędzić długie godziny. Dbając o garderobę na taką okazję, nie można jednak zapomnieć o dodatkach, które doskonale uzupełnią naszą stylizację.

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/akcesoria-modowe-ktore-warto-miec-w-swojej-szafie/

Torebka i zegarek wśród najważniejszych akcesoriów

Trudno sobie wyobrazić wyjście z domu na ważne spotkanie bez torebki. Jest więc ona niezbędnym elementem wyposażenia każdej, dbającej o styl kobiety. Niewielka kopertówka, która pomieści tylko niezbędne rzeczy przyda się na ważne okazje. Torba typu worek z kolei bez problemu zmieści to czego potrzebujemy na co dzień do pracy. Ostatnio modne są również plecaki. W te także bez problemu zmieścisz wszystko, co jest Ci potrzebne na spacerze lub podczas wyjścia na lunch czy kawę z przyjaciółką.

Zegarek jest równie istotnym dodatkiem, jak torebka. Dziś już rzadziej służy nam do sprawdzania czasu, bo przecież to zawsze można zrobić w telefonie, a coraz częściej traktowany jest jako ozdoba i uzupełnienie stylizacji. Może być on zarówno subtelny i delikatny, jak i pokaźnych rozmiarów i rzucający się w oczy, zastępując w ten sposób bransoletkę.

Biżuteria, ozdoby do włosów i buty to must have

Bransoletki, drobne kolczyki, naszyjniki i pierścionki są również elementami, do których szybko się przywiązujemy i bez których nie wyobrażamy sobie wyjścia z domu. Nic dziwnego, stanowią one niewątpliwie ozdobę, ale także często wyrażają nasz styl oraz naszą osobowość. Warto więc biżuterię dobierać pod takim kątem, aby faktycznie się w niej dobrze czuć.

Fryzury z kolei coraz chętniej przyozdabiamy na różne sposoby. Opaski, spinki, klamry czy ozdobne gumki do włosów mogą być ciekawym uzupełnieniem naszego stroju. Kapelusze, apaszki czy czapki również coraz częściej goszczą w naszych szafach jako modne dodatki.

Oczywiście, nie możemy zapomnieć o butach! Odpowiednio dobrane, podkreślą nie tylko stylizację, ale również naszą figurę, dodając jej centymetrów, gdy zakładamy szpilki lub podkreślając, że lubimy wygodny styl, gdy założymy trampki lub sneakersy.

Zobacz też: http://www.sztukapielegnowania.pl/jak-zmienial-sie-ideal-kobiecego-piekna/

Układ moczowy – budowa, funkcje i choroby układu moczowego 

0
papier toaletowy

Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów i pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. Jego rolę w organizmie jest filtracja krwi w celu wyeliminowania szkodliwych produktów przemiany materii oraz utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Będą to związki, które nie są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania są usuwane z organizmu wraz z moczem. W jaki sposób zbudowany jest układ moczowy i jakie są jego funkcje? Jakie badania powinniśmy wykonywać w celu monitorowania układu moczowego? Jakie są możliwe choroby układu moczowego? 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/uklad-moczowy-budowa-funkcje-i-schorzenia/ 

Funkcje i budowa układu moczowego 

Układ moczowy składa się z: 

 • nerek
 • moczowodów
 • pęcherza moczowego
 • cewki moczowej 

Nerki to podstawowe narządy funkcjonalne układu nerkowego pełnią one niezbędne funkcje syntetyczne, takie jak regulacja poziomu elektrolitów, utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej oraz regulacja ciśnienia krwi. Służą one jako naturalny filtr krwi oraz usuwają odpady, które są wydalane razem z moczem. 

Moczowody to parzyste przewody, które łączą miedniczka nerkowa z pęcherzem moczowym. Mają długość około 30 cm. Miejsce łączenia znajduje się specjalna zastawka, która zapobiega cofaniu się moczu. 

Pęcherz moczowy to elastyczny Narząd, w którym gromadzi się mocz. Jego objętość to około 250 ml 500 ml, 3 czym może on rozciągać się nawet do objętości 1 l. Ściana pęcherza moczowego zbudowana jest wewnętrznej błony śluzowej, błony mięśniowej, a także zewnętrznej błony przylegających do otrzewnej. 

Cewka moczowa służy do odtransportowania moczu z pęcherza. Dzięki niej mocz wydalany jest z organizmu. 

Badania w celu oceny funkcjonowania układu moczowego 

W celu oceny prawidłowości funkcjonowania układu moczowego Możemy wykonać badania laboratoryjne oraz obrazowe. Do tych pierwszych zalecany jest przede wszystkim badanie ogólne moczu, w którym ocenia się objętość komórek nabłonkowych, bakterii, białka, glukozy, a także krwi. 

