Dbajmy o swoje zęby

0
Dbajmy o swoje zęby

Prawie każdy człowiek ma wielkiego stracha, gdy musi iść do lekarza – dentysty. Nie wiedzieć dlaczego, ludzie okropnie się tego boją. Myślę, że ten lęk ma podłoże psychiczne. Gdy słyszymy odgłos wiertła, które wwierca się w ząb, przechodzą nas dreszcze i ciarki. Jednak leczenie zębów jest bardzo istotne i musimy się z tym pogodzić. Jeśli nie będziemy chodzić do dentysty, to w szybkim tempie będziemy zmuszeni do noszenia protezy zębowej.Stomatologia jest dziedziną medycyny, na którą uczęszcza coraz większa ilość młodzieży to bardzo dobrze, gdyż brakuje wykwalifikowanej kadry lekarzy – stomatologów. Na tych studiach gro osób stanowią kobiety. Czy ktoś z was zna dentystę – mężczyznę? Ja co prawda znam jednego ale jest to odosobniony przypadek. Zresztą nie ma to większego znaczenia. Najważniejsze jest to, by leczenie zęba odbywało się w sposób profesjonalny. Musimy znaleźć w swojej lokalizacji takiego lekarza, który będzie kompetentny i będzie profesjonalnie i z pasją podchodził do swoich czynności. Leczenie zębów powinno być dla nas ostatecznością. Pamiętajmy o tym, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Bardzo ważna jest zatem odpowiednia profilaktyka. Porządne mycie zębów i porządne ich płukanie.

http://www.dobrenawyki.pl/

Medycyna naturalna nie szkodzi?

0
Medycyna naturalna nie szkodzi?

Każdy lek wyprodukowany przez firmy farmakologiczne ma działanie lecznicze, ale jednocześnie wywołuje niepożądane, a czasem szkodliwe skutki uboczne. Jak mówią niektórzy: na jedno pomagają, na inne szkodzą. Dlatego wielu ludzi, nie chcąc zażywać leków syntetycznych, ucieka się do bezpieczniejszego ich zdaniem „środka”, jakim jest medycyna naturalna, kojarzona głównie z ziołolecznictwem.Skuteczność działania ziół potwierdza oficjalna medycyna. Lekarze jednak przestrzegają, że nadużywanie ziół może być równie szkodliwe jak nadużywanie leków. Zażywanie wywarów z ziół może również wywoływać negatywne skutki. Medycyna naturalna czerpie wiedzę z medycyny ludowej. Ludność wykorzystywała do leczenia rośliny z najbliższego środowiska. Przez lata królowały w naszych aptekach i sklepach z ziołami swojskie zioła: rumianek, pokrzywa, krwawnik, skrzyp, dziurawiec, mniszek lekarski i wiele innych rosnących w polskich lasach i na łąkach. Dziś do tych ziół dodajemy egzotyczne rośliny, z odległych krajów np. popularną od kilku sezonów jagodę acai. W każdym zakątku świata rozwijała się medycyna naturalna, wykorzystują mądrość ludową tubylców, opartą na wieloletnich doświadczeniach i obserwacjach miejscowych szamanów czy zielarzy.

http://www.derm-art.pl/

Dla zdrowia i ładnego uśmiechu.