Czasami konieczne jest wykonanie dobowej zbiórki moczu na przykład przy pomiarze wydalanie jonów wapnia lub magnezu, mocznika, a także kreatyniny i hormonów. 

Choroby układu moczowego 

Pobranie układu moczowego może dojść do powstania wielu chorób. Najczęściej diagnozowane są zakażenia bakteryjne układu moczowego oraz choroby pasożytnicze takie jak rzęsistkowica. 

Nerka może dojść do rozwoju torbieli nerek, a także innych schorzeń tych narządów, takich jak stany zapalne: odmiedniczkowe zapalenie nerek, kłębuszkowe zapalenie nerek. 

Powikłaniem stanów zapalnych nerek może być zespół nadnerczowy. Bardzo częstym schorzeniem układu moczowego jest kamica nerkowa, w przebiegu który dochodzi do powstania kryształków, jednak z czasem formują się w piasek, a następnie w kamienie. 

Zobacz też: http://www.sztukapielegnowania.pl/posiew-moczu-kiedy-jest-wskazany-i-jak-pobrac-probke/

Najważniejsze cechy zbiorników betonowych na deszczówkę

0
deszczowka

Zbiorniki na wodę deszczową może być doskonałym sposobem na oszczędzanie pieniędzy, ponieważ umożliwia obniżenie kosztów poboru wody wodociągowej. Wodę deszczową można z powodzeniem wykorzystywać w różnych celach, na przykład do mycia pojazdów, prac gospodarczych czy ogrodniczych. Warto pamiętać, że woda z tego naturalnego źródła jest między innymi lepiej tolerowana przez roślinność, niż woda wodociągowa. Tak szerokie zastosowanie pozwala na zmniejszenie zapotrzebowania na wodę wodociągową, dlatego warto z niego skorzystać.

Ekologia i oszczędność – tematy na czasie

Kwestie związane z ekologią i oszczędnością są obecnie jednymi z najbardziej istotnych. Oszczędzanie wody oraz pozyskiwanie tej, która pochodzi z alternatywnych źródeł, to doskonały sposób na zmniejszenie zapotrzebowania na wodę wodociągową. W praktyce przekłada się na domową oszczędność, a jednocześnie przyczynia do ochrony środowiska.

Jednym z największych zasobów, o jakich możemy mówić, jest woda deszczowa. W Polsce średnia roczna suma opadów wynosi około 600 mm, co przekłada się na znaczącą ilość wody użytkowej dla gospodarstw domowych. Co więcej, jest to darmowe źródło, a koszty budowy infrastruktury, niezbędnej do zbierania deszczówki, często mogą być dofinansowane z państwowych lin europejskości źródeł. W efekcie to ekologiczne rozwiązanie staje się też pod każdym względem ekonomiczne.

Dlaczego warto wybrać betonowy zbiornik?

Wodę deszczową można pobierać zarówno do zbiorników wykonanych z plastiku, jak i betonu. Drugie z tych rozwiązań, choć rzadziej wybierane, jest znacznie lepszą inwestycją, ponieważ zapewnia trwałość zbiornika przez wiele lat. Za sprawą wykorzystania solidnego, grubego betonu, zbiorniki te są znacznie trwalsze i mocniejsze, dzięki czemu nie wymagają okresowej wymiany.

Warto także zauważyć, że najwyższej jakości zbiorniki betonowe na deszczówkę są odporne na przesiąkanie, dzięki czemu można je łatwo osadzić praktycznie w każdym miejscu, nawet w takim, które odznacza się bardzo wysokimi wymaganiami pod względem zagospodarowania.

Dowolna wielkość, którą dopasujesz do swoich potrzeb

Kolejną zaletą betonowych zbiorników na wodę jest możliwość wybrania odpowiedniej ich wielkości, dopasowanej do potrzeb użytkownika. Proponowane są między innymi niewielkie zbiorniki o wielkości 4 m3, ale także duże zasobniki, sięgające nawet 12 m3. Niezależnie od wielkości, mogą być wyposażone w dodatkowo wyposażenie, między innymi takie, jak płyta najazdowa, żeliwne wieko czy dodatkowy kominek. Wszystkie one pozwolą ci zaopatrzyć się dokładnie w takiego rodzaju zbiornik, jaki będzie najbardziej przydatny w twoim gospodarstwie domowym.

Pozew o rozwód – co należy wiedzieć przed jego złożeniem?

0
mąż pisze pozew rozwodowy

Małżeństwa decydujące się na rozwód stają wobec konieczności zgromadzenia szeregu dokumentów i uporządkowania wielu faktów ze swojego wspólnego życia. Do sprawy warto podejść w sposób jak najlepiej zorganizowany – już samo podjęcie decyzji i działań prowadzących do uzyskania rozwodu jest trudnym doświadczeniem. Jeśli dodamy do tego przedłużającą się batalię sądową – może być to doświadczenie również wyjątkowo dramatyczne.

Dlatego też trzeba wiedzieć, w jaki sposób przygotować się do rozwodu. Kiedy sąd może odrzucić pozew, jakie są rodzaje rozwodów, jak napisać i złożyć pozew? Czy można starać się o alimenty od byłego już małżonka? I wreszcie jak podzielić majątek wspólny oraz władzę rodzicielską? Oto wszystko, co powinniście wiedzieć o rozwodzie.

Warunki wydania orzeczenia o rozwodzie

Kiedy możemy złożyć pozew o rozwód i w jakich przypadkach sąd wyda orzeczenie o rozwiązaniu małżeństwa? Aby móc uzyskać rozwód, musi nastąpić trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. To oznacza, że muszą zostać zerwane wszelkie więzi fizyczne, duchowe i gospodarcze. Należy tu wspomnieć o fakcie, iż rozwód może dojść do skutku, gdy więź gospodarcza nie została zerwana, czyli małżonkowie nadal ze sobą mieszkają. Wówczas muszą jednak zostać zerwane więzi fizyczne i duchowe.

Trzeba również pamiętać, o tym, że rozkład pożycia musi być trwały i zupełny. Trwały – oznacza, że już nigdy nie zamierzamy do współmałżonka wrócić, natomiast zupełny – że rzeczywiście więzi te zostały nieodwołalnie zerwane. Wyjątkiem jest oczywiście wyżej opisana sytuacja – ale każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Zanim więc napiszemy i złożymy pozew rozwodowy, należy ustalić czy rzeczywiście nastąpił trwały i zupełny rozkład pożycia – to pozwoli nam uniknąć odrzucenia pozwu już na pierwszej rozprawie.

Kiedy sąd może odrzucić pozew rozwodowy?

Rozpad więzi łączących małżonków jest tak zwaną pozytywną przesłanką orzeczenia rozwodu. A jednak nawet po zaistnieniu ich wszystkich, sąd może odrzucić pozew o rozwód. Dzieje się tak z powodu wystąpienia tak zwanych przesłanek negatywnych. A należą do nich:

 • – dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków – do sądu należy ocena, czy rozwód nie będzie wiązał się z nadmiernym ich cierpieniem,
 • – sprzeczność z normami życia społecznego – kiedy na przykład jeden z małżonków jest chory i wymaga opieki,
 • – fakt złożenia pozwu rozwodowego przez małżonka wyłącznie winnego rozpadu małżeństwa i brak zgody na rozwód strony niewinnej – jest przesłanką do odrzucenia pozwu rozwodowego. Jeśli jednak strona pozwana zgadza się na rozwód, sąd może go orzec.

Jakie są rodzaje rozwodów?

Polskie prawo dopuszcza dwa rodzaje rozwodów – bez orzekania o winie i z orzekaniem winy, przy czym możliwe jest orzeczenie winy jednego lub obojga małżonków. Rozwód bez orzeczenia winy można uzyskać na zgodny wniosek obu stron i w takim przypadku sprawa może zostać zakończona na pierwszej rozprawie.

Przebieg sprawy rozwodowej, w czasie której będzie odbywało się orzekanie o winie, będzie bardziej skomplikowany i długotrwały. W tym przypadku bowiem konieczne będzie przeprowadzenie postępowania dowodowego i przesłuchanie powołanych świadków. W części przypadków jest to jednak korzystne rozwiązanie, na przykład wówczas, gdy jedno z małżonków starać się zamierza o alimenty od byłego partnera.

Jak złożyć pozew rozwodowy?

Pozew o rozwód należy złożyć w Sądzie Okręgowym odpowiednim do ostatniego miejsca zamieszkania małżonków. W przypadku, jeśli mieszkają oni osobno, to Sąd właściwy dla miejsca zamieszkania osoby pozwanej będzie odpowiedni – a jeśli ustalenie miejsca zamieszkania pozwanego jest niemożliwe, strona żądająca rozwodu powinna złożyć pozew w Sądzie właściwym dla swojego miejsca zamieszkania.

Za złożenie pozwu o rozwód Sąd każdorazowo pobiera opłatę w wysokości 600 złotych, którą można uiścić na trzy sposoby:

 • – w kasie Sądu – należy wówczas potwierdzenie wpłaty dołączyć do pozwu,
 • – w znaczkach skarbowych – należy przykleić je na pozwie,
 • – przelewem – potwierdzenie wykonania przelewu dołączyć do pozwu.