0
Dla zdrowia i ładnego uśmiechu.

Dbałość o prawidłowy zgryz jest jedną z kwestii, o której trzeba pamiętać w wieku dziecięcym. Stając się osobą dorosłą możliwości korekcji krzywych zębów wprawdzie są możliwe, ale należy o to zadbać zdceydowanie wcześniej. Aparaty ortodontyczne w większości przypadków są dla dzieci skuteczne.Statystycznie rzecz ujmując, aż 80% przypadków niewłaściwego zgryzu jest wynikiem wad nabytych w okresie dzieciństwa i w tym miejscu ogromna rola rodziców. Aparat na zęby jest koniecznością, nawet jeśli dziecko jest oporne w jego zakładaniu. Leczenie niewłasciwego zgryzu trwa niestety bardzo długo. Nie da się tego załatwić w ciągu jednego czy dwóch miesięcy. Aparat ortodontyczny musi być noszony regularnie, a przy okresowych wizytach u specjalisty w wielu przypadkach koniecznym są pewne korekty w ustawieniach tego aparatu. Aparaty na zęby nie służą jedynie temu, by dobrze wyglądać. Wady ustawienia zgryzu bowiem mogą wywoływać także bóle głowy, mogą być przyczyną niewłaściwej wymowy, a także dysfunkcji stawów skroniowo- żuchwowych. Leczenie więc tej wady to nie tylko estetyka, chociaż jest to bardzo istotna kwestia, ale także sprawa stricte zdrowotna. Współczesna medycyna jest na tyle silnie rozwinięta, że skuteczność leczenia coraz bardziej się poprawia.

http://www.manukazdrowie.pl/

Leczenie zębów

0
Leczenie zębów

Większości polskich obywateli problem, jakim jest leczenie zębów kojarzy się jednoznacznie źle. Na hasło leczenie zębów do głowy przychodzi nam kawalkada wspomnień z okresu dzieciństwa i młodości, gdy zmuszeni przez troskliwych i pozbawionych empatii rodziców zaciągani byliśmy pod drzwi złowieszczego gabinetu. Tymczasem prawie nikt nie umie docenić, jak wspaniałym remedium na zazwyczaj niezwykle dokuczliwy ból zębów czy dziąseł jest udanie się do pobliskiego dentysty. Wbrew naszym straszliwym przeżyciom i obawom nie każda wizyta skończyć się musi wielokrotnym wwiercaniem się sadystycznego doktora w naszą szczękę. Częstokroć problem dotyczy po prostu nadwrażliwości zębów na zimno czy ciepło lub mniej skomplikowanych chorób dziąseł, i wtedy leczenie zębów nie jest wcale potrzebne.Oczywiście zawsze znajdą się sceptycy, którzy wszystkich wykonujących ten chwalebny zawód traktują nie tylko z dystansem, ale wręcz nieukrywaną niechęcią czy nawet wrogością. Mało kto jest w stanie nawiązać normalna relację ze swoim dentystą. Zapominamy że misją biedaka jest leczenie zębów, nie katowanie nas, i to w dodatku za nasze ciężko zarobione pieniądze. Nie chcemy również nawet myśleć o tym, jak leczenie zębów wyglądało w dawnych czasach, gdy lekarzy było niewielu i byli oni niewyspecjalizowani. Jeszcze w początkach dwudziestego wieku na wsi polskiej funkcję dentysty sprawował kowal. Jedynym remedium na nieustępliwy ból było po prostu wyrwanie zęba, które kończyło się przecież nieuchronnym oszpeceniem pacjenta.

http://www.ortho-med.pl/

Jak należy dbać o zęby?

0
Jak należy dbać o zęby?

Piękny, biały, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Zadbane zęby bez ubytków to także podstawa dobrego samopoczucia. By jednak były one naszą dumą należy jednak odpowiednio o nie dbać.Piękny, biały, zdrowy uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Zadbane zęby bez ubytków to także podstawa dobrego samopoczucia. By jednak były one naszą dumą należy jednak odpowiednio o nie dbać. A zatem jak dbać o zęby, by były białe, miały nieuszkodzone szkliwo oraz były bez próchnicy? Pytanie o to jak dbać o zęby ma odpowiedź już na poziomie codziennej profilaktyki. Każdy powinien bowiem używać dobrych past do mycia (zgodnych z potrzebami naszego uzębienia), myć je najlepiej po każdym posiłku, często wymieniać szczoteczkę (gdyż szybko się zużywa, jest źródłem bakterii), dbać o higienę jamy ustnej (np. używając płynów do płukania), można też stosować produkty rozświetlające kolor (np. odpowiednich past wybielających). Możemy też próbować szukać odpowiedzi na pytanie o to jak dbać o zęby w gabinetach stomatologicznych. Przynajmniej raz w roku powinniśmy odwiedzać stomatologa, by sprawdzić stan uzębienia. Należy też leczyć na bieżąco wszelkie ubytki i ściągać kamień. Można też zdecydować się na stomatologiczne wybielanie uzębienia. Rozszerzając stale swą wiedzę na temat tego, jak dbać o zęby zwiększamy szanse na zdrowe zęby i uśmiech, który będzie największym atutem naszego wyglądu.

http://www.dlazdrowia24.pl/

Leczenie w każdym wieku.