Osoba znajdująca się w trudnej sytuacji materialnej może starać się o zwolnienie z opłaty za wniesienie pozwu rozwodowego. W tym celu należy napisać oświadczenie, w którym zawarte zostaną najważniejsze informacje o sytuacji materialnej i rodzinnej strony wnioskującej wraz z dokumentacją dotyczącą wysokości dochodów i wydatków wraz z uzasadnieniem prośby (znaczne pogorszenie sytuacji finansowej w związku z koniecznością poniesienia opłaty sądowej).

Pamiętajmy, że po otrzymaniu pozwu, Sąd przesyła jego kopię stronie pozwanej. Ta ma czas 14 dni kalendarzowych na odpowiedź na pozew rozwodowy – składa ją w formie pisemnej w dwóch egzemplarzach. 

młoteczek sędziowski

Jak napisać pozew?

Aby uzyskać rozwiązanie małżeństwa, należy napisać pozew, którego wzór można pobrać w Internecie lub w siedzibie Sądu. Należy do niego dołączyć:

 • – skrócony odpis aktu małżeństwa,
 • – skrócone odpisy aktów urodzenia wspólnych małoletnich dzieci małżeństwa,

oraz, w zależności od sytuacji i żądań strony pozywającej:

 • – dokumentację dotyczącą uzyskiwanych dochodów,
 • – dokumentację dotyczącą opłat eksploatacyjnych (kredyt, media, czynsz, itd.),
 • – wniosek o udzielenie zabezpieczenia – warto złożyć go razem z pozwem, wówczas nie podlega on opłacie. Jeśli składamy go w terminie późniejszym – Sąd naliczy opłatę w wysokości 40 zł.

Podział majątku wspólnego

Jeśli Sąd uzna, że rzeczywiście doszło do rozkładu pożycia i małżeństwa uratować się nie da – małżonkowie otrzymają rozwód wraz z orzeczeniem o winie jednego z nich lub obojga albo też bez orzekania. Do ustalenia pozostaje jeszcze jedna kwestia – podział majątku wspólnego. 

Podziału majątku można dokonać już na rozprawie rozwodowej, jeśli jedno z małżonków złoży do Sądu stosowny wniosek. Często jednak zdarza się, że małżonkowie potrafią się w tej sprawie porozumieć – wystarczy wówczas razem wybrać się do notariusza i spisać odpowiednią umowę.

Kolejną opcją jest rozwiązanie kwestii podziału majątku już po orzeczeniu rozwodu. Można to zrobić albo u notariusza, albo na drodze kolejnego postępowania sądowego.

Alimenty i władza rodzicielska

Rozwód to również konieczność ustalenia zakresu władzy rodzicielskiej dla każdego z małżonków. Tę sprawę Sąd rozstrzyga zawsze na rozprawie rozwodowej. Podział władzy zostaje zapisany w wyroku, a przedstawiać się może następująco:

 • – obojgu rodziców przyznawane jest wykonywanie władzy rodzicielskiej,
 • – władza rodzicielska zostaje przyznana jednemu z rodziców, drugiemu natomiast zostają one ograniczone lub odebrane,
 • – obojgu rodzicom zostają one ograniczone, zawieszone lub odebrane.

W przypadku rozwodu z orzeczeniem winy jednego z małżonków, strona, która nie została uznana za wyłącznie winną rozpadu małżeństwa i która znalazła się w niedostatku, może starać się o przyznanie alimentów. Ich wysokość powinna odpowiadać usprawiedliwionym potrzebom strony uprawnionej, ale również możliwościom zarobkowym strony zobowiązanej do ich zapewnienia.

Aby więc możliwe było przyznanie alimentów, małżonek ubiegający się o nie musi spełnić dwa warunki: nie może zostać uznanym jako jedyny winny rozkładu pożycia oraz musi wykazać, że popadł w niedostatek. Niedostatek jest przy tym rozumiany jako niezawiniony brak możliwości zaspokojenia podstawowych potrzeb (w całości lub części).

Pamiętać należy, że w chwili, gdy małżonek uprawniony do otrzymywania alimentów zawrze kolejny związek małżeński, obowiązek alimentacyjny wygasa. Podobnie wygasa on w chwili upłynięcia pięciu lat od dnia orzeczenia rozwodu. W wyjątkowych okolicznościach i na żądanie uprawnionego możliwe jest jego przedłużenie, jeśli tego wymagają zasady współżycia społecznego.

Rozwód to poważny i trudny krok. Ale przygotowując się do niego i znając jego przebieg, możemy nieco złagodzić jego skutki.

Tabletki na rzucenie palenia – jak skutecznie rzucić nałóg?

0
Tabletki na rzucenie palenia

Palenie papierosów to nałóg, który niesie za sobą wiele negatywnych skutków dla zdrowia i samopoczucia osoby palącej jak i osób w jej otoczeniu. Dym tytoniowy zawiera wiele szkodliwych substancji, takich jak dwutlenek węgla oraz nikotyna, a co za tym idzie – zwiększa ryzyko wystąpienia wielu chorób.