0
Leczenie w każdym wieku.

Medycyna bardzo postępuje do przodu i to w każdej kwestii. Dzisiaj można leczyć więcej, szybciej i różnymi sposobami. Dotyczy to także wad zgryzu, a aparaty ortodontyczne mogą być dzisiaj noszone przez osoby w każdym wieku.Pamiętamy jednak czasy, gdy wady uzębienia elimnowano jedynie w wieku dziecięcym i to one nosiły aparaty na zęby. Dzisiaj leczyć niewłaściwy zgryz można już w każdym wieku. Oczywiście u małych dzieci należy poczekać aż osiągną ten wiek, w którym nastąpi zmiana zębów, gdyż wcześniejsze dokonywanie wszelkich korekcji mija się z celem. Dopiero, gdy rosną drugie zęby, wówczas możliwą jest odpowiednia diagnoza, wdrożenie odpowiedniego leczenia i tylko wtedy można założyć odpowiedni aparat na zęby. Wprawdzie leczyć wady zgryzu możemy w każdym wieku, niemniej warto jest to zrobić już w wieku dziecięcym. Z zasady aparaty na zęby u osób dorosłych działają w dłuższym okresie czasu, leczenie jest wydłużone z uwagi na fakt, iż zęby są już bardziej uwapnione i dużo trudniej jest je uformować. Na domiar złego mogą wystąpić pewne inne schorzenia w obrębie jamy ustnej i wówczas leczenie musi być odłożone w czasie. Efekt leczenia może być odłożony także przez występowanie mostów i koron.

http://www.zdrowietiens.pl/

Zanim przedłużymy włosy

0
Zanim przedłużymy włosy

Długie włosy mają w sobie niezaprzeczalny urok i chociaż wiele kobiet zdecydowanie lepiej wygląda w krótkich fryzurach, wiele z nich chciałoby mieć loki. Zanim się na to zdecydują powinny jednak poczytać, jak przedłużyć włosy, bowiem metody stosowane przez fryzjerów mogą je zdecydowanie zniechęcić.Oczywiście jest spora grupa takich pań, które są skłonne znosić godziny nieprzyjemnych zabiegów i ponosić ogromne koszty dla swojego wyglądu, jednak wiele z nich podejmuje decyzje pochopnie nie zdając sobie sprawy, jak to się odbywa. O tym jak przedłużyć włosy można poczytać zarówno w profesjonalnych poradnikach dotyczących fryzjerstwa i mody, jak i w niezawodnym Internecie. Najpopularniejsze są trzy metody, ale każda z nich oznacza wielogodzinne siedzenie na krześle w salonie fryzjerskim. Poza tym, nie każdy salon świadczy takie usługi. Wiedzę o tym, jak przedłużyć włosy posiadają wszyscy fryzjerzy, ale do wykonania tej usługi potrzeba wprawnych rąk i cierpliwości, a fryzjer, który nie wykonywał takich prac może nie być dokładny i precyzyjny. Zapoznając się z metodami jak przedłużyć włosy można się zorientować, że nie jest to zabieg prosty, więc jeśli już decydujemy się na niego, warto poszukać salonu wyspecjalizowanego w takiej usłudze.

http://www.czasnaterapie.pl/

Aparaty na zęby nie są dla każdego.