Rzucanie palenia – jak to zrobić?

Rzucenie palenia to trudny oraz długotrwały proces, który wymaga od osoby palącej determinacji i silnej woli. Niewielu osobom udaje się rzucić palenie z dnia na dzień, ponieważ jest to zbyt trudne. Z pomocą przychodzą różnorodne techniki oraz środki wspomagające ten proces. Jednym z popularniejszych rozwiązań, które pozwala uzyskać znacznie lepsze efekty podczas rzucania palenia są tabletki wspomagające ten proces.

Tabletki na rzucenie palenia – skuteczna metoda walki z nałogiem

Tabletki na rzucenie palenia to rozwiązanie, które jest bardzo pomocne w walce z tym nałogiem. Stanowią one idealne wsparcie podczas rezygnowania z papierosów i w połączeniu z odpowiednią motywacją pozwalają osiągnąć sukces. Podczas wyboru odpowiednich tabletek warto zdecydować się na sprawdzone rozwiązanie. Takim lekiem są tabletki Recigar, które z powodzeniem stosowane są w leczeniu uzależnienia od nikotyny. Zdecydowanie się na nie pozwala wspomóc organizm w walce z nałogiem, zmniejszyć głód nikotynowy oraz w efekcie – przestać palić. Lek Recigar zalecany jest do stosowania podczas odzwyczajania się od papierosów, ponieważ pozwala na trwałe zaprzestanie palenia.

Korzyści z rzucenia palenia

Rzucenie palenia niesie za sobą wiele korzyści – zarówno tych zauważalnych od razu jak i długofalowych. Już po krótkim czasie od zaprzestania palenia spada tętno, ciśnienie krwi oraz stabilizuje się poziom tlenku węgla we krwi – osiąga on wartość zgodną z normą. Po kilku tygodniach zauważalna jest poprawa krążenia krwi i zwiększenie się pojemności płuc, która w trakcie długotrwałego palenia papierosów uległa znacznemu zmniejszeniu. Kilka miesięcy bez papierosów sprawia, że zmniejsza się ilość kaszlu, duszności oraz spada poziom ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia. Po latach bez papierosów ryzyko udaru, zawału serca oraz wystąpienia chorób nowotworowych zmniejsza się do poziomu osoby niepalącej.

Ponadto rzucenie palenia bezpośrednio wpłynie na osoby znajdujące się w otoczeniu palacza – dzieci czy innych członków rodziny. Nie będą oni narażeni na wdychanie szkodliwych substancji poprzez palenie bierne, które jest jeszcze niebezpieczniejsze niż palenie czynne. Rzucenie palenia pozwoli biernym palaczom uniknąć wielu niepożądanych efektów i chorób. Znacznie zmniejszy się ryzyko wystąpienia u dzieci chorób układu oddechowego, astmy czy infekcji ucha.

Jak marketing internetowy pomaga pozyskiwać klientów?

0
Jak marketing internetowy pomaga pozyskiwać klientów

Rok 2020 wniósł wiele zmian w życie różnych przedsiębiorstw. Niektóre firmy musiały przenieść całkowicie swoją działalność do internetu. Dotyczyło to zarówno pracy pracowników, jak i ogólnej sprzedaży.

Z badań wynika, że z roku na rok sprzedaż online będzie rosła, ponieważ coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez telefon czy komputer. Dlatego warto regularnie nabywać nową wiedzę w zakresie marketingu internetowego oraz nowych technologii, które pomagają pozyskiwać klientów.

Dlaczego warto korzystać z marketingu internetowego?

Marketing internetowy pozwala regularnie pozyskiwać nowych klientów, a także tworzyć kampanie promocyjne dla aktualnych, stałych i zaufanych fanów marki. Działania online umożliwiają reklamowanie się w wielu różnych miejscach, dzięki czemu skuteczniej i szybciej możemy dotrzeć do właściwych odbiorców.

Wykorzystując działania marketingu internetowego, możemy skutecznie budować wizerunek własnej działalności biznesowej. Istnieje wiele sposobów, które to umożliwiają.

Przede wszystkim na swojej stronie internetowej można stworzyć konkretną ofertę, która działa jak dobry sprzedawca przez 24 godziny na dobę i przez 7 dni w tygodniu, nie bierze żadnych urlopów i nie musimy płacić wynagrodzenia. Dodatkowo prowadząc regularnie bloga, przedsiębiorca wraz z pracownikami lub specjalistami od copywritingu, może publikować cenne informacje w postaci artykułów, które doradzają oraz rozwiązują problemy klientów.

Jakie są największe zalety marketing online?

Istnieje wiele bardzo ważnych korzyści, które przedsiębiorca odnosi, gdy zacznie korzystać z marketingu internetowego. Działania online pozwalają w różny sposób dotrzeć do potencjalnych nabywców oraz przedstawić im dobrze spersonalizowane reklamy.

Największe zalety marketingu internetowego to:

 • wiele dróg dotarcia do klienta – reklamy możemy wyświetlać w Google, Social Media, na forach internetowych albo używając e-mail marketingu,
 • działania na światową skalę – korzystając z marketingu internetowego możemy sprzedawać na całym świecie. Nie ma tutaj żadnych granic,
 • bardzo dobre targetowanie reklam – dzięki systemom reklamowym ustawimy konkretną płeć odbiorców, wiek, zainteresowania, miasto oraz wykluczymy tych ludzi, którym reklam nie chcemy wyświetlać,
 • niskie koszty – marketing internetowy z reguły kosztuje znacznie mniej niż reklama w telewizji czy radiu. Bardzo często przedsiębiorca może rozliczać się za kliknięcie w reklamę, wyświetlenie jej lub pozyskanie kontaktu.
 • pozycjonowanie stron Warszawa – jako przykład docierania do klientów lokalnych.

Co warto wykorzystać w marketingu internetowym?

Decydując się na działania związane z marketingiem internetowym, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby stosować remarketing. Pozwala to odzyskać potencjalnych klientów, którzy byli już na naszej stronie i są zainteresowani produktami lub usługami.

Dzięki specjalnym systemom zainstalowanym na swojej stronie internetowej można zbierać dane odbiorców, którzy przeczytali artykuł w witrynie, pobrali kod rabatowy lub dodali produkt do koszyka, ale nie dokonali płatności. Można wtedy skorzystać z retargetingu i znacznie skuteczniej pozyskiwać klientów oraz zwiększać zyski przedsiębiorstwa.

Jak utylizować elektrośmieci?

0
jak utylizować elektrośmieci
fot. Pexels.com

Interesujesz się kupnem nowego smartfonu, ale nie wiesz, co masz zrobić ze starym? Jedno jest pewne – nie powinieneś go wyrzucić do zwykłego kosza na śmieci. Zużyty sprzęt elektroniczny, stare baterie i kable należy oddać w wyznaczone do tego miejsca. Gdzie oddać elektrośmieci?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/elektrosmieci-drugie-zycie-naszych-smartfonow/

Czym są elektrośmieci?

Wielu z nas zadaje sobie pytanie: czym tak naprawdę są odpady elektroniczne? Do elektrośmieci zaliczają się wszystkie niesprawne lub stare sprzęty elektroniczne. Tego typu odpady dzieli się na kilka klas, których podział zależy od ich przeznaczenia i wielkości. Do pierwszej klasy zaliczają się sprzęty AGD o dużych gabarytach m.in. lodówki, pralki, zmywarki czy suszarki. Druga klasa jest przypisana sprzętom domowym mniejszych rozmiarów takich jak mikrofalówka. Na trzecim miejscu znajdują się wszelkiego rodzaju golarki, suszarki, żelazka czy czajniki elektryczne. Na dalszej pozycji uplasował się sprzęt RTV m.in. telewizory, radia i magnetofony. Do elektrośmieci zalicza się również żarówki, baterie, akumulatorki czy zasilacze.

Gdzie utylizować elektrośmieci?

Jeśli chcemy zutylizować sprzęt AGD o dużych gabarytach, możemy zamówić do domu usługę, w której odpowiednie służby zabiorą zużyty przedmiot w wyznaczone do tego miejsce. Na przykład gdy kupujemy lodówkę, sklep często oferuje darmowy odbiór starej. Elektrośmieci o mniejszych rozmiarach możemy bez problemu zutylizować sami w dedykowanych do tego punktach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce, gdzie można oddać niechciany sprzęt, a otrzymamy listę najbliższych placówek.

Los elektrośmieci

Utylizacja elektrośmieci jest obowiązkiem każdego obywatela. Nieodpowiednie pozbywanie się elektronicznych odpadów jest karalne wysoką grzywną. Elektrośmieci stanowią realne zagrożenie dla środowiska. Związki i substancje wydobywające się z rozkładających się śmieci są toksyczne dla ekosystemu i naszego zdrowia. Jeśli oddamy nasz sprzęt elektroniczny we właściwe ręce, możemy mieć pewność, że zostanie on właściwie zutylizowany – elementy składowe zostaną zdemontowane, a szkodliwe substancje odpowiednio usunięte.

Zobacz także: http://www.sztukapielegnowania.pl/badz-eko-w-xxi-wieku/

 

Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym?