0
Aparaty na zęby nie są dla każdego.

Współczesne czasy charakteryzują się między innymi tym, że kładzie się bardzo duży nacisk na wygląd i wizerunek człowieka. Czasami dochodzi do sytuacji, że chcąc poprawić swój wizerunek, człowiek robi to nieprzemyślanie i potrafi sobie zaszkodzić.Taki przypadek może wystąpić, gdy zakładamy niewłaściwy aparat na zęby lub istnieją jakieś przeciwskazania do jego stosowania. Niestety mając na uwadze jedynie dbałość o wizerunek, często nie rozważamy nawet możliwości zaszkodzenia sobie samemu. Kiedy jednak aparat ortodontyczny może nam zaszkodzić? Ma to ścisły związek z występowaniem pewnych schorzeń. Aparaty na zęby nie powinne być noszone przez osoby o znacznie obniżonej odporności organizmu, z zaburzeniami hormonalnymi lub też z nieustabilizowaną cukrzycą. Jeśli dana osoba choruje na osteoporozę lub choroby przyzębia i przyjmuje w związku z tym jakieś leki, również nie powinna stosować aparatów. Zasadniczo po ustąpieniu tych dolegliwości można założyć aparat na zęby, ale to nie jest regułą dla każdego przypadku. Jeśli u kogoś wystąpią dolegliwości związane z rozchwianiem zębów lub zanikami kości to wówczas założenie aparatu ortodontycznego jest możliwe dopiero po około 3-6 miesiącach po zakończeniu leczenia.

http://www.podolodzy.pl/

Dlaczego soczewki kontaktowe?

0
Dlaczego soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe to soczewki optyczne, które są miękkie i ultra cienkie. Zakłada się je bezpośrednio na oko aby skorygować wzrok. Soczewki kontaktowe mogą być miękkie i twarde, mogą zastępować zwykle okulary lub okulary dwuogniskowe i także za ich pomocą możliwa jest zmiana barwy oczu.Dostępne dzisiaj soczewki kontaktowe są nowoczesną metodą korekcji wszelkich wad wzroku. Są wygodne w noszeniu, łatwe w zakładaniu, zdejmowaniu i pielęgnacji. Może nosić je prawie każdy i to bez względu na wiek. Miękkie soczewki kontaktowe maja właściwości hydrofilowe, tzn. posiadają zdolność wiązania wody i produkowane są z takich materiałów, które umożliwiają swobodny przepływ tlenu do powierzchni gałki ocznej. Dzięki nim o wiele łatwiej jest uprawiać sporty, i w przypadku dzieci nie ma obawy, że koledzy ich wyśmieją i będą przezywać okularnikami. Korzyści jakie wpłyną ze stosowania soczewek są bardzo istotne w przypadku młodych ludzi, którzy żyją aktywnie i w ciągłym pośpiechu.

http://www.zdrowie.info.pl/

Leki z apteki

0
Leki z apteki

Najbezpieczniejsze preparaty to takie które znajdziemy w spisie leki apteka. Takie preparaty które zawiera spis leki apteka przeszły wszystkie badania są dopuszczone do sprzedaży i nie zagrażają życiu chorego oczywiści jeśli przestrzega zaleceń lekarza.Taki spis pod nazwą leki apteka zawiera dopuszczone do sprzedaży preparaty bez recepty jak i na receptę. Taki spis leki apteka zawiera preparaty podzielone na różne kategorie np. na leki na receptę, leki bez recepty oraz na różne grupy np. odchudzanie, witaminy, kosmetyki, antykoncepcja, dermatologia, homeopatia, zioła i tak znajdziemy tam preparaty na przeziębienie, grypę, na wzmocnienie odporności, na ból gardła, katar, kaszel, gorączkę, na odchudzanie, zmarszczki, trądzik, na wzmocnienie włosów, menopauzę, łysienie, prostatę, nadciśnienie, chrapanie oraz specjalistyczne przetarty sprzedawane na recepty na serce, wrzody, ciśnienie i na jeszcze wiele innych chorób. Taki spis jak leki apteka pozwala osobom pracującym w danej placówce sprawnie odnaleźć dany preparat oraz podać klientowi cenę zakupu danego preparatu.

http://www.prohelvetia.pl/

ZOBACZ TEŻ

Dbajmy o swoje zęby