0
Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym

Zdrowie jest najważniejsze. Każdy z nas powinien zawsze na pierwszym miejscu stawiać zdrowie, gdyż dzięki niemu możemy zająć się pracą zawodową, spełniać swoje marzenia i tworzyć dom. Niestety nie zawsze jest to możliwe, gdyż często choroba przychodzi niespodziewanie i potrzebne jest skorzystanie ze specjalistycznych badań, które pomogą diagnozować problem i przyjąć odpowiednie leczenie. Bardzo skuteczną i nieinwazyjną metodą jest rezonans magnetyczny – https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-pacjentow/oferta/rezonans-magnetyczny

Na czym polega badanie rezonansem magnetycznym?

Badanie te umożliwia uzyskanie obrazów przekroju ciała bez udziału promieniowania jonizującego za pomocą wytworzonego pola magnetycznego i generowanych komputerowo fal radiowych. Jest to bardzo bezpieczne badanie, które ma na celu zdiagnozowanie mnóstwa schorzeń między innymi stwardnienia rozsianego, urazów głowy, uszkodzeń rdzenia nerwowego, nowotworów, zaburzeń ucha i oka czy urazów jamy brzusznej. Badanie trwa od 20 do 60 minut, dzięki czemu jest bardzo dokładnie oraz precyzyjne. Dzięki stosowanym do badania fal radiowych można wytworzyć wysokiej jakości, szczegółowe obrazy narządów i tkanek w ciele. Przygotowanie do badanie nie wymaga jakichś specjalnych wytycznych, jeśli ma być zastosowany kontrast podczas badania ostatnie 6 godzin przed badaniem pacjent nie powinien spożywać pokarmów, ani pić płynów. Czasami, aby uzyskać wiarygodny obraz podaje się pacjentowi leki uspokajające, dzięki których wykonywane ruchy będą ograniczone, a obraz badania dużo bardziej wiarygodny. Podstawową zasadą podczas badanie jest zachowanie spokoju oraz ściągnięcie wszelkich metalowych elementów np. biżuterii, które mają wpływ na przebieg badania. Należy również zrezygnować z makijażu oraz pomalowanych paznokci.

Liczy się czas i jakość badania

Jeśli zależy wam na czasie i chcecie mieć pewność, że badanie zostało przeprowadzone za pomocą nowoczesnego sprzętu to warto zgłosić się do placówki Lux-Med. Lux-Med Diagnostyka zapewnia bardzo szybkie terminy, dzięki którym podjęcie leczenia będzie szybsze. Od umówienia do wykonania badania zazwyczaj mija maksymalnie kilka dni. Bardzo dużą zaletą, która zapewnia bezpieczeństwo pacjentów jest możliwość odebrania wyników poprzez Portal Pacjenta, który jest bardzo prosty w obsłudze, a pacjenci nie muszą ponownie udawać się do placówki celem odbioru wyników. Co ważne badanie jest wykonywane jednokrotnie, gdyż operatorzy zajmujący się badaniem mają sporą wiedzę i doświadczenie, więc cały proces badania będzie odbywał się w komfortowej atmosferze.

Co to jest poliamid i gdzie się go wykorzystuje?

0
Co to jest poliamid i gdzie się go wykorzystuje

Poliamid to półkrystaliczny materiał z grupy polimerów, który otrzymywany jest w procesach polimeryzacji lub polikondensacji. Wyróżnia się on doskonałymi własnościami ślizgowo-ciernymi oraz wysoką odpornością mechaniczną. Poliamid to jeden z najpopularniejszych materiałów konstrukcyjnych. Jest powszechnie stosowany do wielu różnych zastosowań. Na rynku występuje wiele różnych gatunków tego materiału konstrukcyjnego. Sklep internetowy sklep-metale.pl posiada w swojej ofercie poliamid z gatunku PA6, który stanowi podstawowy rodzaj poliamidów. Charakteryzuje się on wysoką jakością oraz wysoki własnościami mechanicznymi. Występuje on w sklepie w formie prętów okrągłych oraz płyt ciętych z dużych formatów o różnorodnych wymiarach. Pozwala to na dobór odpowiedniej formy materiału oraz jego rozmiaru do konkretnego zastosowania.

Poliamid – właściwości materiału konstrukcyjnego

Poliamid to materiał wykorzystywany do wykonywania różnego rodzaju elementów czy części maszyn. Jest on jednym z popularniejszych rozwiązań konstrukcyjnych, dzięki posiadaniu wysokich własności. Poliamidy charakteryzują się niską gęstością. Wyróżniają się spośród innych materiałów znakomitymi parametrami mechanicznymi, wytrzymałością na rozciąganie i ścieranie. Do zalet poliamidów można zaliczyć także niski współczynnik tarcia, dzięki czemu posiadają bardzo dobre własności ślizgowe. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane na części, takie jak prowadnice czy koła zębate. Zastosowanie poliamidów gwarantuje też dużą odporność chemiczną na działanie różnego rodzaju płynów, tłuszczy czy benzyny. Zachowują także trwałość kształtu, stabilność wymiarową nawet przy dużych wahaniach temperatury podczas eksploatacji. Kolejną zaletą jest obrabialność poliamidów – posiadają one dobrą skrawalność oraz świetnie sprawdzają się przy spawaniu i klejeniu. Pozwala to uzyskiwanie różnego rodzaju elementów, które będą charakteryzowały się wysoki własnościami mechanicznymi i wytrzymałościowymi.

Gdzie wykorzystuje się poliamid?

Poliamidy ze względu na swoje wysokiej własności są wykorzystywane do szerokiej gamy zastosowań. Są one jednym z podstawowych tworzyw konstrukcyjnych, które stosowane są w przeróżnych sektorach przemysłu. Poliamidy wykorzystuje się do wykonania elementów, takich jak elementy pojazdów, śruby, nakrętki, kształtowniki, wsporniki, koła zębate, łożyska, tuleje, elementy prowadzące, prowadnice, obudowy i uchwyty elektronarzędzi oraz wentylatory czy dmuchawy. Ze względu na dużą odporność chemiczną znajdują także swoje zastosowanie do produkcji pojemników na płyny czy gazy o dużej pojemności. Poliamidy stosowane są także do wykonywania elementów codziennego użytku – plecaków, do koszykówki, pończoch, wykładzin dywanowych, a nawet strun gitarowych.

Patelnie – nie każda jest taka sama!

0
Patelnie

Patelnia to narzędzie, które znajduje się w każdej kuchni na świecie. Służą do smażenia potraw takich ryby, mięsa, warzywa czy naleśniki. Mogą być wykonane z różnych materiałów i pokryte powłokami o różnych właściwościach. Materiał, z którego wykonana jest patelnia, ma bezpośredni wpływ na przygotowywane za ich pomocą posiłki. Mało kto by się spodziewał, że ich przekrój jest aż tak szeroki.

Materiały, z których wykonane są patelnie

Materiał wykonania to stop metalu, najczęściej jest to stal, aluminium lub żeliwo. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości i wymaga innej pielęgnacji.

Patelnie stalowe

Są solidne, odporne na zarysowania i korozję, ale nagrzewają się zdecydowanie wolniej od patelni aluminiowych. Niekoniecznie jest to wadą, gdyż potrawa pozostawiona na takiej patelni zachowuje ciepło przez drugi okres, nawet po wyłączeniu palnika. Przed pierwszym użyciem patelni stalowej warto zadbać o zahartowanie materiału, aby potrawy nie przylegały do jej dna. Większość z nich można bez problemu wstawić do zmywarki, jednak dla pewności warto zerknąć na zalecenia producenta.

Patelnie aluminiowe

Potrafią nagrzać się w błyskawicznym tempie, dlatego świetnie sprawdzą się wtedy, gdy zajdzie potrzeba podgrzania czegoś na szybko. Są lekkie i bardzo łatwo je utrzymać w czystości.

Patelnie żeliwne

Są to jedne z najcięższych patelni dostępnych na rynku. Nagrzewają się powoli i bardzo długo trzymają ciepło. Rozprowadzają je równomiernie, dzięki czemu nie przypalają przygotowywanego dania. Bez problemu radzą sobie z potrawami, które wymagają podgrzania do wysokich temperatur. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie stosować na nich cytryny, octu lub innych kwaśnych rzeczy. Grozi to przebarwieniami na wewnętrznej części naczynia i może spowodować metaliczny posmak potrawy. Przed pierwszym użyciem trzeba zaimpregnować patelnie zgodnie z zaleceniami producenta.

Powłoki stosowane na patelniach

Spora część patelni jest przyodziana w powłokę. Powłoki mogą być ceramiczne (również nazywane kamiennymi), teflonowe lub tytanowe. Mają one bezpośredni wpływ na przepływ ciepła i odporność mechaniczną naczynia. Dodatkowo zapobiegają przyleganiu potraw do dna patelni. Każda z wymienionych powłok wymaga należytej uwagi, aby zachowała swoje właściwości. Sposób użytkowania warto wzbogacić o zalecenia producenta.

Patelnie są niezbędnym narzędziem w każdym domu. Pomagają stworzyć posiłki, które są przyjemne dla podniebienia, a smażenie to jeden z najczęściej stosowanych sposobów obróbki termicznej. Dobrej jakości markowe patelnie kupisz w sklepie Indelo – https://www.indelo.pl/patelnie-cat-345

ZOBACZ TEŻ